Журавель один з найпопулярніших малюнків для дітей. Три легких майстер-класу з малювання журавля олівцем своїми руками – фото ідеї, поради та приклади! Вміле зображення журавля допоможе зробити малюнок більш живим і позитивним. Адже це одна з найбільших птахів, вміють літати. Їх також називають білими журавлями і вважають вісниками щастя. Вага дорослої особини досягає декількох кілограм. Найпопулярнішими серед даних птахів є білі журавлі.
Зображення журавля поетапно
Важливо відрізняти журавля від лелеки. У першій птиці більш короткий дзьоб і більше рівне оперення. Також стерх здатний видавати курлыкающие звуки. Літають вони зазвичай організовано, клином. Лелеки ж переміщуються по одинці або парно (лише іноді стайно). Птахи належать до представників різних класів (лелекоподібних і журавлеобразных), в яких далі кожен клас поділяється на види в основному за їх кольором. Для якісного малювання знадобиться простий олівець акварельний папір, пензлі і фарба (бажано draw). Вчитися нанесення зображення необхідно при суворому дотриманні за такими етапами:
- Лист розташовується вертикально. Шляхом малювання маленького овалу у верхній частині папери позначаються контури голови. Потім наноситься великий овал в центральній частині аркуша, який буде виступати в ролі контурів тулуба птаха.
- Малюється шия журавля кириличної літери “S”. Після цього нерозривному лінією об’єднується шия, голова журавля і його тулуб у верхніх частинах. Також з’єднуються лінією дані елементи птиці знизу.
- Наноситься пишний хвіст від контурів тулуба в сторону протилежну стороні від якої відходить шия.
- Від голови малюється дзьоб. Шляхом нанесення маленького гуртка в голові зображуються контури очі, в яких малюється ще один маленький коло втричі меншого розміру.
- Рисками на тулубі журавля позначаються крила й пір’я, які переходять на його хвіст. На хвості також малюються пір’я.
- За допомогою ліній позначаються лапи журавля. Від них в сторони малюються три рисочки в нижній частині. Дві лінії лап повинні бути трохи зігнуті трохи вище їх центральній частині.
- Двома лініями на кожній нозі додається обсяг. Лінії варто робити нерозривними. Далі аналогічно промальовуються лапи з загнутими вниз кігтями.
- Ластиком прибираються лінії початкового побудови. Рисками додаються складки на лапах.
- Дрібні пір’я наносяться на груди і крила журавля.
Після виконання даних етапів можна приступати до красивої розфарбуванні птиці. Зазвичай журавля зображують білим або сірим кольором. Зустрічаються біло-сірі особини. При останньому варіанті сірим кольором показують лапи і хвіст птаха. Також сірим оздоблюють вигнуту лінію на шиї журавля, по її довжині. Спершу більш темною фарбою варто позначити контури елементів, потім переходити до нанесення кольору на їх внутрішні частини. Для дзьоба використовується світло-жовта фарба. Верхівка голови, від середини ока до дзьоба, розфарбовується червоним. Для інших частин використовується білий колір.
Малювання сірого журавля
Цей вид журавлеобразных проживає в Європі і Азії. Розмах її крил сягає понад 115 див., а зростання становить близько 190 див. Зображення такого журавля на папері відбувається за допомогою олівців, фарб. При нанесенні малюнка людині необхідно дотримуватися наступної послідовності:
- Малюється форма голови, після зображується дзьоб і очей. При цьому контури журавля наносяться на вертикально розташований лист, а відображення птиці відбувається з бічного виду.
- Малюється довга шия шляхом проведення двох ліній від голови. Лінії повинні бути безперервними і нерівними. Від нижньої частини шиї зображується начерк овального тулуба.
- На папір наносяться начерки лап. Варто звернути увагу на те, що вони у стерха досить довгі.
- За вищевказаним накиданнях плавними лініями зображується тулуб і лапи журавля. Малюються основні лінії пір’я хвоста.
- Зображується крило. Після цього дорисовываются пір’я на хвості, потім на тулубі птиці.
- Проводяться межі поділу кольорів пір’я на голові і шиї птиці.
- Рисками на журавля імітуються маленькі пір’їнки. Після цього можна приступати до прикрашення птиці.
Малювання стерха з опущеною вниз головою
При пошуку і споживанні їжі журавель опускає знаходиться на довгій шиї голову вниз. Зобразити журавля в такому стані на папері можна за допомогою звичайного і кольорових олівців.
- У цьому випадку малюнок починається з тулуба птаха. Для цього на папері робиться начерк його у вигляді овалу.
- Нижче вищевказаного овалу, трохи зліва від нього малюється начерк голови журавля овалом маленького розміру.
- Потім двома плавними лініями з’єднується голова і тулуб журавля, а також утворюється шия. При цьому вони повинні придбати більш природну, неовальную форму. Маска начерків стирається.
- Малюється хвіст у вигляді довгих пір’я. Від тулуба зображуються лапи з кігтями (спочатку лініями начерки, після самі контури елементів). Начерки стираються.
- Зображується крило на тулубі журавля, а на голові двома гуртками малюється очей. При цьому один коло меншого розміру розміщується всередині іншого. По поверхні тулуба потрібно додавати пір’я. Маленькими пір’їнками покривається все тіло птаха. Для вирішення цього завдання використовуються рисочки.
- На останньому етапі відбувається розфарбовування стерха. Тут важливо врахувати наявність різних кольорів на шиї і голові птиці.
Малюнок журавля стане прекрасним доповненням пейзажу, і завдання по його зображенню відмінно підходить для дітей на уроці. При нанесенні зображення важливо враховувати правило переходу від більш великих до дрібних деталей, а також вищезазначені рекомендації. Таким же чином слід малювати журавля з його фото, а з вищевказаними способами може впоратися навіть дитина.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем журавля