Як намалювати землю – творимо олівцем і покращуємо техніку малюнка. Робимо малюнок землі з фотографії. Земля з’явилася у Всесвіті багато мільярдів років тому. Згідно фактам, відомим людству на сьогодні, ця єдина планета Сонячної системи населена живими організмами. Більшу частину її поверхні займає вода. На решті території знаходяться материки й острови, розташовані на північному і південному полюсах. До складу нашої планети входить шість материків: Євразія, Австралія, Африка, Антарктида, Північна та Південна Америка. На них проживає близько 7,5 мільярда людей. З кожним роком ця цифра збільшується. Також на Землі знаходиться п’ять океанів: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний льодовитий і Західний. Останній був визначений як окремий вид Міжнародної гідрографічної організацією тільки у 2000 році. Поступово зовнішній вигляд планети змінюється, це відбувається завдяки роз’єднання, зсуву та стиску платформ.В даній статті нами буде розглянуто поетапно три майстер-класи, за допомогою яких ви навчитеся легко малювати Землю такою яка вона є на сьогоднішній день.
Творимо олівцем
Мабуть варто почати з самого простого уроку. Для нього знадобиться альбомний аркуш, олівець, лінійка і ластик. Така вправа буде під силу вивчити дитині будь-якого віку.
- На першому етапі в центрі листка слід намалювати два квадрата. Від їх величини залежить розмір майбутньої ілюстрації. Потім розділіть їх навпіл, як по горизонталі, так і по вертикалі. Ці начерки необхідні, щоб надалі створити рівний круг.
- Прочерчиваем чотири дуги, які стикаються спочатку зі сторонами одного квадрата. Після виконуємо цей же прийом з іншим.
- З’єднуємо між собою всі відрізки в одну суцільну лінію. І ось силует планети Земля вже з’явився.
- Якщо хочете, то можна прискорити цей процес, скориставшись циркулем. Завдяки йому коло вийде максимально рівним.
- Тепер малюємо всередині отриманого кулі материки, острови й океани. Ті фрагменти, де присутня вода, заштрихуйте повністю олівцем. Це додасть чіткості картині.
- Стираємо з допомогою ластику зайві лінії, які більше не знадобляться. Доповнюємо малюнок точками схожі на зірки і розбавляємо їх смужками, які стануть уособленням космосу навколо землі.
Покращуємо техніку малюнка
Коли простий майстер-клас освоєний і рука більш або менш набита, то можна приступити до наступного, злегка ускладненому завданням.
- В середині папери зображуємо квадрат.
- У нього розміщуємо коло. Щоб увиразнити його, використовуйте ті ж методи, які вказані в попередньому уроці.
- Розділіть фігуру навпіл. Починаючи з лівої сторони расчертите частина малюнка вигнутими лініями по напрямку зверху вниз.
- Виконайте те ж саме праворуч. Постарайтеся створити дзеркальність сторін.
- Тепер нанесіть аналогічні смужки по горизонталі, рівномірно розподіливши їх по периметру всього кола. У вас повинна вийти градусна сітка.
- За допомогою ластику перемо елементи квадрата.
- Візуально ділимо отриману замальовку на чотири однакових частини. У верхній правій зображуємо Євразію.
- Потім під нею окресліть силует Африки.
- Далі виводимо Антарктиди і Арктики.
- Орієнтуючись на клітини, прорисуйте зліва Північну і Південну Америки.
- Наступним кроком прибираємо зайві лінії.
- Залишається тільки розфарбувати картинку. Застосуйте олівці зеленого і блакитного кольорів. Для яскравості картини скористайтесь фломастерами або гуашшю.
Малюнок землі з фотографії
Дана робота є найскладнішою. Для її виконання від вас буде потрібно багато часу, посидючості та уваги. Щоб правильно зобразити деталі малюнка будемо спиратися на фото планети Земля, зроблена з космосу.
- Стандартно на першому етапі виводимо коло.
- Креслимо від верху до центру нерівну, звивисту лінію. Вона послужить частина території північноамериканського континенту з боку Тихого океану. Зверніть свій погляд на деякі елементи відрізка. Срисуйте їх максимально точно. Це додасть вашій роботі географічної чіткості.
- Далі, трохи вище, наступну більш вигнуту смужку, яка відображає іншу сторону материка. Акцентуйте увагу на місцях, де розташовані Аляска і Канада.
- Закінчите контур силуету цього фрагмента третьої кривої, але не поєднуйте її з першою.
- Обведіть з допомогою зубчастої лінії західну зону Південної Америки. Зробити це буде просто, так як на не володіє сильними вигинами.
- Тепер паралельно виведіть звивисту. Вона є її східним узбережжям.
- На вершині кола розбавте малюнок деталями у вигляді неправильних форм.
- Потім в центрі створіть кілька різних за розміром островів.
- Нижню частину земної кулі доповніть маленькими фігурками.
- І на останньому етапі залишається тільки розфарбувати отриману картину.
Виконати даний майстер-клас виявилося не так важко. Чи Не правда? Планета Земля є самою унікальною частиною Всесвіту, яка містить в собі багато таємниць і загадок. Спробуйте вивчити кожен її материк і океан окремо. Зобразіть їх на альбомному листку. Це допоможе дізнатися більш чітке уявлення про вигинах кордонів різних територій. Завдяки цьому потім ви зможете без проблем створити малюнок не тільки красивий, але і географічно вірний.
Фото ідеї та приклади малювання землі