Малювання різних моделей годин відмінне заняття для будь-якого рівня художника. Все про малювання годин для початківців своїми руками – слушні поради, поетапні майстер-класи, фото ідеї та приклади! Годинник – тематичний символ часу. У план творчих занять для дітей обов’язково входить зображення годин: пісочних, наручних, настінних моделей. Малювання циферблата – це обов’язкова складова для навчання дитини розуміння часу і простору. Для малювання починаючому художникові потрібні фото годин в різних варіаціях, готові ескізи, докладні інструкції з описом роботи.
Методики малювання годин
Малювання годин – це не завжди зображення циферблата, але й начерки пісочних моделей, і відображення знаменитого лондонського Біг Бена. Найбільш оптимальні для художника-початківця методики малювання:
- Початковий ескіз годин за допомогою простих олівців. Дана техніка дозволяє навчити дитину чітко зображувати лінії циферблата, положення стрілок на табло, дрібні деталі допоміжних елементів (ремінець для наручной моделі).
- Малювання пастельними крейдами. Пастель дозволяє майстру зобразити моделі, максимально наближені до реального вигляду виробу.
- Акварель або гуаш. Для дитячого малюнка, для якого не існує строгих вимог по атрибутиці (цифри, положення стрілок), можна використовувати фарби на водній основі. Єдине правило – необхідно застосовувати щільний папір в якості основи для малюнка.
Багато інші техніки – наприклад, малювання на полотні олійними фарбами – це складні методики, які вимагають від художника постійних тренувань і досвіду.
Матеріали для проведення майстер-класів
Запорука якісного навчання і хорошого зображення – це організоване робоче місце, достатній рівень освітлення, наявність необхідних інструментів. Перед початком роботи слід приготувати наступний набір:
- Альбоми для малювання чи інший папір.
- Прості і кольорові олівці.
- Пастель (за бажанням).
- Фломастери.
- Ластик.
- Фарби акварельні і гуаш), пензлі.
Всі інструменти повинні знаходитися в доступній видимості, а фото і готові ескізи допоможуть зробити творчий процес легким і приємним для майстра.
Майстер-класи з малювання годин
Годинники можуть бути зображені в декількох варіаціях:
- Циферблат наручного годинника.
- Настінні великі годинники.
- Годинник пісочний на столі.
Всі моделі будуть зображуватися лише в прямій проекції, так як для бічній проекції потрібен досвід і певні художні навички.
Малювання наручних годинників
Головна деталь, характерна для даної моделі, це циферблат, положення стрілок, особливості контуру годин. Для роботи необхідно підготувати наступні матеріали:
- Прості і кольорові олівці.
- Ластик.
- Альбом для малювання або аркуші А4.
Майстер-клас слід проводити згідно наступної інструкції:
- На аркуші малюють коло, для якої потрібні рівні акуратні контури.
- По обидва боки колу малюють дві широкі смужки – майбутні ремінці для зап’ястя.
- Візерунок на ремінцях може бути виконаний у будь-якому варіанті: попарні металеві смужки, шахове розташування блоків ремінця, індивідуальний орнамент.
- Набагато більшу увагу приділяють безпосередньо циферблату.
- По колу домальовують другий контур, що відображає годинникове скло.
- Складні дизайни циферблатів не слід брати в якості макета для малювання. Краще починати творчі уроки з простих моделей: єдине табло, дві стрілки, 12 цифр по колу.
- Строго по центру кола малюють невеликий гурток.
- Від нього беруть початок дві стрілки різної довжини, які зупинилися на будь-якому обраному часу.
Кольоровими олівцями створюють фон для циферблату, задають забарвлення самих цифр, а також стрільцям.
Малювання настінних годинників
Моделей настінних годин може бути дуже багато: з квадратним корпусом, з корпусом трикутної форми. Але для навчального уроку краще взяти класичну прямокутну форму корпусу і циферблату. Малювати слід згідно докладної інструкції:
- На аркуші паперу малюють коло достатнього діаметру. По центру домальовують невеликий гурток або квадрат, в залежності від побажань майстра.
- Стрілки зображують у вигляді довгих вузьких смужок з закругленими кінцями.
- Перед тим, як нанести цифри на табло, краще зробити попередню розмітку на майбутньому циферблаті.
- При бажанні можна надати цифрам обсяг шляхом промальовування бічного контуру.
Оригінально виглядають годинник на малюнку, стрілки яких відкидаю тінь. Тіньові лінії малюються більш чітко, а контури повинні бути виконані в більш світлих тонах.
Пісочний годинник на столі
Пісочний годинник – це цікавий атрибут, який часто доповнює старовинний інтер’єр, використовується в якості модного аксесуара на книжковій полиці. Модель являє собою скляну посудину, що складається з двох об’ємних колб і вузького перешийка. Вся скляна конструкція за технологією обрамляється декоративним каркасом. Малювати пісочний годинник потрібно згідно наступної інструкції:
- На аркуші паперу малюємо прямокутник, розташований вертикально. В роботі використовується лінійка.
- Два прямокутника розташовують на верхньому і нижньому контурі центральної фігури.
- Через всі три фігури проводять тонку вертикальну лінію.
- Ще одну лінію – на цей раз горизонтальну – малюють строго по центру малюнка.
- Дві плавні лінії ведуть олівцем, орієнтуючись на напрямні планки (прямокутники і осі). Фігура, отримана на папері, повинна нагадувати вісімку з обрізаними підставою і верхівкою.
- Прибирають гумкою всі зайві штрихи, але залишають три прямокутника.
Прямокутники можуть виконати роль зовнішнього каркасу для пісочного годинника. За бажанням майстри їх можна залишити в первісному вигляді, а можна прикрасити якимсь орнаментом, візерунком, додатковими планками.
Зображення годинника, будь-моделі, не вимагає особливих навичок від художника-початківця. Однак, головне завдання для майстра не варто забувати – всі годинники мають дуже чіткі лінії і симетричність пропорцій.
Фото ідеї та приклади для малювання годин