Як намалювати дерево поетапно олівцем (56 фото) – легкі майстер-класи з малювання дерев

Малювання дерева найкраще почати з ескізу. Докладні покрокові інструкції з малювання дерев олівцем! Дитини батьки можуть навчити правильно малювати дерево. Незважаючи на гадану легкість такого малюнка, найчастіше дерева виходять нереалістичними, якщо не знати, як створювати ескіз. Вміючи реалістично передавати видові відмінності різних порід дерев, можна малювати красиві пейзажі. Уміння зображати реалістичні дерева допомагає розвивати у дитини спостережливість, роботу з передачею кольору, вчить мислити абстрактно.

Особливості створення ескізу дерева

На початку уроку малювання, слід пояснити юному художнику, як поетапно малювати дерева. Будь-який малюнок починається зі створення ескізу, на якому за допомогою геометричних фігур схематично зображується дерево: його стовбур і крона. Намальоване дерево олівцем У природі дерева відрізняються один від одного не тільки формою листя, але також особливістю формування крони, розмірами стовбура. Всі ці особливості потрібно відобразити в ескізі. На фото представлені три етапи малювання дерев різних порід. Намальоване дерево олівцем Коли зображується на малюнку ялина, то крона на ескізі створюється у формі трикутника після схематичного зображення ствола у вигляді вертикальної прямої. Потім всередині промальовуються простим олівцем гілки на другому етапі. На третьому етапі використовуються кольорові олівці або фарби, якими окреслюється хвоя, гілки і кора на стовбурі. Намальоване дерево олівцем Ескіз листяного дерева створюється за тим же принципом. Тільки крона схематично зображується овалом, всередині якого потім промальовуються гілки олівцем. Намальоване дерево олівцем Важливо! Коли на сімейній уроці батьки будуть вчити дітей створювати ескіз малюнка дерева, потрібно нагадати дитині, що перед роботою з кольоровими олівцями або фарбами, слід стерти гумкою допоміжні лінії. Намальоване дерево олівцем

Урок малювання дуба кольоровими олівцями

Для роботи знадобиться:

 • білий аркуш для малювання;
 • простий твердий олівець;
 • набір кольорових олівців;
 • ластик.

Намальоване дерево олівцем Починаючи урок, батьки повинні звернути увагу дитини на те, якими особливостями володіє дуб:

 • який у нього стовбур;
 • яка крона;
 • якої форми листя.

Намальоване дерево олівцем

Рада! На сімейному уроці батьки також можуть самі малювати малюнок дуба, поетапно показуючи, як крок за кроком виконувати роботу по створенню ескізу і малюнка на його основі.

Намальоване дерево олівцем У дуба пишна крона і потужний стовбур. Все це потрібно буде відобразити в ескізі. Намальоване дерево олівцем Починати малюнок потрібно з розмітки листа. Необхідно визначити, в якому місці буде основа зображення. Для цього потрібно визначити верхню і нижню точки картинки, з’єднавши їх прямою лінією. Така схема допоможе зберегти симетрію в процесі малювання дуба. Намальоване дерево олівцем Наступним кроком буде поділ вертикальної лінії на зону стовбура, коріння та крони. Для цього на крайніх точках проводяться перпендикулярно прямої осі дві горизонтальні лінії простим олівцем. Намальоване дерево олівцем Верхню частину, де будуть розташовуватися листя, можна обвести горизонтальним овалом, а на нижній частині малюнка почати промальовувати стовбур і коріння простим олівцем. Намальоване дерево олівцем Другим етапом малюємо всередині великого овалу довільні фігури овальної форми. Для того щоб дитині було простіше вчитися створювати ескіз, можна використовувати реалістичне зображення дуба. Батьки можуть показувати, як треба малювати всередині великого овалу фігури за допомогою ламаних ліній, які потім стануть кронами дуба. Намальоване дерево олівцем Наступним кроком промальовуємо коріння і нижню частину стовбура дуба, які повинні бути масивними. Внизу ствол повинен бути широким, а до верху він починає поступово звужуватися і розпадатися на гілки. Намальоване дерево олівцем Потім потрібно починати креслити гілки і стовбур, який видніється в кроні дерева. Поетапно починаємо опрацьовувати зовнішній контур крони з допомогою штрихів. Намальоване дерево олівцем Після цього можна переходити до кольорових олівців, стерши попередньо зайві деталі всередині малюнка, намальовані простим олівцем. Кольоровими олівцями створюються штрихи, з допомогою яких оформляється як зовнішній контур всієї крони, так і окремі овали всередині неї. Починати таку роботу слід знизу. Зовнішній контур потрібно ретельно опрацювати, так як він буде самим помітним. Всередині слід промальовувати верхні гілки, які повинні бути більш тонкими і фрагментарно виглядати крізь листя. Робота над штрихами повинна бути ретельною. Від цього залежить реалістичність зображення дуба. Намальоване дерево олівцем Контур крони промальовується зеленими олівцями, а стовбур, коні і гілки темно-коричневим олівцем. Після цього можна буде розфарбувати крону і стовбур відповідними кольорами, не забуваючи створювати сонячні відблиски і тіні на кроні і стовбурі. Намальоване дерево олівцем

Як намалювати сосну на основі ескізу

Для малювання сосни, яка відноситься до хвойних порід дерев, проте промальовувати хвою на малюнку не потрібно. Це дуже трудомістка робота. Коли малюється ціле дерево породи хвойних голки на його гілках передаються за допомогою спеціальної техніки нанесення фарби або створення особливого контуру олівцем, передає загальний вигляд гілок дерев хвойних порід. Намальоване дерево олівцем Починати малюнок потрібно з розмітки аркуша, на основі якої буде створюватися ескіз сосни:

 1. Малюється вертикальна лінія;
 2. Визначаються граничні точки малюнка вгорі і внизу;
 3. З допомогою двох вертикальних ліній створюється ескіз стовбура, який внизу має бути більш широким, ніж у верхній частині;
 4. З допомогою кількох овалів або кіл простим олівцем у верхній частині малюнка створюємо крону зі скупченням хвої.
 5. Всередині кіл промальовуються тонкі гілки, частина стовбура і ділянки хвої, які повинні бути схожі на хмаринки або хмари з неправильними краями. Так зображуються гілки з сосновими голками, які потім будуть просто розфарбовані олівцем або фарбами.
 6. Всередині хмаринок потрібно промальовувати фрагменти тонких гілок.
 7. Ділянки з голками слід надати пухнастий вигляд за допомогою штрихів, якими оформляється їх контур. Створений простим олівцем малюнок можна розфарбувати кольоровими олівцями чи акварельними фарбами, дотримуючись правильне освітлення. Для цього освітлені ділянки зафарбовуються більш світлим зеленим тоном, а затінені, більш темним.
 8. Стовбур і гілки розфарбовуються за таким же принципом темно-коричневими олівцями або фарбами. При використанні фарб треба робити невеликі мазки, змішуючи зелену і жовту фарбу в різному співвідношенні.

Намальоване дерево олівцем

Рада! Щоб фарба не расплывалась на папері, попередньо лист потрібно змочить водою з допомогою чистої пензлика, а потім вже малювати на вологому папері.

Намальоване дерево олівцем При розфарбовуванні ескізу сосни фарбами слід використовувати пензлики різної товщини для зафарбовування тонких гілок у кроні сосни.Коли малюнок буде повністю зафарбований фарбами, йому потрібно дати висохнути, щоб фарби не розтяглися. Намальоване дерево олівцем За такою ж схемою на основі створеного ескізу малюють і інші види дерев.

Фото ідеї та приклади для малювання олівцем дерева

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем

Намальоване дерево олівцем