Як намалювати тундру своїми руками – олівцем і аквареллю просто і красиво

Докладний розбір з прикладами як намалювати тундру. Малюємо тундру акварельними фарбами поетапно – покрокові майстер-класи. У книгах, фільмах і піснях тундра нерідко постає перед нами як безкрає сніжне простір, який корінні народи борознять на оленячих упряжках. Але тундра різноманітна, і краса її пейзажів в будь-який час року захоплює дух. Передати неймовірні кольори півночі можна за допомогою акварельних фарб.

Необхідні матеріали

Щоб намалювати тундру, вам потрібно:

 • фарби;
 • олівець;
 • палітра;
 • акварельний папір (мінімальна щільність 200 г/м2);
 • ластик;
 • кисті (колонок, синтетика або білка).

Намальована тундра Для простого малюнка підійдуть звичайні медові акварельні фарби, які продаються у всіх канцелярських магазинах і використовуються школярами на уроках малювання. Але якщо хочеться передати якомога більше відтінків, то краще взяти набір професійної акварелі. Намальована тундра

З чого почати?

Перед тим як приступити до малювання, розгляньте фото тундри, вивчіть ландшафти. Вони можуть бути дуже різноманітними. Гірські тундри (альпійські луки) влітку покриваються квітами, тоді як арктичні відрізняються незначною одноманітною рослинністю. Вирішіть, чи хочете ви включити в композицію тварин. Це можуть бути північні олені, полярні птахи, вовки. Також пожвавлять малюнок водойми, будинки місцевих жителів (чуми), карликові дерева. Намальована тундра Пейзаж сильно відрізняється в залежності від часу року. Особливо красива та приваблива для художників осіння тундра. Можна також зобразити м’які липневі мохи або засніжені сопки в лютому – вибирайте ту картинку, яка вам подобається найбільше. Намальована тундра Спробуйте детально уявити композицію малюнка. Якщо виникають труднощі, срисуйте тундру з красивою фотографії. Намальована тундра

Малюємо тундру акварельними фарбами поетапно – покрокові майстер-класи

Малювати аквареллю можна методом «по-сухому» і «по-мокрому», а також використовувати змішані техніки. Художникам-початківцям краще спробувати техніку «по-сухому», в якій фарба наноситься на сухий лист паперу. Намальована тундра Умовно малювання можна розділити на два етапи: робота з олівцем і робота з аквареллю. Перед нанесенням нового шару фарби необхідно давати папері висохнути. Намальована тундра

Працюємо олівцем

Спочатку потрібно намітити основні деталі простим олівцем:

 1. Прочертите лінію горизонту. Вона не повинна бути прямою, оскільки для тундри характерна горбиста або гориста місцевість.
 2. Позначте на папері контури гір і водойм.
 3. Накидайте силуети тварин, будинків або людей. Якщо це завдання для вас поки занадто складне, можете його пропустити.

Коли робота з олівцем буде закінчена, переходите до фарб. Намальована тундра

Зимовий пейзаж

Взимку в тундрі настає полярна ніч. День короткий, кольори приглушені. Щоб передати це на малюнку, потрібно:

 1. Зафарбувати небо сіро-блакитною фарбою. Для отримання бажаного відтінку спробуйте змішати кольори на палітрі. Малюйте зверху вниз. Ближче до горизонту фарба повинна бути блідіше.
 2. Гори можна залишити білими або блідо-блакитними.
 3. Синьою фарбою надайте форму заметах.
 4. Якщо на малюнку є тварини або люди, розфарбуйте їх.

Намальована тундра Не заливайте сніг фарбою повністю. Постарайтеся залишити більше білого простору. Якщо на малюнку одні гори розташовані ближче до глядача, а інші – далі від нього, то задній план повинен бути світліше переднього. Намальована тундра

Осіння тундра

Восени в тундрі починається справжнє буйство фарб. Присутні червоні, зелені, помаранчеві, жовті відтінки. Це особливо ефектно передається за допомогою акварелі.

 1. Небо на малюнку повинно бути світліше, ніж земля. Залийте його блакитною фарбою, залишивши білі ділянки. Так ви намалюєте хмари. При малюванні набирайте пензликом більше води. Але не переборщіть, інакше фарба потече. Якщо ви допустили помилку, її можна виправити. Відіжміть пензлик, а потім приберіть з її допомогою надлишки фарби, акуратно промокнувши місце потека.
 2. Після неба переходите до нижньої частини малюнка. Зобразіть полярну рослинність. Промальовувати деталі необов’язково. Досить позначити острівці багна і ягелю кольоровими плямами.
 3. Якщо ви хочете намалювати стебла рослин, стовбури полярних дерев та інші дрібні деталі, то скористайтеся тонким пензликом. Намагайтеся не використовувати чорний колір, інакше є шанс занадто затемнити малюнок. Під час малювання фарбами не забувайте міняти воду.

Намальована тундра

Як намалювати північного оленя?

У композиції олень може знаходитися як на задньому плані, так і на передньому. Якщо в першому випадку достатньо позначити силует тварини, то в другому потрібно детальне промальовування. Намальована тундра Олень має присадкувата потужне тулуб. Подивіться фотографії оленів в мережі – це допоможе зобразити тварину реалістично. Також на допомогу прийдуть майстер-класи, які розповідають про те, як малювати оленя поетапно.

 1. Щоб правильно передати форму, розбийте тіло оленя на фігури. Намалюйте олівцем три кола: один на місці крупа, інший на місці грудей, а третій, самий маленький, буде головою.
 2. Позначте маленькими гуртками колінні суглоби.
 3. Змалюйте контур олівцем. Не заглиблюйтесь в деталі, намітьте тільки основні лінії.
 4. Переходьте до фарб. Спочатку зафарбуйте світлі ділянки, потім темні. Не забудьте про те, що хвіст і область під шиєю у північного оленя білі. Зафарбовувати їх не потрібно.

Намальована тундра Малювання природи цікаво як дитині, так і дорослому. Воно допомагає нам краще пізнати навколишній світ, побачити його з нових сторін. Намалювати тундру зможе навіть початківець художник, а процес роботи над малюнком принесе безліч позитивних емоцій.

Фото ідеї для малювання тундри

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Намальована тундра

Як намалювати тундру - цікаві місця, ідеї та образи пов'язані з тундрою i

Намальована тундра

Намальована тундра

Як намалювати тундру - цікаві місця, ідеї та образи пов'язані з тундрою i

Як намалювати тундру - цікаві місця, ідеї та образи пов'язані з тундрою i

Намальована тундра