Як намалювати книгу олівцем – поетапні майстер-класи для початківців

Малювання книги олівцем просте і цікаве заняття. Все про малювання книги олівцем для початківців – 5 докладних майстер-класів з фото ідеями та прикладами. Будь-яка людина в своєму житті неодмінно стикався з книжковими виданнями. Однак, мало хто замислювався, як намалювати книгу, як це виглядає. Тут наведено приклади, які допоможуть навчитися поетапно малювати книги власноруч. Починати потрібно з підготовки необхідних речей.

Легкий метод

Якщо стало цікаво побачити зображення книг, те даний урок допоможе цьому. Він досить простий, але в підсумку вийде гарна ілюстрація. Навчаться бажано з зображення закритої книги. Для робочого процесу знадобиться: чорний маркер, альбомні аркуші паперу, кольорові й прості олівці, гумку. Книга намальована олівцем Процес малювання наступний:

 1. Накреслити верхню обкладинку у вигляді прямокутника зі зміщеним вправо верхівкою.
 2. Праворуч і знизу провести лінії, що утворюють кут (нижня обкладинка). Відстань між прямокутником та кутом залежить від необхідної товщини книги.
 3. В отриманому відстані нанести штрихи, позначаючи сторінки.
 4. З’єднати дугами по кутах нижню і верхню обкладинки.
 5. Добре обміркувати оформлення зовнішньої обкладинки. Схематично замалювати вибраний варіант.
 6. Зробити красивим шрифтом і відповідним кольором назву книги.
 7. Обвести контури маркером чорного кольору. Розфарбувати малюнок на обкладинці.
 8. Сторінки можна залишити білими або вибрати для них неяскраві тони.

Як видно варіант досить простий, з даного посібника можна навчати навіть малюків. Книга намальована олівцем

У відкритому вигляді

Процес малювання розкритої книги також не складе особливих труднощів. Потрібно лише настроїтися і приготувати ластик, аркуш паперу, олівець і фломастер. Книга намальована олівцем Робота полягає в наступному:

 1. Ближче до лівого краю листка прокреслити злегка нахилені вертикаль довжиною рівною передбачуваної висоті книги. Від неї, зверху і знизу, відвести дугоподібні лінії завдовжки по ширині сторінки. З’єднати кінці дуг прямий переривчастою лінією. По іншу сторону риси створити дзеркальне зображення, з однією відмінністю: дугоподібні лінії зробити у вигляді знака “~”.
 2. Від кутів провести вниз рисочки на товщину книги. За їх нижніх кінцях повторити верхній контур. Нижній виділити товстою лінією (обкладинка).
 3. В області товщини накидати штрихи, що повторюють контури сторінок.

Щоб малюнок виглядав “живіше”, можна що-небудь намалювати на відкритих сторінках і позначити текст. Книга намальована олівцем

Дитячий варіант

Існує хороший варіант відкритої книги для дитячої творчості. Для роботи потрібні будуть: альбомні аркуші, фломастери, олівці, гумка. Книга намальована олівцем Сам процес не складний, необхідно:

 1. По центру провести вертикальну лінію рівну висоті книжки. Від кінців, у обидві сторони, відвести злегка вигнуті лінії по ширині сторінок і з’єднати їх вертикалями. Знизу опустити рисочки на товщину книги, з’єднати їх, утворюючи обсяг.
 2. На товщині, смужками позначити шар сторінок.
 3. Намалювати в правій частині прямокутник, в якому розмістити який-небудь малюнок. Під ним різноманітними лініями створити подобу тексту. Теж зробити в лівій частині, але на всю сторінку.
 4. Зафарбувати відповідним кольором торець. Прикрасити начерк. Виділити обкладинку знизу.

Таке вміння може стати дуже корисним для створення дитячих картинок, у яких присутні підручники, книжки з казками і т. п. Книга намальована олівцем

Стопка

Даний урок значно легше, якщо освоєні попередні ілюстрації, але має своєрідні нюанси. Книга намальована олівцем Приналежності залишаються колишніми, а сам процес такий:

 1. В центрі листа з певним нахилом накидати задню частину обкладинки.
 2. Від кутів провести вгору, рівні товщині книги, відрізки (їх можна зробити дугоподібними) і з’єднати їх лініями.
 3. Визначитися з розташуванням верхній книги і, вже описаним способом, накреслити її. Таким чином можна намалювати будь-яку кількість книжкових видань різних за розташуванням і розмірами.
 4. Видалити непотрібні лінії, зробити більш вираженими основні риси.
 5. Деталізувати намальоване, позначити шари сторінок і тінню відокремити їх від обкладинки.
 6. Наступним кроком буде штрихування. Темної зробити обкладинку нижній книги. Під нею штрихами створити тінь. Шаром світлішою заштрихувати торець наступної книжки.
 7. Оформити в цілому малюнок дотримуючись правил світлотіні.

При бажанні можна виконати подібну композицію в кольорі і з оформленням обкладинок і торців. Книга намальована олівцем

Кавайні книжки

Малювання милих книжок кавайном стилі сподобається кожній дитині. Такі зображення мають очками, а сам процес захоплюючий і цікавий. Для роботи знадобиться: прості та кольорові олівці, гумка, альбомні аркуші паперу. Книга намальована олівцем Для створення гарних книг потрібно:

 1. Відступивши від верху, в лівій частині аркуша провести горизонталь (ширина книги) необхідної довжини. До його кінців з певним нахилом прокреслити вертикалі (висота книги) і з’єднати їх кінці.
 2. Від трьох ближніх улов відводимо вниз короткі дуги (товщина книги) і з’єднуємо їх кутом. Ліва вийшла товщина буде торцем, а інша — шаром сторінок. На останній області окреслити два кола і деталізувати їх, створюючи очі як у ляльок LOL або персонажів Діснея. Додати в начерк відкритий усміхнений рот.
 3. Аналогічним способом утворити купку подібних книжок.
 4. Обвести всі контури жирними чорними лініями і розфарбувати малюнок в улюблені, але доречні кольори.

Книга намальована олівцем Навчившись малювати приміщення зсередини і книги в різних положеннях, можна створити на папері цілу бібліотеку. А Ви відчуєте себе справжнім художником!

Фото ідеї та приклади для малювання книги олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем

Книга намальована олівцем