Малювання книги олівцем просте і цікаве заняття. Все про малювання книги олівцем для початківців – 5 докладних майстер-класів з фото ідеями та прикладами. Будь-яка людина в своєму житті неодмінно стикався з книжковими виданнями. Однак, мало хто замислювався, як намалювати книгу, як це виглядає. Тут наведено приклади, які допоможуть навчитися поетапно малювати книги власноруч. Починати потрібно з підготовки необхідних речей.
Легкий метод
Якщо стало цікаво побачити зображення книг, те даний урок допоможе цьому. Він досить простий, але в підсумку вийде гарна ілюстрація. Навчаться бажано з зображення закритої книги. Для робочого процесу знадобиться: чорний маркер, альбомні аркуші паперу, кольорові й прості олівці, гумку. Процес малювання наступний:
- Накреслити верхню обкладинку у вигляді прямокутника зі зміщеним вправо верхівкою.
- Праворуч і знизу провести лінії, що утворюють кут (нижня обкладинка). Відстань між прямокутником та кутом залежить від необхідної товщини книги.
- В отриманому відстані нанести штрихи, позначаючи сторінки.
- З’єднати дугами по кутах нижню і верхню обкладинки.
- Добре обміркувати оформлення зовнішньої обкладинки. Схематично замалювати вибраний варіант.
- Зробити красивим шрифтом і відповідним кольором назву книги.
- Обвести контури маркером чорного кольору. Розфарбувати малюнок на обкладинці.
- Сторінки можна залишити білими або вибрати для них неяскраві тони.
Як видно варіант досить простий, з даного посібника можна навчати навіть малюків.
У відкритому вигляді
Процес малювання розкритої книги також не складе особливих труднощів. Потрібно лише настроїтися і приготувати ластик, аркуш паперу, олівець і фломастер. Робота полягає в наступному:
- Ближче до лівого краю листка прокреслити злегка нахилені вертикаль довжиною рівною передбачуваної висоті книги. Від неї, зверху і знизу, відвести дугоподібні лінії завдовжки по ширині сторінки. З’єднати кінці дуг прямий переривчастою лінією. По іншу сторону риси створити дзеркальне зображення, з однією відмінністю: дугоподібні лінії зробити у вигляді знака “~”.
- Від кутів провести вниз рисочки на товщину книги. За їх нижніх кінцях повторити верхній контур. Нижній виділити товстою лінією (обкладинка).
- В області товщини накидати штрихи, що повторюють контури сторінок.
Щоб малюнок виглядав “живіше”, можна що-небудь намалювати на відкритих сторінках і позначити текст.
Дитячий варіант
Існує хороший варіант відкритої книги для дитячої творчості. Для роботи потрібні будуть: альбомні аркуші, фломастери, олівці, гумка. Сам процес не складний, необхідно:
- По центру провести вертикальну лінію рівну висоті книжки. Від кінців, у обидві сторони, відвести злегка вигнуті лінії по ширині сторінок і з’єднати їх вертикалями. Знизу опустити рисочки на товщину книги, з’єднати їх, утворюючи обсяг.
- На товщині, смужками позначити шар сторінок.
- Намалювати в правій частині прямокутник, в якому розмістити який-небудь малюнок. Під ним різноманітними лініями створити подобу тексту. Теж зробити в лівій частині, але на всю сторінку.
- Зафарбувати відповідним кольором торець. Прикрасити начерк. Виділити обкладинку знизу.
Таке вміння може стати дуже корисним для створення дитячих картинок, у яких присутні підручники, книжки з казками і т. п.
Стопка
Даний урок значно легше, якщо освоєні попередні ілюстрації, але має своєрідні нюанси. Приналежності залишаються колишніми, а сам процес такий:
- В центрі листа з певним нахилом накидати задню частину обкладинки.
- Від кутів провести вгору, рівні товщині книги, відрізки (їх можна зробити дугоподібними) і з’єднати їх лініями.
- Визначитися з розташуванням верхній книги і, вже описаним способом, накреслити її. Таким чином можна намалювати будь-яку кількість книжкових видань різних за розташуванням і розмірами.
- Видалити непотрібні лінії, зробити більш вираженими основні риси.
- Деталізувати намальоване, позначити шари сторінок і тінню відокремити їх від обкладинки.
- Наступним кроком буде штрихування. Темної зробити обкладинку нижній книги. Під нею штрихами створити тінь. Шаром світлішою заштрихувати торець наступної книжки.
- Оформити в цілому малюнок дотримуючись правил світлотіні.
При бажанні можна виконати подібну композицію в кольорі і з оформленням обкладинок і торців.
Кавайні книжки
Малювання милих книжок кавайном стилі сподобається кожній дитині. Такі зображення мають очками, а сам процес захоплюючий і цікавий. Для роботи знадобиться: прості та кольорові олівці, гумка, альбомні аркуші паперу. Для створення гарних книг потрібно:
- Відступивши від верху, в лівій частині аркуша провести горизонталь (ширина книги) необхідної довжини. До його кінців з певним нахилом прокреслити вертикалі (висота книги) і з’єднати їх кінці.
- Від трьох ближніх улов відводимо вниз короткі дуги (товщина книги) і з’єднуємо їх кутом. Ліва вийшла товщина буде торцем, а інша — шаром сторінок. На останній області окреслити два кола і деталізувати їх, створюючи очі як у ляльок LOL або персонажів Діснея. Додати в начерк відкритий усміхнений рот.
- Аналогічним способом утворити купку подібних книжок.
- Обвести всі контури жирними чорними лініями і розфарбувати малюнок в улюблені, але доречні кольори.
Навчившись малювати приміщення зсередини і книги в різних положеннях, можна створити на папері цілу бібліотеку. А Ви відчуєте себе справжнім художником!
Фото ідеї та приклади для малювання книги олівцем