Як намалювати натюрморт олівцем і аквареллю (59 фото) – поетапні майстер-класи для початківців

Уміння зобразити натюрморт є важливою частиною навчання основам живопису. Поетапні майстер-класи з малювання натюрморту олівцем і аквареллю – фото ідеї, приклади, поради! Уміння зобразити натюрморт є важливою частиною навчання основам живопису. Існує кілька нескладних художніх прийомів, освоєння яких допоможе впоратися з цим завданням.

Підготовка композиції

Для того, щоб навчитися малювати натюрморт, необхідно вміти грамотно підібрати і розмістити предмети, які слугують в якості натури. Намальований натюрморт Впоратися з цим завданням допоможуть кілька простих правил.

 • Предмети для композиції повинні бути об’єднані за тематикою.
 • Важливо вміти правильно їх розмістити.

Намальований натюрморт

Розташування предметів

При створенні композиції необхідно визначитися зі схемою розташування, базисом і форматом малюнка. Формат зображення може бути горизонтальний, круглий або вертикальний, відповідно і композиція формується за цим принципом. Намальований натюрморт Горизонтальний допомагає вмістити більшу кількість об’єктів для зображення, але для створення гармонійного малюнка вимагає драпірування на задньому фоні. Основний акцент необхідно зробити в самому центрі композиції. Намальований натюрморт Круглий формат не дуже затребуваний, оскільки є не найзручнішим варіантом. Вертикальний формат передбачає невелику кількість предметів на малюнку. Прикладом такого розміщення послужать високі вази з квітами. Намальований натюрморт Розмістити елементи композиції можна кількома способами. При трикутному розміщенні вершину передбачуваної фігури утворює найвищий об’єкт, предмети меншої висоти утворюють основу.умовного трикутника. Намальований натюрморт Предмети, які послужать натурою для натюрморту, можна розставити по колу або по діагоналі. Намальований натюрморт

Головний секрет в тому, щоб не вибудовувати їх у ряд, в цьому випадку малюнок вийде нудним.

Намальований натюрморт Предмети можуть трохи перекривати один одного, між ними допускаються проміжки. Важливо не перевантажувати композицію зайвими об’єктами, для цього не слід використовувати більше трьох розмірів. Намальований натюрморт Ще одним доданком успіху послужить грамотно виставлене освітлення, це допоможе правильно розставити акценти на малюнку. Намальований натюрморт

Співвідношення кольорів

Ще одним важливим правилом створення натюрморту досвідчені художники вважають правило трьох кольорів, які повинні лягти в основу малюнка. Треба вибрати два-три основних кольори і сміливо використовувати їх відтінки. Намальований натюрморт Картина, на якій зображений строкатий букет квітів, в будь-якому разі має два домінуючих кольору. Можна зробити акцент на білих ромашках або червоних маках, уникаючи зайвої строкатості, виснажливою очей. Намальований натюрморт

Виділити головну деталь

Мистецтво створення натюрморту починається з уміння правильно розмістити об’єкти в композиції. Починати роботу з натури або по пам’яті необхідно з визначення головного елемента, на якому затримається увагу глядача. Намальований натюрморт Якщо у створеній композиції такого об’єкта немає, то над нею треба попрацювати додатково. Цей головний об’єкт повинен виділяти розміром, кольором або формою. Один з кольорів в букеті або фрукт в композиції повинен помітно виділятися. Намальований натюрморт Це правило відноситься не тільки до живопису, але і до художньої вишивки, фотографуванні, і навіть створення інтер’єрних композицій. Намальований натюрморт

Як намалювати натюрморт поетапно

Простий натюрморт з гарбузами допоможе намалювати покрокова інструкція для початківців художників. Намальований натюрморт Для роботи треба запастися:

 • альбомного листа,
 • простим олівцем, гумкою і точилкою,
 • пензликами,
 • гуашшю 12 кольорів,
 • водою в невеликій ємності.

Намальований натюрморт Порядок виконання роботи.

 1. Першою лінією відзначити край столу, на якому розміщена композиція.
 2. Після цього намітити контури обох гарбузів.
 3. Намалювати у овочів плодоніжки, позначити борозенки на поверхні гарбузів.
 4. Нижче контурів гарбузів зобразити пару цибулин і червоний перець.
 5. Роботу фарбами слід почати з заповнення фону. Фон можна оформити світло-блакитним кольором.
 6. Велику гарбуз розфарбувати помаранчевим кольором, попередньо розмічені на ній жовті борозенки. Розфарбовуючи гарбуз, слід подбати про плавних переходах кольори: мазки не повинні бути однорідними по відтінку.
 7. Дрібну гарбузика можна пофарбувати у жовтий колір і доповнити помаранчевими сегментирующими смужками.
 8. Відблиски світла зображують за допомогою легких мазків білої фарби.
 9. Плодоніжки овочів оформляють зеленим кольором, застосовуючи різні відтінки для створення глибини малюнка.
 10. Цибулинки будуть світло-жовтими з легким коричневим відтінком, перчики слід пофарбувати в червоний колір.
 11. Поверхня столу і тіні на ній, що падають від об’єктів, розфарбовують різними відтінками коричневого кольору.

Намальований натюрморт

Натюрморт простим олівцем

Навчитися мистецтву малювання можна, почавши з олівцевих ескізів. Для першого уроку можна взяти в якості об’єкта вазу, розмістивши її на тлі драпірування. Намальований натюрморт Для роботи треба приготувати:

 • альбомний аркуш,
 • прості олівці,
 • точило і ластик.

Намальований натюрморт Порядок виконання роботи.

 1. Першим ділом на аркуш наносять лінію горизонту і контури предмета. Рекомендується прослідкувати, щоб зображення розмістилося в центрі аркуша. Трохи простору треба залишити зверху, буде видно, що предмети знаходяться на плоскій поверхні.
 2. Переносячи візуальне зображення на папір, важливо дотримати пропорції. Зробити це просто за допомогою олівця, вимірявши їм розміри елементів композиції.
 3. Обриси предметів завжди мають в своїй основі просту геометричну форму. Низ вази являє собою еліпс. Важливо правильно перенести форму предметів і дотримати всі пропорції.
 4. Уточнивши пропорції, допоміжні лінії можна прибрати, чітко промальовувати контури предметів. Яскравіше виділити центр композиції.
 5. Обсяг натюрморту надають за допомогою штриховки. Великі плями можна заздалегідь визначити контуром, тіні та відблиски світла необхідно виділити дуже ретельно. Багато уваги зажадають складки драпіровок.

Намальований натюрморт Виділення тіней за допомогою штрихування простим олівцем являє собою нескладний навички, розвинути який просто за допомогою практики. Для цього рекомендується кілька занять присвятити саме малювання складок матерії. Навички штрихування знадобляться і для зображення будь-яких елементів натюрморту. Намальований натюрморт

Натюрморт аквареллю

Формуючи композицію для акварельного малюнку, важливо пам’ятати про правила співвідношення кольорів. В акварельних роботах особлива увага приділяється колірних плям. Тому слід детально продумати композицію. Намальований натюрморт Для роботи треба приготувати:

 • папір для акварелі,
 • олівець,
 • пензлики,
 • фарби,
 • ємність для води.

Намальований натюрморт Порядок виконання роботи.

 • На аркуші зазначають лінію горизонту і контури предметів, з яких складається композиція (фрукти або овочі у вазі, посуд і так далі).
 • Дотримуючись пропорції, промальовують дрібні деталі.
 • Роботу з аквареллю починають з оформлення найбільш великих колірних плям. Наприклад, великий глек, великий фрукт, фон ескізу.
 • Потім переходять до малювання дрібних елементів.
 • Відтінками треба постаратися передати гру світла і тіні на малюнку.
 • Виділити центр композиції.

Намальований натюрморт Успіх багато в чому залежить від грамотно підібраної натури. Створюючи композицію для натюрморту, важливо врахувати колірну гаму і правильно розставити акценти. Намальований натюрморт У процесі створення ескізу важливо постійно контролювати пропорції та їх співвідношення на замальовці. Хороший акварельний начерк може вийти і у новачка при вдало підібраною натурі. Намальований натюрморт Дотримуючись основні правила створення композиції та розміщення освітлення, можна створити відмінний натюрморт, не маючи таланту художника і великого досвіду в написанні картин.

Фото ідеї та приклади для малювання натюрморту

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт

Намальований натюрморт