Підготовка до уроку як намалювати косичку. Різні техніки малювання коси олівцем. Юному художнику батьки обов’язково повинні провести урок, в якому він освоїть техніку срисовывания волосся, покладених в косичку. Поетапне малювання олівцем допоможе дівчинці навчитися малювати принцес різноманітні зачіски, не використовуючи трафарети. При це малюнок буде максимально натуральним і природним.
Підготовка до уроку
Щоб косичка в зачісці вийшла натуральної та природної, потрібно підготувати інструменти і матеріали для уроку:
- папір для малювання з середньою зернистістю поверхні;
- простий твердий олівець;
- набір кольорових олівців;
- ластик;
- лінійка..
Існують різні техніки малювання волосся:
- олівцем;
- вугіллям;
- пастельними крейдами;
- фарбами.
Кожен матеріал по-своєму відтворює текстуру волосся. Юному художнику слід почати освоєння з найпростіших інструментів – олівців.
Рада! Перш ніж малювати портрет дівчини з косами, варто спочатку навчитися креслити волосся, заплетене в кіски. Починати потрібно з освоєння простих способів. Нижче представлена найпростіша техніка малювання коси:
- Спочатку потрібно зробити розмітку для такої зачіски, по якій потім просто буде малювати плетіння. Розмітка включає в себе три лінії. Спочатку потрібно намалювати пряму потрібної довжини, а по її боках з однієї паралельної лінії, які повинні будуть звужуватися до кінці центрального відрізка.
- По прямій лінії намалювати зигзаг з зубчиками однакової висоти.
- На створеному ескізі намалювати клітинки з однаковими квадратами.
- По клітинках почати вимальовувати пасма, заплетене в косу. Починати потрібно з підстави та спускатися до кінчика.
- Стерти всі допоміжні лінії.
- Обвести косу жирним контуром і створити текстуру заплетених волосся за допомогою довгих штрихів всередині кожної пасма.
Ретельне промальовування потрібно починати з місця де починається плетіння. Не страшно, якщо пасма будуть не дуже рівними. Так картинка вийде більш реалістичною, адже у людини не виходить створити в реальності при плетінні кіс з волосся однаково рівні пасма.
Щоб коса була як справжня, потрібно додати трохи вибилися їх неї волосся по всій довжині, а кінчик зробити хвилястим.
З допомогою накладення тіней і відблисків можна передати об’ємність коси і блискучу структуру волосся. Для цього затушовуються прядки, що лежать нижче, а верхні залишаються світлими. На кінчику коси можна намалювати бантик, стрічку або гумку. Все, коса готова. Таку просту техніку з використанням клітинок освоїть навіть недосвідчена і зовсім юна художниця.
Різні техніки малювання олівцем коси
Малювання коси можна присвятити окремий урок, в ході якого дитині треба показувати, як можна малювати коси. Проста інструкція допоможе правильно побудувати заняття:
- Починати слід із створення контуру коси, в яких буде створюватися візерунок плетіння пасм. Для цього потрібно накреслити на аркуші дві трохи вигнуті лінії, які звужуються до низу.
- Всередині створеного простору слід за допомогою косих ліній намітити візерунок плетіння, йдучи знизу вгору. Перша лінія всередині схеми коси малюється під кутом 45 градусів. Наступна повинна знаходитися по відношенню до неї перпендикулярно, під кутом 90 градусів. Так поетапно заповнюється весь простір між двох ліній від низу до верху.
- Потім зверху вниз прорисовуються всі прядки. Кути потрібно заокруглити, надавши плетіння натуральний вигляд. Всі сегменти візерунка повинні мати краплеподібну форму.
- Знизу зробити кінчик, в плетіння штрихами позначити волосся. Коса готова.
Ось ще один простий спосіб малювання кос.
Техніка малювання колосків
Більш складний спосіб малювання коси, в основі якого лежить розмітка з однієї звивистій лінії. Щоб його освоїти, потрібно спочатку навчитися малювати сегменти ф формі крапельок або зерняток колоска. Поетапне виконання малюнка наступне:
- Малюється довільна хвиляста лінія.
- Уздовж неї малюються зернятка, як у колоска пшениці з плавно заокругленими кутами. Малювати такі сегменти потрібно з кожної сторони лінії. Сегменти по мірі опускання вниз повинні зменшуватися.
- По контуру потрібно створити більш округлені форми плетіння, щоб коса була як натуральна.
Наприкінці намалювати пензлик з прядками. Коса готова.
Коса в ромбічної техніці малювання
Щоб дитина набив руку і зрозумів, як можна малювати косу в різних техніках, слід зображення кіски створювати поруч на одному аркуші. Дивлячись на попередній варіант, юний художник буде дивитися і розуміти, які особливості має та чи інша техніка, і потім буде використовувати її для створення коси або зачіски потрібного типу.
Важливо! Коли бачить око художника намальовані результати, то дитина швидше розуміє, як використовуються різні техніки і які вони дають результати.
Для створення коси ромбічної техніці потрібно поетапно виконати наступні кроки:
- Намалювати звивисту лінію на аркуші.
- Використовуючи за основу лінію, намалювати на ній ланцюжок з ромбів, використовуючи вісь для створення симетричних ромбічних сегментів.
- З низу намалювати хвостик у формі пензлика.
- Гострі кути ромбів промальовувати по всій довжині кіски плавними штрихами.
Замість ромбів можна використовувати відразу краплеподібні сегменти, які виникають уздовж намальованій лінії. Починати з краплеподібних сегментів легше буде дітям, які мають досвід малювання. Художникам-початківцям краще використовувати ромби для основи, які потім скругляются по всій довжині коси з допомогою плавних штрихів. Після цього можна для закріплення результату намалювати особа з косами, щоб закріпити отримані навички. Для малювання голови дівчата з косами потрібно намалювати овал, звужується до низу. Дитині навіть не обов’язково малювати обличчя. На цьому уроці вся увага має бути приділена процесу малювання кос. Створивши схематичний ескіз голови дівчини, слід намалювати з двох або з одного боку звивисту лінію, по якій потім промальовується косичка. Дитина повинна на цьому етапі навчитися малювати косу як продовження волосся, правильно формуючи зачіску і косу як її органічну частину. Після уроку з малювання кісок можна буде провести урок малювання голови дівчини з косою.
Фото приклади та ідеї малювання кіски