Як намалювати рибку олівцем – поетапні майстер-класи для початківців

Рибка – проста фігурка для освоєння різних технік малювання. Поетапні майстер-класи з малювання рибки олівцями та фломастерами для початківців! Як ми знаємо, риби бувають різних форм, розмірів і кольорів. Вони живуть в морській безодні, в річці, в ставку і навіть в акваріумі. Про рибок знято багато мультфільмів, їх зображують в дитячих книжках і розмальовках. Намалювати рибу самому зовсім нескладно. Давайте спробуємо цим зайнятися разом і поетапно зобразимо на папері цю водну мешканку.

Намалювати рибу просто

Малювати рибку легко. Навіть маленька дитина здатна впоратися з таким завданням. Потрібно лише попросити надати допомогу маму чи тата і слідувати інструкції, яку ми надаємо тут. Для початку візьміть олівці, фломастери і білі аркуші для малювання. Починаємо процес! Намальована рибка

 1. Трохи вище середини аркуша зліва направо намалюйте дугу. На кінці дуги зобразіть велику галочку. Від точки початку дуги зліва намалюйте таку ж дугу, але з ухилом вниз, тобто “догори ногами”. На її кінці намалюйте велику галочку в дзеркальному варіанті по відношенню до першої галочки. Дугоподібною лінією з’єднайте їх кінці — це буде хвіст риби. Хороший гарний хвіст по висоті повинен бути не менше голови рибки.
 2. У лівій частині малюнка округлої лінією виділяється голова. Ця лінія — зяброва пластина, вона малюється товстіший. По дузі правіше голови зображуємо хвилястою лінією плавець. Нижній плавник зображуємо на нижній дузі, він повинен бути приблизно в два рази менше верхнього і розташовуватися правіше центру рибки. На межі голови і тулуба риби, в районі її зябер, у вигляді двох крапель малюються ще 2 плавця.Невеликими рисками вимальовуються деталі цих елементів.
 3. На голові, вище її центру, зображується очей у вигляді акуратного кружечки. В його серединці кружечком меншого розміру малюємо зіниця, який повністю заштриховывается чорним фломастером.
 4. В точці, від якої ми починали малювати верхню і нижню дуги, зображується рот рибки. Якщо вийде зобразити при цьому посмішку —буде вищий клас!
 5. Одразу за лінією, яка відокремлює голову риби від тулуба, дугоподібними лініями зображується луска. Ці дужки повинні закінчуватися в районі хвостика, який доповнюється деталями у вигляді кількох горизонтальних штрихів.
 6. Спереду від рибки, трохи вище її рота можна намалювати кілька гуртків різної величини. Це бульбашки.

Намальована рибка У нас вийшла чудова рибка. Але, щоб надати їй більш привабливий вигляд, малюнок потрібно розфарбувати в різні кольори. Якщо у вас є акваріум, то юний художник може вибрати найкрасивішу рибку і передати її забарвлення на свій малюнок. Намальована рибка

 1. Хвіст можна розфарбувати помаранчевим фломастером, він додасть зображенню красивий золотий відтінок.
 2. Для верхнього плавця візьмемо фломастер червоного кольору, а для нижніх скористаємося рожевим.
 3. На самому початку лусочки зверху вниз можна розфарбувати жовтим кольором, наступний ряд — зеленим, потім блакитним, синім, фіолетовим червоним і оранжевим фломастером. Бульбашки перед рибкою можна зробити блакитними, а їх обвести контур синім кольором.

Дитячий малюнок завершений! Правда ж, це було зовсім легко! Намальована рибка

Рибка з мультика

В продовження навичок малювання морських мешканців можна продовжити урок і спробувати намалювати забавну рибку з мультфільму “У пошуках Немо”. Цю роботу краще виконувати за допомогою фломастерів. Але якщо навички ще зовсім невеликі, рекомендується для початку простий гостро заточений олівець. У роботі можна використовувати й олійну пастель. Намальована рибка

 1. Перший крок: єрем аркуш білого паперу і в центрі його малюємо овал, який з лівої сторони повинен йти на зменшення. Отримана фігура повинна нагадувати велике куряче яйце.
 2. Наступним етапом виводяться обриси хвоста цього мультиплікаційного героя. Тут промальовуємо дві вертикальні лінії.
 3. Продовжуємо роботу відділення голови від тулуба, це робиться аналогічним чином, як і в інструкції по першому малюнку.
 4. По поверхні всього тулуба проводимо вертикальні смужки. Вони не обов’язково повинні бути прямими, підійдуть і злегка хвилясті форми.
 5. Знизу у голови зразок краплі виводиться плавничок. Внизу цього елемента робимо лінію подвійний. Вгорі хвилястим розчерком позначаємо спинний плавець. Доповнюємо його плавними смугами.
 6. Внизу голови двома лініями півкола малюємо рот, а вище — гуртками позначаємо очі. Так само як і на першому малюнку, додаємо в композицію кілька бульбашок.

У намальоване зображення додаємо кольору олійною пастеллю. Намальована рибка

 1. Починати краще дрібному оранжевого кольору. Їм заповнюється весь малюнок, за винятком смужок. Поверх помаранчевого місцями наноситься червоний.
 2. Чорний крейду використовуємо для виведення рота і посилення яскравості смужок.
 3. Щоб додати об’єм, по чорних смужок потрібно в деяких частинах пройтися сірим дрібному.
 4. Очі можна розфарбувати коричневим кольором, а бульбашки — блакитним з синьою окантовкою.
 5. Чорним або іншим дрібному темного кольору заштриховуємо рот і проходимся по смугах. Щоб вони були прерывными, в деяких частинах зафарбовуємо їх сірим кольором.
 6. Очі відтворимо коричневим кольором, а для бульбашок візьмемо блакитний.

Робота готова! Тепер можна приступити вчитися малювати тварина, яка живе у морських глибинах. Наприклад, це може бути кит або морський котик. Намальована рибка

Простий малюнок щуки

Щука — дуже поширена в наших краях риба. Вона відомий персонаж з казки про Ємелю, відомий байкар Іван Андрійович Крилов представляє її в упряжці з Лебедем і Раком. Після отриманих навичок в двох попередніх вправах зобразити щуку на папері буде простіше.Для цього заняття візьмемо кольорові олівці.

 1. Посередині аркуша зображуємо овал, лівий край якого робимо загостреним. Знизу подрисовываем другий овал, такий же, як перший. Гострі краї овалів повинні дивитися вгору, друга — вниз. А закруглені краї — з’єднані. Додатковими поздовжніми лініями створюється обсяг. У нас вийшов рот щуки. Заповнюємо його гострими зубами у вигляді трикутничків.
 2. Від верхнього краю ескізу виводиться тулуб. Зверху дуга малюється побільше, знизу — поменше. Вони розташовані паралельно один одному і зближуються в районі хвоста. У місці зближення зображується пишний хвіст. У вигляді пелюсток показуємо плавці. З допомогою часткового штрихования плавників і хвоста показуються тіні.
 3. В районі пащі щуки тоненькою лінією малюється волосінь з гачком і нанизаним на нього черв’ячком. Це наживка, за якою женеться хижачка.
 4. Фоном намалюйте довгі водорості у вигляді хвилеподібних вертикальних линів.
 5. Щука — риба плямиста. Тому все її тіло покрийте жовтими цятками, верхню частину пофарбуйте темно-зеленим кольором, а голову і живіт сірим. Для плавців підійде рожевий або червоний олівець. Заключний крок: Зеленим олівцем розфарбуйте водорості і з допомогою блакитного покажіть воду навколо зображення.

Намальована рибка Малюнок готовий!

Фото ідеї та приклади для малювання олівцем рибки

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка

Намальована рибка