Рибка – проста фігурка для освоєння різних технік малювання. Поетапні майстер-класи з малювання рибки олівцями та фломастерами для початківців! Як ми знаємо, риби бувають різних форм, розмірів і кольорів. Вони живуть в морській безодні, в річці, в ставку і навіть в акваріумі. Про рибок знято багато мультфільмів, їх зображують в дитячих книжках і розмальовках. Намалювати рибу самому зовсім нескладно. Давайте спробуємо цим зайнятися разом і поетапно зобразимо на папері цю водну мешканку.
Намалювати рибу просто
Малювати рибку легко. Навіть маленька дитина здатна впоратися з таким завданням. Потрібно лише попросити надати допомогу маму чи тата і слідувати інструкції, яку ми надаємо тут. Для початку візьміть олівці, фломастери і білі аркуші для малювання. Починаємо процес!
- Трохи вище середини аркуша зліва направо намалюйте дугу. На кінці дуги зобразіть велику галочку. Від точки початку дуги зліва намалюйте таку ж дугу, але з ухилом вниз, тобто “догори ногами”. На її кінці намалюйте велику галочку в дзеркальному варіанті по відношенню до першої галочки. Дугоподібною лінією з’єднайте їх кінці — це буде хвіст риби. Хороший гарний хвіст по висоті повинен бути не менше голови рибки.
- У лівій частині малюнка округлої лінією виділяється голова. Ця лінія — зяброва пластина, вона малюється товстіший. По дузі правіше голови зображуємо хвилястою лінією плавець. Нижній плавник зображуємо на нижній дузі, він повинен бути приблизно в два рази менше верхнього і розташовуватися правіше центру рибки. На межі голови і тулуба риби, в районі її зябер, у вигляді двох крапель малюються ще 2 плавця.Невеликими рисками вимальовуються деталі цих елементів.
- На голові, вище її центру, зображується очей у вигляді акуратного кружечки. В його серединці кружечком меншого розміру малюємо зіниця, який повністю заштриховывается чорним фломастером.
- В точці, від якої ми починали малювати верхню і нижню дуги, зображується рот рибки. Якщо вийде зобразити при цьому посмішку —буде вищий клас!
- Одразу за лінією, яка відокремлює голову риби від тулуба, дугоподібними лініями зображується луска. Ці дужки повинні закінчуватися в районі хвостика, який доповнюється деталями у вигляді кількох горизонтальних штрихів.
- Спереду від рибки, трохи вище її рота можна намалювати кілька гуртків різної величини. Це бульбашки.
У нас вийшла чудова рибка. Але, щоб надати їй більш привабливий вигляд, малюнок потрібно розфарбувати в різні кольори. Якщо у вас є акваріум, то юний художник може вибрати найкрасивішу рибку і передати її забарвлення на свій малюнок.
- Хвіст можна розфарбувати помаранчевим фломастером, він додасть зображенню красивий золотий відтінок.
- Для верхнього плавця візьмемо фломастер червоного кольору, а для нижніх скористаємося рожевим.
- На самому початку лусочки зверху вниз можна розфарбувати жовтим кольором, наступний ряд — зеленим, потім блакитним, синім, фіолетовим червоним і оранжевим фломастером. Бульбашки перед рибкою можна зробити блакитними, а їх обвести контур синім кольором.
Дитячий малюнок завершений! Правда ж, це було зовсім легко!
Рибка з мультика
В продовження навичок малювання морських мешканців можна продовжити урок і спробувати намалювати забавну рибку з мультфільму “У пошуках Немо”. Цю роботу краще виконувати за допомогою фломастерів. Але якщо навички ще зовсім невеликі, рекомендується для початку простий гостро заточений олівець. У роботі можна використовувати й олійну пастель.
- Перший крок: єрем аркуш білого паперу і в центрі його малюємо овал, який з лівої сторони повинен йти на зменшення. Отримана фігура повинна нагадувати велике куряче яйце.
- Наступним етапом виводяться обриси хвоста цього мультиплікаційного героя. Тут промальовуємо дві вертикальні лінії.
- Продовжуємо роботу відділення голови від тулуба, це робиться аналогічним чином, як і в інструкції по першому малюнку.
- По поверхні всього тулуба проводимо вертикальні смужки. Вони не обов’язково повинні бути прямими, підійдуть і злегка хвилясті форми.
- Знизу у голови зразок краплі виводиться плавничок. Внизу цього елемента робимо лінію подвійний. Вгорі хвилястим розчерком позначаємо спинний плавець. Доповнюємо його плавними смугами.
- Внизу голови двома лініями півкола малюємо рот, а вище — гуртками позначаємо очі. Так само як і на першому малюнку, додаємо в композицію кілька бульбашок.
У намальоване зображення додаємо кольору олійною пастеллю.
- Починати краще дрібному оранжевого кольору. Їм заповнюється весь малюнок, за винятком смужок. Поверх помаранчевого місцями наноситься червоний.
- Чорний крейду використовуємо для виведення рота і посилення яскравості смужок.
- Щоб додати об’єм, по чорних смужок потрібно в деяких частинах пройтися сірим дрібному.
- Очі можна розфарбувати коричневим кольором, а бульбашки — блакитним з синьою окантовкою.
- Чорним або іншим дрібному темного кольору заштриховуємо рот і проходимся по смугах. Щоб вони були прерывными, в деяких частинах зафарбовуємо їх сірим кольором.
- Очі відтворимо коричневим кольором, а для бульбашок візьмемо блакитний.
Робота готова! Тепер можна приступити вчитися малювати тварина, яка живе у морських глибинах. Наприклад, це може бути кит або морський котик.
Простий малюнок щуки
Щука — дуже поширена в наших краях риба. Вона відомий персонаж з казки про Ємелю, відомий байкар Іван Андрійович Крилов представляє її в упряжці з Лебедем і Раком. Після отриманих навичок в двох попередніх вправах зобразити щуку на папері буде простіше.Для цього заняття візьмемо кольорові олівці.
- Посередині аркуша зображуємо овал, лівий край якого робимо загостреним. Знизу подрисовываем другий овал, такий же, як перший. Гострі краї овалів повинні дивитися вгору, друга — вниз. А закруглені краї — з’єднані. Додатковими поздовжніми лініями створюється обсяг. У нас вийшов рот щуки. Заповнюємо його гострими зубами у вигляді трикутничків.
- Від верхнього краю ескізу виводиться тулуб. Зверху дуга малюється побільше, знизу — поменше. Вони розташовані паралельно один одному і зближуються в районі хвоста. У місці зближення зображується пишний хвіст. У вигляді пелюсток показуємо плавці. З допомогою часткового штрихования плавників і хвоста показуються тіні.
- В районі пащі щуки тоненькою лінією малюється волосінь з гачком і нанизаним на нього черв’ячком. Це наживка, за якою женеться хижачка.
- Фоном намалюйте довгі водорості у вигляді хвилеподібних вертикальних линів.
- Щука — риба плямиста. Тому все її тіло покрийте жовтими цятками, верхню частину пофарбуйте темно-зеленим кольором, а голову і живіт сірим. Для плавців підійде рожевий або червоний олівець. Заключний крок: Зеленим олівцем розфарбуйте водорості і з допомогою блакитного покажіть воду навколо зображення.
Малюнок готовий!
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем рибки