Як намалювати вазу поетапно олівцем (57 фото) – легкі майстер-класи з малювання вази

Малюнок вази – простий спосіб, який важливо відпрацювати художникам-початківцям. Докладні покрокові інструкції з малювання вазу олівцем! Малюнок вази – це досить простий спосіб, який важливо відпрацювати, щоб в подальшому не мати проблем з передачею форми, симетричності і перспективи. На ній можна відпрацювати передачу тіні при розташуванні джерела з різних сторін.

Що підготувати для малюнка?

Перед створенням малюнка, необхідно підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • Набір олівців. Не варто обмежувати роботу одним або двома олівцями. Тільки робота відразу декількома різними за твердістю, забезпечить гарний малюнок, який буде максимально правдоподібною.
 • Використовуються і кольорові – вони повинні бути якісними з м’яким грифелем інтенсивної пігментації. У продажу є кольорові олівці, акварельні. Ними малюють стандартно, а потім щіткою, змоченою у воді, розмазують зображення, домагаючись ефекту акварелі.
 • М’який і щільний ластик.
 • Лінійка – потрібна, щоб розмітити малюнок. У професіоналів вийде розділити рівно, у початківців це вийде не відразу. Бажано використовувати інструмент.
 • Акварель або гуаш для створення кольорового зображення.
 • Пензлики різної товщини.
 • І обов’язково якісний папір. Якщо планується професійне навчання, то необхідно купувати для олівцевого малюнка спеціальний папір для скетчу, а для роботи з фарбами відповідні листи. Тільки вони дозволять розподілити фарбу правильно, і вона не буде розпливатися.

Намальована ваза

Як зобразити контур вази простим олівцем – поетапні кроки

Щоб навчитися малювати вазу, потрібно розглянути поетапно всі дії. Ось у чому вони полягають:

 1. Починати потрібно з вертикальної і горизонтальної ліній, які поділяють малюнок.
 2. Відсікають висоту і ширину майбутнього виробу. Висота просто фіксує положення дна і шийки щодо всієї іншої площини аркуша. Ширина створить образ майбутньої вази. Важливо вирішити на цьому етапі товщина горлечка наскільки буде вже або ширше, ніж денце.
 3. Визначити, де буде розташовуватися шийку і відзначити це положення вертикальною лінією. Також відзначити ширину – задається основні пропорції і майбутній абрис.
 4. Щоб оконтурити предмет, потрібно почати малювати олівцем еліпси. Лінія робиться плавною і симетричною відносно як по вертикалі, так і горизонталі. Необхідно робити це не однією суцільною лінією, а краще відривати руку від малюнка, завдаючи короткі штрихи. Так вийде зробити більш красивий правильний овальчик.
 5. Отримані три криві – замкнуті фігури, потрібно буде з’єднати їх таким чином, щоб отримати абрис вази. При цьому варто відразу визначитися, наскільки будуть виступати самі опуклі частини. І простежити, щоб з двох сторін криві були симетричними.

Намальована ваза

Накладаємо тіні

Як отриманий контур, слід заповнити лініями внутрішній простір вази, щоб додати відчуття того матеріалу з якого зроблена. Намальована ваза Це копітка стадія – потрібно зробити малюнок не тільки красивий, але і правильний. Врахувати, що скло – прозорий матеріал, який утворює на своїй поверхні безліч відблисків і відображає предмети. Передати не так то просто, тому краще прислухатись до наступних порад майстер-класу: Намальована ваза Треба придивитися до реального об’єкту і направити світло в одну сторону. Відразу стануть помітні виступаючі частини, затінені ділянки і відблиски. Намальована ваза Щоб уникнути прорисованния безлічі дрібних елементів, які доступні тільки людям, які вже встигли набити руку в малюванні або професіоналам, варто примружити очі. При цьому деякі елементи стануть більш розпливчастими. Але зате затінені ділянки і прояснені збільшуватимуться. Ось у такому саме укрупненому положенні їх і варто позначити на своїй вазі. Намальована ваза При цьому прояснені не чіпають і не заповнюють карандашным штрихом. А ті, які мають більш темний відтінок, слід акуратно заповнити дрібної штрихуванням інтенсивно нахиляючи олівець таким чином, щоб він ковзав бічною частиною по папері. Намальована ваза При необхідності злегка затушувати більш виступаючі ділянки з різкими прокресленими лініями. Намальована ваза

Як намалювати вазу дитині?

Завжди слід пам’ятати, що дитина сприймає світ трохи по-іншому. У нього ще не так добре розвинені навички просторової уяви і мислення, тому не варто для нього ускладнювати зображення вази. Тому для нього урок обмежується наступними діями:

 1. Намалювати вертикальну лінію.
 2. Аналогічно намалювати горизонтальну лінію денця і горловини, розділяючи симетрично відносно вертикалі.
 3. Намалювати лінію самій вузькій частині горлечка – допоможе коректно провести лінію абрису.
 4. Намалювати бічні лінії вази. Лінії необхідно робити плавними, не натискаючи інтенсивно на олівець. Так малюнок вийде красивий і природний.
 5. Якщо дитина достатньо добре володіє олівцем, може промалювати овали, які будуть обмежувати дно і шийку. Якщо дитина маленька, пропускають крок.
 6. Навчити малює відносити періодично малюнок від особи вертикальному положенні і переглядати, наскільки симетричні обидві сторони.
 7. Взяти акварель і, набираючи достатньо вологи разом з фарбою, нанести пігмент всередині контуру. Намагатися розподіляти нерівномірно. Враховувати, що сторона, підставлена світла, буде світлою, а протилежна вимагає більшої кількості фарби з-за затененности. Така ж техніка застосовується, коли використовується гуаш.
 8. Якщо планується не просто ваза, а натюрморт, намалювати квітку– один або декілька в залежності від індивідуальних уподобань.
 9. Якщо предмет скляний, то врахувати, що будуть просвічуватися стебла рослини. Якщо це виконати, то образ виходить натуралістичним.
 10. Бажано заздалегідь передбачити, плануються зображувати квіти чи ні. Адже, якщо будуть присутні квіти або фрукти на зображенні, то горловину можна ретельно не промальовувати. А тільки потім відновити лінію, яка буде видно між стеблами або плодами.

Намальована ваза Використовуючи дані рекомендації, можна навчитися досить легко і швидко зображати вазу.

Фото ідеї та приклади для малювання олівцем вази

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза

Намальована ваза