Літак одна з найпопулярніших фігур для малювання хлопчикам. Докладні покрокові інструкції з малювання літака олівцем! Багато хлопчики в дитинстві просто марять небом і всім, що з ними пов’язано. Навіть найменшій дитині до снаги намалювати ширяючий серед хмар літак. А ми, дорослі, повинні просто вказати, що і у якій послідовності наносити на папір, щоб вийшов гарний малюнок.
Іграшковий літачок
Юні художники можуть легко навчитися малювати літачок. Починати потрібно зі створення ескізу простим олівцем, а потім вже приступати до розфарбовування. Покрокова інструкція:
- Покладіть альбомний аркуш перед собою і намалюйте два півкола заокругленням вниз. Вони повинні знаходитися на певній відстані один від одного. Лівий повинен бути в два рази більше правого. Місце заокруглення повинно бути підстави. Верхню лінію в обох геометричних фігурах изогните дугою назовні. Це крила літака.
- Над правим крилом домалюйте ще одне півколо заокругленням догори – заднє праве крило, яке буде виглядати з-за корпуса.
- Намалюйте довгий витягнутий трикутник – корпус літака. Вузька сторона повинна припадати на бік задніх крил, протилежну зробіть як можна ширше.
- Над переднім крилом додайте кабіну пілота – великий півовал. Всередині кабіни – усміхнена голова льотчика в шоломі, окулярах і навушниках.
- Спереду літака додайте ніс – вузький півовал. Від нього вгору і вниз повинні відходити лопаті, зображені у вигляді пелюсток.
- У передній частині літака отчертите вертикальну лінію і намалюйте ряд заклепок – жирних точок.
- Крила теж розділіть вертикальними лініями – закрилками.
Чорно-білий начерк готовий. Залишилося розфарбувати картинку фломастерами і домалювати хмари, сонце і птахів.
Мультяшний літак
Роки не стоять на місці. Малюк підростає. І тепер можна ускладнити завдання в зображенні улюбленої іграшки. Поетапний урок:
- Починати будемо з малювання основи літака. На фото видно, що наш мультсамолет за формою нагадує тіло дельфіна. Його і зобразіть на папері. У самому вузькому місці додайте довгастий овальчик. У найширшій – півовал побільше – ніс.
- Під носом зробіть трикутне поглиблення – рот.
- Намалюйте крило у вигляді трапеції з закругленими кутами. Під ним повинна розташовуватися турбіна – овал, всередині якого знаходиться коло і дві лінії, що ведуть турбіну під крило літачка.
- Ззаду вгору додайте хвіст півколом, а всередину праворуч впишіть овал.
- На корпусі домалюйте три круглих ілюмінатора, а між носиком і першим ілюмінатором повинно знайтися місце для очка. Він повинен бути чорною з білим відблиском – зіницею. Над оком прорисуйте брову.
Оскільки літак мультяшний, розфарбувати його можна в самі несподівані яскраві кольори.
Летить літак
Намалювавши такий літак в оточенні хмар, картинку можна буде подарувати татові на 23 лютого. Це зображення більше нагадує за формою кита. Давайте розглянемо його крок за кроком:
- Намалюйте силует кита – овал під кутом 45 градусів трохи звужений праворуч.
- Праворуч додайте вертикальний півовал – хвіст. В різні сторони від нього зробіть два тонких перпендикулярних крильця.
- Праворуч і ліворуч від корпусу додайте крила.
- Спереду домалюйте кабіну пілота, а вздовж корпусу – кружечки-ілюмінатори. Навколо літака, що летить повинні бути шапки хмар.
Тепер приступайте до розфарбуванні свого творіння.
Військовий літак
Тема війни для хлопчиків завжди свіжа і цікава. Тому й хочеться зобразити літак військового призначення. Що ж, приступимо:
- Намалюйте довгастий овал, зовні нагадує форму огірка, під кутом 135 градусів. Сторона, направлена вниз, повинна бути трохи товщі верхньої.
- Над вузьким кінцем додайте півколо заокругленням догори. Це хвіст. До нього слід додати два горизонтальних відгалуження.
- Крила зробіть у вигляді трикутника.
- Між крилами і хвостом літака додайте ущільнення, в якому виділіть кабіну для пілота.
- Відокремте півколом ніс і зробіть горизонтальну розмітку на ньому.
- Домалюйте пропелер з трьома лопатями.
Залишилося додати колір хакі, вимальовувати кабіну і пропелер блакитним кольором. Зробити небесний фон. А якщо внизу домалювати танк, а на задньому плані – вертоліт, то вийде справжній бій.
Пасажирський літак
А тим, хто хоче не війни, а миру, пропонуємо зайнятися малюванням пасажирського літака «Боїнга». Поетапний урок:
- Намалюйте довгастий овал під невеликим нахилом. Ближче до верхньої частини прочертите довгу паралельну лінію, зорово розділивши корпус на дві частини. На нижній частині зобразіть два невеликих овалу. Правий овал повинен бути вписаний всередину корпусу, а лівий – висунутий назовні.
- Праворуч зверху додайте дві лінії, що сходяться під кутом 60 градусів. Обведіть контури малюнка так, щоб ці лінії перетворилися у хвіст літака.
- З намічених овалів зробіть двигуни, отчертив за два півкола спереду і по одному – ззаду.
- Над правим двигуном домалюйте крило, додавши всі необхідні деталі, як в оригіналі.
- Тепер приступайте до виділення лобового вікна, ілюмінаторів і дверей.
Ваш «Боїнг» готовий до польоту, вірніше, до розфарбовування. Ми розглянули кілька варіантів покрокового малювання ескізів літаків різної складності. До якого з них приступити в першу чергу, залежить від віку дитини і його творчих задатків.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем літаку