Особливості малювання Олександра Сергійовича Пушкіна. Докладні покрокові інструкції з малювання Пушкіна олівцем – приклади портретів, поради, ідеї! Не треба довго роздумувати, щоб назвати кращого російського поета. Всі відразу згадають Олександра Сергійовича Пушкіна, оскільки він світило вітчизняної літератури. Його казка про рибака і рибку знайома з дитинства, але з під його пера з’явилися і інші шедеври. Бо, іноді, хочеться намалювати його портрет. Цим можуть зайнятися майстри образотворчого мистецтва або любителі на дозвіллі. Але, щоб навчитися цьому, варто уважно розглянути всі існуючі портрети геніального творця. Між іншим він сам добре малював. І створював досить якісні автопортрети.
Що потрібно для створення якісного малюнка?
Вивчіть всі доступні зображення. Уявіть себе його образ. Використовуйте поетапно план складений майстром. Що потрібно:
- Альбомний аркуш;
- Чорна ручка;
- Олівець.
Погодьтеся не хитрий набір інструментів. Готові, тоді почнемо переносити образ профілю Пушкіна на папір:
- Після вивчення образу Пушкіна ви вже знаєте, що він виділяється похилим чолом, довгим носом і тонкими губами. Створіть начерк олівцем. Трохи лівіше верхній центральній частині аркуша проведіть лінію до низу. Вона повинна виділити обриси лоба. Далі виділіть місце носа і опустіться нижче додайте контур губ. Розділіть губи на дві частини. Поверніть лінію вправо, щоб завершити підборіддя.
- Продовжуйте використовувати олівець. Тепер виділіть кучеряве волосся трохи вище лоба. Додайте відповідні бакенбарди. Пам’ятаєте? Ви вивчали будову до початку роботи. Також намалюйте очі неподалік від носа.
- Намалюйте розкішні волосся поета. Використовуйте доступні приклади. Фактично завершений образ.
- Переходьте до деталізації. Виділіть очі, ніс, рот і підборіддя. Використовуйте чорну ручку, щоб зробити контури портрета, більш жирними і виразними для збільшення реалістичності.
Багато хто може подумати, що це дитячий підхід до створення портрета однак головне, що у вас вийшло добре. І ви знаєте як навчити самих маленьких малювати Пушкіна. Хіба це не здорово? Обіцяємо далі буде складніше.
Намалюємо Пушкіна анфас зі складеними на грудях руками
Цей варіант належить до середньої складності. Навіть деяким дорослим буде не легко впорається, але завдяки інструкції можна намалювати гарний портрет. Для цього буде потрібно значний набір інструментів:
- Папір средньозернистого типу. Починаючому художникові підходить її структура. Вона дозволить спростити завдання;
- Добре заточені олівці з різним рівнем твердості для різних етапів формування малюнка;
- Ластик;
- Спеціальна паличка для утворення однорідної структури після штрихування. Для цієї мети може послужити не великий шматок відірваною папери.
Запасіться терпінням. Сподіваємося у вас гарний настрій і ніщо не буде заважати, в іншому випадку відкладіть роботу на інший час. Якщо все добре робоча обстановка гарантована, тоді можете починати творити:
- Розділіть аркуш на чотири рівні частини. Це допоможе створити зручний начерк. Лінії ескізу не повинні бути занадто жирним, оскільки деякі доведеться стерти.
- Овалом виділіть місце для голови. Меншим для підборіддя. Створіть образ шиї і схрещених на грудях руках.
- Деталізуйте риси обличчя, носа, лоба, вуха, підборіддя, очей. Виділіть місце коміра і решти верхнього одягу поета.
- Оформіть повноцінний рот, очі і ніс Пушкіна. Додайте гудзики на одяг.
- Додайте кучеряве волосся. Починайте обводити контур малюнка. Виконайте штрихування різних ділянок. Не забудьте виділити тіні. Малюнок фактично готовий.
Огляньте свою роботу, якщо необхідно додайте реалістичності. Цей урок був складним, але завдяки досвіду, набутому на першому прикладі ви відмінно впоралися.
Використовуємо стиль самого Пушкіна
Він любив переносити свій образ на папір завдяки зображенню профілю. Цей варіант добре підходить, якщо необхідно оформити ілюстрацію до одного з творів генія. Наприклад казці про Царя Салтана, оскільки дітям подобається князь Гвідон і царівна лебідь. Пушкін створював подібні начерки в процесі пошуку натхнення. Для цього використовував перо, але нам буде потрібно:
- Папір;
- Звичайний олівець;
- Ластик;
- Лінійка;
- Кисть і чорна фарба.
Якщо все готово. Можемо переходити до найцікавішого:
- Для створення начерку використовуйте перший приклад. Проведіть лінію зверху до низу. Наша мета виділити похилий лоб, гострий ніс і тонкі губи. Ведіть лінію вправо, формуйте підборіддя. Це дуже легко.
- Намалюйте очі і додайте злегка підняту брову. Виділіть обрис лоба. Сформуйте повноцінний ніс. Розділіть тонкі губи поета.
- Начерк фактично готовий. Залишилося додати автентичні бакенбарди і кучеряве волосся. Не соромтеся робити їх занадто пишними, оскільки Пушкін пишався такою якістю своїх кучерів. Вони нагадували йому про східної крові вируючої в його жилах.
- Образ готовий. Тепер необхідно видалити зайве лінії. Для цієї мети застосуйте ластик. В цей раз буде потрібно невелика розфарбування. Використовуйте пензлик і чорний колір для виділення контурів малюнка. Почекайте, поки висохне. І забезпечте виразність кучерявим волоссям і бакенбардами.
Це людина залишив вагомий внесок у вітчизняну культуру. Згадайте, що він писав, до нього не заросте народна стежка. Тому, щоб не забувати про його мудрих римах, вірному складання віршів не завадить, іноді, намалювати його портрет. Крім цього, це допоможе розвинути дрібну моторику рук, окомір, відчуття прекрасного, поліпшить роботу мозку і вивільнить таланти художника. На сьогодні все, однак не забувайте нас, заходьте знову для знайомства з іншими техніками і темами малювання. Скоро побачимося.
Фото ідеї та приклади з малювання Олександра Сергійовича Пушкіна