Ворона кумедна і розумна птиця, відмінно підходить для початківців художників. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню ворони олівцем! Ворона — це цікава і розумна птиця, всюдисуща представниця пташиного світу: її можна зустріти на вулиці, вона обов’язково проводить карканням кожного перехожого, не рідко зустрічається в дитячих книгах, там вона не так спритною. Чомусь, саме цю птицю не залишають без уваги: непримітна ворона викликає непідробний інтерес людей. Навчитися малювати ворону не так складно, треба лише вибрати техніку виконання і слідувати пунктам представленим нижче.
Ворона з мультиків майстер-клас для дітей
Діти люблять мультяшну ворону і багато зображують її, як можуть, у своїх дитячих малюнках. Щоб допомогти дитині правильно зобразити мультяшну ворону, необхідно запам’ятати просту послідовну інструкцію:
- Для початку треба підібрати щільний аркуш паперу і простий олівець. Для подальшого розмальовування дитина може застосувати кольорові олівці або фломастери.
- На початку роботи необхідно визначити допоміжні лінії для малюнка: накреслити два відрізки, що перетинаються під прямим кутом в центрі аркуша. Лінії допоможуть розташувати ворону в потрібному місці і допоможуть визначити важливі деталі. В кінці роботи допоміжні відрізки стираються, тому їх слід малювати злегка помітними.
- Далі робиться начерк птиці. Малюється овал — це тулуб і коло-голова ворони. Верхня частина овалу розташовується так, щоб вона знаходилася над точкою перетину допоміжних відрізків з невеликим зміщенням вправо. Коло — голову малюють зліва від овалу, він потрапляє в лівий верхній квадрат перетину допоміжних ліній.
- Плавними лініями з’єднуються допоміжні фігури: коло і овал. Місце перетину фігур стирається. Нижня частина тулуба — овалу робиться більш округлої — це буде черевце ворони, а правий округлений край овалу загострюється. На цьому етапі допоміжні відрізки можуть бути стерті, так як тіло ворони промальовано і вони більше не знадобляться.
- Потрібно позначити хвіст ворони. Зверху на загостреної частини овалу вимальовуються дві паралельні лінії під прямим кутом, краї яких з’єднуються хвилястим ділянкою, виходить хвіст з пір’я. Зайві деталі і лінії з’єднання елементів стираються.
- Для промальовування крила необхідно в центрі овалу-тулуба зобразити малюнок у вигляді краплі, розмір якої буде трохи менше тулуба. Загострена частина капали також змінюється на хвилясту лінію з’єднання, так позначаються пір’я крила.
- Далі малюється дзьоб ворони. За бажанням його можна зобразити відкритим, якщо дитина малює каркающую птицю, або закритий мовчазний дзьоб. Далі додається крапля на колі, що позначає голову птиці, яка вимальовується в дзьоб.
- Наступним етапом малюються очі, вони будуть овальні, середнього розміру і розташовуватися трохи вище дзьоба. Позначаються зіниці очей, додаються відблиски. Верхня частина, маківка малюється зигзагами, це оперення голови.
- Завершальним етапом промальовуються лапки ворони, вони довгі, тонкі, обов’язково позначаються пальчики з кігтями на лапках. Додаються відсутні деталі: ніздрі, які розташовуються у верхній частині дзьоба ворони і пір’ячко черевця, вони так само оформляються зигзагами.
Інструкція з малювання ворони вивчена, тепер залишилося розфарбувати дитині свою птицю. Для цього тулуб ворони можна розфарбувати сірим і чорним кольором, а дзьоб і лапи зобразити жовтим. І все, мультяшна ворона готова!
Ворона в чорно-білому виконанні. Малюнок олівцем
Чорно-белоее зображення ворони трохи складніше. Дана техніка малювання застосовується дітьми старшого віку. Приклад малювання буде розглянуто нижче.
- Для початку роботи готується щільний аркуш паперу, простий олівець і гумка. Малюнок починається з промальовування допоміжних фігур: малюється коло, до нього пририсовывается трикутник — заготівля тулуба, виходить малюнок у вигляді яйця, яке розташовується на аркуші по діагоналі, зверху з протилежного боку тулуба малюється коло — голова птиці.
- Коло ділиться на чотири частини двома перпендикулярними діаметрами. До кола пририсовывается трикутник, з верхньої і ніжніше точки виводяться лінії — це буде дзьоб. У правому верхньому секторі кола малюється очей ворони.
- Всі підготовлені деталі з’єднуються плавними лініями, зайве стирається. У задній частині тулуба проводиться начерк подовженого хвоста. Проводяться лінії — начерки лапок.
- Далі починається детальне оформлення голови птиці. Промальовується очей, позначаються тіні і відблиски. Трикутник, що позначає дзьоб деталізується: він ділиться смугою на дві частини, верхня частина злегка округлюється на кінчику. Тонкими штрихами позначаються пір’я голови, і остаточно формується дзьоб птаха.
- Далі промальовується крило ворони. Додаються пір’я у вигляді зигзагів і витягнутих полуовалов. Крило довге, воно повинно стосуватися хвоста. Хвостові пір’я також промальовуються на даному етапі.
- Наступний крок: оформлення лапок птиці. Лінії-начерки ніг товщають, промальовуються пальці, можна детально промальовувати кігті. І далі можна перейти до штриховці всього малюнка.
- Штрихування птиці виконується в різних тонах: сірим кольором виділяється область черевця під крилом ворони і позначається тінь від птиці, падаюча їй під лапи. Сірим також штрихується основна частина дзьоба птиці. Основна чорна штрихування птиці робиться м’яким простим олівцем, починаючи з голови. Лінії ведуться в напрямку росту пір’я. Необхідно залишати вузькі порожні ділянки, так створюються відблиски.
В кінці промальовування чорно-білих деталей за допомогою штриховки, виходить відмінна реалістична ворона.
Ворона в кольоровому виконанні. Малюнок фарбами
Після того як дитина майстерно навчився справлятися з попередніми техніками малювання, можна запропонувати йому освоїти техніку написання ворони фарбами. Для роботи необхідно підготувати лист, воду фарби і пензлі різного розміру.
Зображення ворони на тлі місяця фарбами.
Покрокове опис техніки.
- Спочатку потрібно в правому верхньому куті аркуша намалювати місяць і світла, який вона відкидає. Сама місяць малюється кругом білої фарби. Далі навколо позначається світло місяця колами більшого діаметра з використанням жовтих і коричневих відтінків фарби. Діаметри по черзі збільшуються, краю плавно згладжуються фарбою.
- Після формування світла місяця, використовуючи такі ж кругові рухи, додаємо відтінки темно-синього кольору, блакитного та фіолетового на аркуш. Чим далі від місяця, тим фарби повинні ставати темніше. Для позначення самого віддаленого ділянки, додаються чорні тони. Все біле простір аркуша має бути закрашено. Так на аркуші з’являється зображення нічного простору з яскравим місячним світлом.
- Після просушування фарби, на цьому тлі, посередині чи трохи нижче, проводиться злегка хвиляста чорна лінія — це буде гілка дерева. Товщина гілки позначається пензлем середнього діаметру. Лінія ведеться зліва направо.
- На получившейся гілці малюється фігура ворони з використанням чорного кольору і тонкої кисті. Спочатку робиться начерк кола голови, потім трикутника дзьоба, виводиться овал тулуба і позначається хвіст птаха. Необхідно звернути увагу на пропорції, щоб птах не виявилася більше гілки.
- Ворону розфарбовують чорною фарбою, можна додати світлові відблиски з допомогою більш світлих тонів для досягнення більш реалістичного зображення. Відблиски додаються на крила птаха, голову і дзьоб. Дорисовываются лапи, якими вона тримається за гілку.
- Завершальним етапом, щоб картина не здавалася неповною, потрібно додати до основної гілки додаткові бічні гілки. Використовувати потрібно чорно-коричневі тони. Ці невигадливі штрихи оживляють картину і надають їй реалістичний вигляд.
Всі картина готова! Дитині не складе праці засвоїти даний покроковий урок малювання ворони в місячному світлі. Ось так, намалювати ворону не так вже й складно. Необхідно освоїти техніку малювання, використовуючи покрокові інструкції представлені вище. Кожен дорослий і дитина може освоїти представлені техніки без особливої праці.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем ворона