Ромашка-квітка, який повинен вміти малювати кожен художник. Докладні покрокові інструкції з малювання ромашки олівцем для початківців! Ромашка – польова квітка, який хоч раз у житті бачив кожна людина. Художники зображують ромашки у вигляді красивого букета в руках дівчат, як символ нескінченного літа. Малювання самого суцвіття входить в обов’язковий курс творчих шкіл для дітей і стандартного шкільного заняття образотворчим мистецтвом.
Методики малювання ромашок
Як і для більшості інших зображень, для малювання ромашок використовується досить багато методик. Однак, для художників-початківців краще скористатися одним з наступних способів:
- Малювання простими і кольоровими олівцями.
- Акварельні фарби або гуаш.
- Пастель.
Кожен з представлених способів не вимагає від майстра-початківця особливих навичок і умінь.
Матеріали для роботи
Початок будь-якої творчої діяльності – це підготовка робочого місця. Малювання будь-якого зображення займає досить багато часу, що може призвести до втоми очей, напругою м’язів спини і рук. Щоб уникнути даних неприємних моментів, робоче місце слід правильно організувати:
- Стіл повинен бути зручним з достатнім місцем для розташування інструментів.
- Природне джерело світла повинен знаходитися зліва від майстра, а штучні світильники не повинні дратувати очі занадто яскравими променями.
Головний показник для стільця або крісла – це максимальне розслаблення м’язів спини. Такими показниками в належній мірі володіє ортопедичне крісло. Також для уроку малювання слід приготувати:
- Альбомні листи або листи формату А4.
- Набори олівців.
- Ластик.
- Лінійка.
- Фарби і пензлі.
Якщо виникне необхідність, можна скористатися пастельними крейдами.
Майстер-класи з малювання ромашки
Дивовижні красиві квіти – ромашки – можна малювати в декількох варіантах:
- Одиночна ромашка. Головна увага приділяється зображенню пелюсток, їх формою, положенням в просторі.
- Букетик польових ромашок. Невеликі букетики без всякого обрамлення – романтичний малюнок.
- Букет ромашок у вазі на столі.
Всі представлені композиції дозволяють розвивати просторове сприйняття предметів, як у дітей, так і дорослих.
Малювання одиночної ромашки
Для уроку малювання необхідно приготувати наступні матеріали:
- Аркуш паперу або альбом.
- Набір простих і кольорових олівців.
- Ластик.
- Фото і готові ескізи різноманітних ромашок.
Роботу проводять згідно з покрокової інструкції:
- На аркуші паперу малюємо два овалу: один невеликий розташовується по центру. Другий овал розташований навколо першого елемента і має набагато більший діаметр.
- Першого овалу надають правильну форму, видаляючи зайві штрихи з контурів. Внутрішній простір овалу замальовують у вигляді сіточки – це серцевина ромашки.
- Від контуру першого елемента до другого контуру малюють пелюстки. Вони мають злегка витягнуту форму, невелику ширину, заокруглений край.
- Від нижнього ряду пелюсток вниз направляємо рух олівця, щоб отримати стебло. На ньому можна зобразити кілька листочків.
Розфарбовувати ромашку можна, як простими, так і кольоровими олівцями. Для додання реалістичного вигляду пелюстки близького до глядача ряду повинні мати більш світле забарвлення.
Букет польових ромашок
Польові ромашки мають особливу визначність – суцвіття меншого розміру, велика кількість дрібних листочків на стеблі. Підготуємо необхідні матеріали:
- Аркуш паперу або альбом.
- Олівці.
- Ластик.
Малювати красивий букет потрібно по інструкції:
- У верхньому куті паперового аркуша намалюємо невеликий гурток-серцевину. Навколо серцевини домальовували пелюстки. На польових квітах їх кількість перевищує 8-10 штук.
- Поруч з першим суцвіттям малюємо другий гурток, повторюємо всі зазначені дії. Для великого букета знадобиться 7-9 суцвіть.
- Для додання реалістичного вигляду букету необхідно розташовувати вище і нижче за рівнем серединної лінії листка.
- Стебла зображують у вигляді тонких ліній, що йдуть паралельно вниз.
Для краси букет можна зобразити за оригінальною стрічкою. Для цього навколо пучка стебел малюють тонку смужку з рельєфним малюнком.
Ромашки у вазі на столі
Букет ромашок у вазі – це приклад справжньої композиції, тому робочу область на аркуші паперу слід обмежити квадратом. Далі працюють згідно наступної інструкції:
- Всередині робочої області малюють букет ромашок за вже відомою схемою (польові або звичайні ромашки). Стебла ромашок повинні мати невелику довжини, інша частина буде прихована від очей глядача стінками вази.
- Наступний етап – це зображення вази. Першим ділом малюється прямокутник трохи нижче суцвіть ромашки.
- Через середину прямокутника проводять ще одну вертикальну лінію, довжина якої перевищує довжину основних граней на 1-2 див.
- З’єднують лініями всі три грані, надаючи нашій вазі вид збоку.
- Доповнюють верхні контури вази.
- Візерунок для вази вибирає сам майстер на свій розсуд.
При бажанні художник-початківець може продовжити роботу і за кордоном виділеної області, наприклад, зобразити стіл, вікно, якісь додаткові предмети побуту. Малювання ромашок – це істинно творчий процес, який, однак, не вимагає особливих умінь від художника-початківця. Знадобляться тільки бажання, завзятість і постійні тренування з малювання.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем гарбуза