Як перетворити процес малювання будинку олівцем у навчання. Малюємо багатоповерховий і сільський будинок своїми руками. Великі будинки і маленькі будиночки, замки казкових принцес і хатинки дуже люблять зображати на своїх малюнках діти різного віку. Їм дуже подобається відтворювати на папері знайомі предмети з простими формами, поступово ускладнюючи їх конструкцію і доповнюючи її різними деталями. Прості і легкі майстер-класи для дітей і дорослих допоможуть освоїти технологію як намалювати будинок будь-якого розміру і форми. Якщо відтворювати пропоновані інструкції поетапно, можна швидко освоїти техніку начерки ескізу, для якої знадобиться тільки олівець і приступити до відтворення кольорових композицій.
Як перетворити процес малювання у навчання
Кожна дитина може малювати той будинок який йому подобається або він заповнив його форми й обриси, при цьому творче заняття можна використовувати для навчання. Кожен урок рекомендується присвячувати вивченню чогось нового або закріплення вже вивченого матеріалу, використовуючи спільне проведення часу з користю:
- вивчення всіх геометричних фігур і найчастіше використовуваних форм;
- ознайомлення з колірною палітрою, запам’ятовування кольорів і відтінків;
- закріплення понять простих форм і перспективи на малюнку;
- запам’ятовування назв основних елементів будь-якої споруди.
Не варто забувати, коли дитина малює будь-який малюнок він розвиває дрібну моторику і вчиться правильно тримати олівець, фломастери або пензлик. Такі навички знадобляться всім дітям, які готуються до школи або вже є школярами молодших класів для закріплення корисних навичок.
Малюємо багатоповерховий будинок своїми руками
У місті дітям найчастіше на очі трапляються великі висотки або житлові будинки з певною кількістю поверхів. Намалювати їх досить легко і в цьому дитині допоможе простий і покроковий інструктаж, завдяки якому на малюнку вийде гарний житловий будинок:
- на листку папір слід намалювати звичайний прямокутник з коротким підставою і більш довгими бічними сторонами;
- на певній відстані один від одного внизу прямокутника дорисовываются 2-3 прямокутника, це будуть під’їзди;
- за кількістю майбутніх поверхів на заготівлі малюються віконні прорізи їх можна доповнити хрестоподібними або однополосными рамами;
- попарно з’єднуючи деякі вікна за допомогою вузьких і довгих прямокутників легко зобразити на будинку балкони;
- на фасаді будинку рівною лінією відзначається пряма смуга, що відокремлює цоколь будівлі і не зачіпає під’їзні двері;
- після закінчення ескізу можна приступати до прикрашення будинку, цоколя і під’їзних дверей, віконних прорізів.
Для тільки освоюють техніку малювання малюків творчий процес краще починати з простих і дуже легких ескізів. Багатоповерховий будинок ідеально підходить для занять з малювання з дитиною, який знає прості форми і геометричні фігури, такі як квадрат і прямокутник.
Гарний сільський будиночок з парканом
Одноповерховий будиночок із трикутним дахом намалювати просто, але не кожна сучасна дитина бачив таку споруду своїми очима. Щоб вчитися малюванню можна скласти схематичний план або використовувати реалістичні картинки будинку, чітко відтворюючи кожен крок:
- у центрі паперу малюється досить великий квадрат і на його бічних гранях потрібно відзначити зверху 1/3 довжини;
- сам квадрат поділяється рівною межею посеред малюнка і від бічних відмітин до центральної точки перетину малюються два променя;
- загальний вигляд будиночка готовий, на його видимій частині необхідно намалювати віконні та дверні прорізи, двері забезпечується ручкою;
- для деталізації малюнка перед дверима малюється кілька прямокутників, поставлених один на одного з різною довжиною, це будуть ступені;
- на віконних прорізах можна зобразити верхні або нижні карнизи, використовуючи тонкі і вузькі прямокутники на малюнку;
- у віконцях діти люблять зображати фіранки або квіти і навіть домашніх улюбленців, наприклад милого кошеня;
- невеликий прямокутник з нерівними стегнами пририсовывается до одного схилу даху, це буде труба зі спіраллю (димом);
- перед будинком малюється невисокий прямокутник, поділюваних паралельними вертикальними смугами, так дитина навчиться малювати парканчики;
- кожен промальований елемент огорожі можна прикрасити рівним трикутником (як дах будинку, але менше) імітуючи штахетник.
По суті, малювання будинку складається з кількох етапів, на першому складається план малюнка, потім дорисовываются деталі і проводиться прикрашення. Додавши ще один елемент, такий як паркан, можна наочно показати приклад такого поняття як перспектива і закріпити знання дитини.
Пряникове хатинка з прикрасами з казки
Після прочитання знаменитої казки можна разом з малюком намалювати красивий пряниковий будиночок і додатковими прикрасами. Легко і просто зобразити ескіз звичайного будинку, який малюк на свій розсуд прикрасить і додасть йому дійсно казковий вид на рисунку:
- сам будинок малюється аналогічної сільській хатинці, але більш тонкими лініями, при цьому не потрібно сильно тиснути на грифель олівця;
- отримана заготовка промальовується по накиданнях більш товстими і хвилястими лініями, імітуючи стіни і дах з фактурою печива;
- основу найкраще зафарбувати пісочним або медово-коричневим відтінками та після її висихання яскравими фарбами зобразити мармелад і цукерки.
Для заокруглень всіх форм такого будиночка кожна лінія повинна бути максимально плавним і досить добре промальовані. Краще всього для малювання такого зображення використовувати акварельні фарби, які додадуть будиночка казковий і неповторний зовнішній вигляд. На малюнку дитина зможе зобразити будь-який архітектурний шедевр, від будиночка Баби Яги до казкового Замку або свого будинку. Поступово ускладнюючи завдання і працюючи з перспективою він навчиться складати попередній проект і навіть розробляти креслення майбутньої споруди. Не варто засмучуватися, якщо діти не вміють малювати, використовуючи прості майстер-класи можна освоїти базові навички малювання і використовувати їх на уроках творчості.
Фото ідеї та приклади малюнків будинків для срисовки