Основні правила роботи з портретом і особливості дитячих осіб. Як намалювати дитини – дитяче статура та етапи малювання. Діти джерело радості, посмішок і позитивного настрою на довгий час. Малювання малюків в образотворчому мистецтві це окрема самостійна щабель, якій приділяється багато уваги. У даній статті зібрано 5 уроків, де розкриваються пропорції тіла дитини в різному віці і як поетапно виконати портрет малюка в сидячому положенні.
Урок 1 «Основні правила роботи з портретом»
По першому враженню переглядати зображення дитини на дошках і полотнах виникає відчуття, що намалювати таке диво просто і все зрозуміло. Але вивчаючи глибше малюнок, приходить розуміння, що навчитися цьому майстерності досить складно, важлива постійна практика і освоєння основних правил. Приступаючи до роботи, необхідно приготувати інструменти:
- Білі аркуші паперу.
- Твердий і м’який прості олівці.
- Ластик.
Далі варто засвоїти, що малювати дитину потрібно на перших щаблях абстрактно, так в голові сформується чітка схема промальовування всіх фрагментів. І в майбутньому буде набагато простіше зобразити малюка. Що стосується правил побудови портретів:
- Вивчити пропорційні дані особи дитини, так як є значна різниця в співвідношення з особою дорослої людини. Череп займає більшу частину обличчя, центральна горизонтальна лінія у дорослого відзначена очима, а у малюків бровами. Райони скул, перенісся, підборіддя тільки формуються, йде виділення вище лінії формування дорослої особи. Вуха, очі і ніс на одній площині.
- Статури, так само піддається змінам під час дорослішання, з цієї причини провести порівняння портретів дітей різного віку і дорослих людей.
- Наступний етап промальовування пальців рук і ніг.
- І на завершальній стадії йдуть завершальні штрихи, на очі, губи і область овалу обличчя.
Тільки після детального вивчення кожного правила можна починати вчитися мистецтву дитячого портрета.
Урок 2 «Особливості дитячих осіб»
Приступаємо до поетапного зображення дитини на аркуші паперу. І це найскладніша частина. Так як діти ні коли не сидять на місці, потрібно проявити терпіння і спостережливість, тільки ці якості дадуть можливість створити ідеальне зображення з натури.Починати треба з голови, так як цей елемент відрізняється сильно від пропорцій дорослих людей. Вона більше всього тіла, обличчя і ніг, за дорівнює ширині плечей. В промальовуванні особи, особливу увагу приділити зоні підборіддя, вона ще розвивається, важливо це врахувати під час малювання. Він нижче рівня верхньої губи. Брови йдуть ближче до перенісся, у зв’язку з цим особа маленьке і кругле, повністю сформовані очі на його тлі виглядають великими і виразними.Так само особа дитини має широкий лоб, що зміщує очі, ніс і губи на нижні яруси і робить щоки з великими рисами обличчя. Зобразити голову допоможе наступна схема:
- Малюється овал (піна), через центр проходить горизонтальні і вертикальні лінії.
- Під горизонтальною лінією, що йде поділ ще на 3 проміжні горизонталі – області очей, носа, губ.
- Промальовування всіх фрагментів.
Після завершення зображення голови, поступово переходимо до малювання тулуба. Допомогти у відпрацюванні цього навику може промальовування фігур в книжках – розмальовках.
Урок 3 «Дитяче статура»
Тулуб виглядає непропорційно в порівнянні з головою. А так же невеликим у порівнянні з дорослими габаритами. Різниця тут мінімальна, але її необхідно врахувати. Голова здається більше за розмірами через формування шиї. Вона ще не набула звичний вигляд. Приступаємо до створення обрисів дитячої фігури:
- оформляються контури тіла, голови, рук і ніг дитини;
- якщо дитина сидить, то вимальовується поза, руки лежать на підлозі;
- виконується вся робота легкими, уривчастими рухами олівця при мінімальному натисканні;
- в овалі голови відзначити середину вертикальною смугою.
Повернутися до першого уроку і завершити зображення голови та обличчя малюка. Тільки після цього переходимо до третьої стадії, промальовуванні пальців на руках і ногах.
Урок 4 «Малюємо пальчиками»
Що ж велика частина роботи вже виконана і на папері оформився цілком чарівний малюнок пышнощекого, рум’яного малюка, гордо сидить на підлозі. Але процес ще триває. Тепер приділимо увагу важливим дрібниць завершавшим шедевр ваших рук. В області голови дорисовываются невеликі вуха. Їх розташуванні фіксується по лінії очей. Переходимо до рук і ніг. Видаляються зайві деталі, підкоригувати має малюнок.Так як дитина в трусиках, на грудях дві вигнуті лінії, на руках і ніжках промальовування маленьких пальчиків.
Урок 5 «Завершальний етап»
Заключним етапом портрета дитини є внесення важливих елементів. Очі дорисовываются і зафарбовуються темними кольорами, подправляется їх контур. Над очима легкими переривчастими лініями оформляються трохи підняті брови. Носик виконується кирпатим, так як він переважає у багатьох малюків і виглядає дуже мило. Усміхнений ротик щиро дарує людям чудове настрій. Але лобі волоссячко завилися чупринкою. Стерти зайві деталі і контури, додати тіні на ніжках. Все відмінно, робота завершена, малюнок закінчено. Ось такі прості і зрозумілі п’ять уроків малювання простим олівцем малюка. Вивчивши їх, провівши перший досвід, ви освоїли основи, подальший розвиток залежить від бажання кожного учасника.
Фото приклади та ідеї для малювання дитини