Як намалювати дитини олівцем – поетапний майстер-клас створення малюнка дитини

Основні правила роботи з портретом і особливості дитячих осіб. Як намалювати дитини – дитяче статура та етапи малювання. Діти джерело радості, посмішок і позитивного настрою на довгий час. Малювання малюків в образотворчому мистецтві це окрема самостійна щабель, якій приділяється багато уваги. Намальований малюк У даній статті зібрано 5 уроків, де розкриваються пропорції тіла дитини в різному віці і як поетапно виконати портрет малюка в сидячому положенні.

Урок 1 «Основні правила роботи з портретом»

По першому враженню переглядати зображення дитини на дошках і полотнах виникає відчуття, що намалювати таке диво просто і все зрозуміло. Але вивчаючи глибше малюнок, приходить розуміння, що навчитися цьому майстерності досить складно, важлива постійна практика і освоєння основних правил. Намальований малюк Приступаючи до роботи, необхідно приготувати інструменти:

 1. Білі аркуші паперу.
 2. Твердий і м’який прості олівці.
 3. Ластик.

Намальований малюк Далі варто засвоїти, що малювати дитину потрібно на перших щаблях абстрактно, так в голові сформується чітка схема промальовування всіх фрагментів. І в майбутньому буде набагато простіше зобразити малюка. Намальований малюк Що стосується правил побудови портретів:

 1. Вивчити пропорційні дані особи дитини, так як є значна різниця в співвідношення з особою дорослої людини. Череп займає більшу частину обличчя, центральна горизонтальна лінія у дорослого відзначена очима, а у малюків бровами. Райони скул, перенісся, підборіддя тільки формуються, йде виділення вище лінії формування дорослої особи. Вуха, очі і ніс на одній площині.
 2. Статури, так само піддається змінам під час дорослішання, з цієї причини провести порівняння портретів дітей різного віку і дорослих людей.
 3. Наступний етап промальовування пальців рук і ніг.
 4. І на завершальній стадії йдуть завершальні штрихи, на очі, губи і область овалу обличчя.

Тільки після детального вивчення кожного правила можна починати вчитися мистецтву дитячого портрета. Намальований малюк

Урок 2 «Особливості дитячих осіб»

Приступаємо до поетапного зображення дитини на аркуші паперу. І це найскладніша частина. Так як діти ні коли не сидять на місці, потрібно проявити терпіння і спостережливість, тільки ці якості дадуть можливість створити ідеальне зображення з натури.Починати треба з голови, так як цей елемент відрізняється сильно від пропорцій дорослих людей. Вона більше всього тіла, обличчя і ніг, за дорівнює ширині плечей. Намальований малюк В промальовуванні особи, особливу увагу приділити зоні підборіддя, вона ще розвивається, важливо це врахувати під час малювання. Він нижче рівня верхньої губи. Брови йдуть ближче до перенісся, у зв’язку з цим особа маленьке і кругле, повністю сформовані очі на його тлі виглядають великими і виразними.Так само особа дитини має широкий лоб, що зміщує очі, ніс і губи на нижні яруси і робить щоки з великими рисами обличчя. Намальований малюк Зобразити голову допоможе наступна схема:

 1. Малюється овал (піна), через центр проходить горизонтальні і вертикальні лінії.
 2. Під горизонтальною лінією, що йде поділ ще на 3 проміжні горизонталі – області очей, носа, губ.
 3. Промальовування всіх фрагментів.

Намальований малюк Після завершення зображення голови, поступово переходимо до малювання тулуба. Допомогти у відпрацюванні цього навику може промальовування фігур в книжках – розмальовках. Намальований малюк

Урок 3 «Дитяче статура»

Тулуб виглядає непропорційно в порівнянні з головою. А так же невеликим у порівнянні з дорослими габаритами. Різниця тут мінімальна, але її необхідно врахувати. Голова здається більше за розмірами через формування шиї. Вона ще не набула звичний вигляд. Намальований малюк Приступаємо до створення обрисів дитячої фігури:

 • оформляються контури тіла, голови, рук і ніг дитини;
 • якщо дитина сидить, то вимальовується поза, руки лежать на підлозі;
 • виконується вся робота легкими, уривчастими рухами олівця при мінімальному натисканні;
 • в овалі голови відзначити середину вертикальною смугою.

Повернутися до першого уроку і завершити зображення голови та обличчя малюка. Тільки після цього переходимо до третьої стадії, промальовуванні пальців на руках і ногах. Намальований малюк

Урок 4 «Малюємо пальчиками»

Що ж велика частина роботи вже виконана і на папері оформився цілком чарівний малюнок пышнощекого, рум’яного малюка, гордо сидить на підлозі. Але процес ще триває. Тепер приділимо увагу важливим дрібниць завершавшим шедевр ваших рук. Намальований малюк В області голови дорисовываются невеликі вуха. Їх розташуванні фіксується по лінії очей. Переходимо до рук і ніг. Видаляються зайві деталі, підкоригувати має малюнок.Так як дитина в трусиках, на грудях дві вигнуті лінії, на руках і ніжках промальовування маленьких пальчиків. Намальований малюк

Урок 5 «Завершальний етап»

Заключним етапом портрета дитини є внесення важливих елементів. Очі дорисовываются і зафарбовуються темними кольорами, подправляется їх контур. Намальований малюк Над очима легкими переривчастими лініями оформляються трохи підняті брови. Носик виконується кирпатим, так як він переважає у багатьох малюків і виглядає дуже мило. Намальований малюк Усміхнений ротик щиро дарує людям чудове настрій. Але лобі волоссячко завилися чупринкою. Стерти зайві деталі і контури, додати тіні на ніжках. Все відмінно, робота завершена, малюнок закінчено. Намальований малюк Ось такі прості і зрозумілі п’ять уроків малювання простим олівцем малюка. Вивчивши їх, провівши перший досвід, ви освоїли основи, подальший розвиток залежить від бажання кожного учасника.

Фото приклади та ідеї для малювання дитини

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Намальований малюк

Як намалювати дитини - інструкція для початківців та основи творчості для початківців i

Намальований малюк