Кінь – це саме граціозна й витончена тварина. Поетапні майстер-класи з малювання коні для початківців олівцем. Поради, фото приклади, ідеї та інструкції! Кінь – це саме граціозна й витончена тварина. У малюнку важливо правильно відобразити пропорції. Ноги, тулуб, голова – все повинно бути симетрично відносно одне одного. Але як же зобразити її грацію на малюнку? Не обов’язково закінчувати художню школу, щоб впоратися з малюнком. Почати слід з зображення тварини в стоячому вигляді. Якщо слідувати уроків в цій статті, ви будете приємно здивовані своїм здібностям.
Малюємо коня поетапно олівцем
Для роботи знадобиться простий олівець, пластик і аркуш паперу. Ну що? Приступаємо до роботи!
- 1 етап. Для початку візуально уявіть розташування тварини на аркуші. Починати слід з голови. Для цього в лівій верхній частині папери, малюємо трикутник. Всі кути повинні бути закруглені. Не робіть гострих кутів.
- 2 етап. Необхідно намалювати два овалу трохи нижче і правіше від голови. Це буде груди коня і його задня частина тулуба.
- 3 етап. З’єднуємо два овалу, отримуючи при цьому живіт. Лінії робимо плавно, без різких переходів і кутів.
- 4 етап. Малюємо ноги. Це досить складний етап. Починаємо з передніх. Необхідно відзначити точками вигини ніг. З’єднуємо їх прямими лініями. Важливо зберегти всі пропорції, щоб зберегти анатомію тварини. Коліна у коня розташовані досить високо, на відміну , наприклад, від поні. У них короткі ноги, а в іншому тварини схожі.
- 5 етап. Далі надаємо об’ємність ніг. Промальовуємо копита, рисова трапецію. Задня частина повинна бути піднята. Змалювавши передні ноги, можна приступати до задніх. Верхня їх частина, набагато товщі, ніж передніх. Важливо, щоб все виглядало гармонійно, по відношенню один до одного.
- 6 етап. Переходимо до шиї. Тут важливо підкреслити витонченість: лінії повинні бути плавно вигнутий. Донизу шия повинна товщати.
- 7 етап. Всі частини тіла обводимо жирною лінією. Допоміжні-стираємо гумкою. Робити це потрібно акуратно, щоб уникнути розлучень.
- 9 етап. Надаємо морді виразність. Промальовуємо вуха. Ніздрі і очі повинні бути великими.
- 10 етап. Малюємо гриву і хвіст. Для гриви проводимо пряму лінію зверху, а по нижній частині робимо пасма волосся. Хвіст можна намалювати будь-яким. Він може розвиватися на вітрі або, бути заплетенным в косичку.
- 11 етап. На цьому етапі важливо показати мускулатуру коня. Для цього можна відкрити фото в інтернеті і зробити срисовку невеликими штрихами. Це допоможе вам краще передати всю міць і силу коня.
- 12 етап. Завершуємо роботу розтушовуванням олівцем. Позначає світлові переходи. Темні частини тіла затемнюємо, а світлі-навпаки.
Ось так легко і просто навчитися малювати це витончене тварина. Але, що, якщо не хочеться зупинятися на досягнутому? Тоді можна приступити до роботи складніше, а саме намалювати коня в русі. Для цього буде потрібно більше уваги і терпіння.
Малюємо коня в русі
Для такої картинки є також поетапна інструкція. Роботу можна виконати простим олівцем, а потім обвести фломастером.
- 1 етап. Малюємо тулуб. Для цього потрібно зобразити горизонтальний овал, схожий на картоплю.
- 2 етап. Від нього зліва вгору намалюйте вигнуту шию. Лінії повинні бути плавними, без різких переходів.
- 3 етап. Від шиї окреслити форму голови. Надати їй необхідний вид. Зобразити зверху гриву.
- 4 етап. Тонкими лініями зробити начерк ніг. Вони повинні бути в русі. Все повинно виглядати природно. Можна подивитися в інтернет фотографії біжать коней. Це допоможе вам точніше передати їх розташування під час бігу.
- 5 етап. Малюємо хвіст. Можна додати фон травичку.
- 6 етап. Ще раз жирними лініями обвести весь силует тварини, зайве прибрати гумкою. Тут вже можна скористатися фломастером. Додати об’єм деяким деталям, чіткіше їх промальовувати.
Кінь в русі готова! А тепер, давайте уявимо, що ваш дитина надивився мультика і захотів Богатирського коня Юлія. Щоб він був таким же смішним і незабутнім. Не варто хвилюватися, ви впораєтеся і з цим завданням.
Малюємо Богатирського коня Юлія
Для цього знадобиться чорний фломастер. Коричнева і помаранчева фарба, пензлик і ваш гарний настрій.
- 1 етап. Силует малюємо чорним фломастером. Кінь стоїть в профіль, голова повернена до нас. Зображуємо два круглі очі, близько розташованих один до одного. Малюємо брови і зіниці.
- 2 етап. Від центру очей проводимо вигнуту лінію носа.поруч ще одну. Промальовуємо ніздрі і широку посмішку.
- 3 етап. Малюємо вушко, що нагадує перевернутий насіння. Робимо чубчик.
- 4 етап. Приступаємо до шиї. У Богатирського коня вона тонше, ніж у реального коня.
- 5 етап. Від верхньої лінії шиї проводимо лінію тулуба. Вимальовуємо підведений таз. Від нього – лінію вниз, це буде задня нога. Ноги Юлія теж тонше, ніж у звичайних коней.
- 6 етап. Малюємо живіт і передні ноги. Одну ногу зображуємо зігнутою. Обкреслюємо копита і другу ногу. До голови додаємо гриву, малюємо хвіст.
- 7 етап. Тепер все необхідно розфарбувати. Коричневою фарбою зафарбовуємо тіло тварини, хвіст і гриву – помаранчевою. Чорним фломастером штрихуем копита.
От і все. Богатирський кінь Юлій готовий! З допомогою таких легких і простих поетапних майстер-класів можна навчитися намалювати будь-яку тварину. Головне в цій справі терпіння й завзятість. Не зупиняйтеся на досягнутому.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем коні