Як намалювати місто (77 фото) – поради майстрів з покроковим описом етапів як намалювати місто

Як малюється пряма вулиця і міський перехрестя. Міський пейзаж олівцем і аквареллю. Намалювати міський пейзаж можна в домашніх умовах, не виходячи на пленер. Безумовно, робота з натурою подарує більше натхнення, але освоїти основні принципи створення ескізу звичайної вулиці у фронтальній перспективі можна за допомогою поетапного уроку. Намальований місто Починати навчання зручніше з простих замальовок.

Пряма вулиця

Даний майстер-клас допоможе намалювати пряму вулицю навіть починаючим художникам. Намальований місто Для роботи треба приготувати:

 • папір для малювання,
 • олівець.

Намальований місто Послідовність роботи.

 1. Насамперед необхідно визначитися з перспективою і виконати чорнову розмітку. В даному випадку ескіз у фронтальній перспективі. Першою буде горизонтальна смужка трохи нижче середини альбомного аркуша.
 2. Відзначити середину цієї смуги точкою сходу.
 3. Паралельно краях аркуша прокреслити дві вертикалі.
 4. Провести діагоналі через відмітку сходження від цих ліній.
 5. Намітити фасади будівель за допомогою вертикальних відрізків.
 6. Бічні стіни об’єктів виконати за допомогою горизонталей.
 7. Від позначки сходу вичертити кордону вийшла на малюнку дороги. Важливо врахувати, що ширина тротуару поступово сходить на “ні”. Чим ближче до глядача, тим ширше пішохідна і проїжджа частина дороги.
 8. Відзначити середину нижнього краю альбомного аркуша двома позначками на невеликій відстані один від одного. Провести їх до точки сходження. Це осьова розмітка проїжджої частини.
 9. Вичертити бордюр.
 10. На фасадах будівель позначити контури вікон.
 11. При бажанні можна “добудувати” одному з будинків ще один поверх, провівши додаткову рису поверх будівель в точку сходу.
 12. Для зображення старовинного фасаду, над одним із будинків прокреслити дві діагоналі. Через місце їх перетину намалювати лінію на пару сантиметрів вище будівлі, з’єднати вершину з кутами будинку. Намалювати дах.
 13. Намалювати на цьому фасаді віконце.
 14. Починати зображення дерев, що ростуть вздовж тротуару, зручніше з проведення відрізків, що йдуть вдалину. Простір між ними умовно ділять на квадрати. У них і малюють зелені насадження, детально опрацьовуючи гілки і листя.
 15. За таким же принципом легко намалювати ліхтарі вздовж бульвару чи лавки.
 16. Важливим моментом у створенні подібного олівцевого нарису є штрихування. Вона допомагає підкреслити деталі і надати малюнку необхідний обсяг.
 17. Віконні отвори і стіни будинків необхідно виділити трохи.
 18. За допомогою гумки прибрати всю чорнову розмітку.
 19. Детально опрацювати картинку, виділивши стовпи, крони дерев, тіні, які падають від них на асфальт.
 20. Ледве помітно штрихуют проїжджу частину.
 21. На тротуарі додають тіні від будинків з одного боку вулиці.

Намальований місто При бажанні та наявності певних навичок можна, згустивши штрихування, змалювати вечірній пейзаж, відтінивши відблиски ліхтарів на асфальті. Досвідчені художники можуть оживити ескіз, додавши на малюнок дорослих і дітей. Намальований місто Дотримуючись цієї інструкції будь-художник-початківець легко зможе зобразити частину вулиці у фронтальній перспективі. Намальований місто

Міське перехрестя

Зовсім іншу картину можна отримати, зробивши дві позначки сходження по краях ескізу. Намальований місто Покроковий майстер-клас.

 1. По обидві сторони листа зазначити точками середину.
 2. Намітити точками середину листа зверху і знизу, відступивши від краю невелику відстань.
 3. З’єднати точки легкими лініями.
 4. Виступаючий кут у середині листа є кутом будівлі на передньому плані. Його необхідно виділити вертикальними відрізками.
 5. Відступивши трохи від першого об’єкта, позначити стіни наступних будівель. Їх дахи будуть трохи нижче, ніж на передньому плані. Обриси дахів простягають до точки сходження.
 6. Об’єкти можна зобразити різної висоти.
 7. На фасадах намічають і прорисовують архітектурні елементи.
 8. Трохи відступивши від фундаменту будівлі центрального, зазначити місце тротуару. Поєднати мітку з точками сходу і виділити край тротуару.
 9. Стерти непотрібні деталі розмітки.
 10. Промальовувати деталі фасадів будівель і виконати штрихування.
 11. Більш темною штрихуванням позначити бічні стіни будівель, створивши тінь від сусідніх будівель.
 12. Далеко штрихування теж буде трохи темніше, ніж на передньому плані.

Малюнок при бажанні можна доповнити зображенням дерев або ліхтарів. Фасади будівель легко доповнити вивісками магазинів. Намальований місто Потренуватися виконувати попередню розмітку ескізу можна, взявши за зразок шаблони проспектів з дитячих розмальовок. Намальований місто

Міський пейзаж олівцем

Цей варіант олівцевого нарису має більше деталей, тому вимагає більш уважного підходу. Намальований місто На рисунку буде міська вулиця з невеликим вигином і вузький тротуар між будівель. Намальований місто Покроковий майстер-клас.

 1. В першу чергу необхідно нанести на аркуш паперу хорошу розмітку. Необхідно провести дві горизонталі вище і нижче середини аркуша. Потім в лівій частині аркуша провести дві лінії, позначивши фасади будинків, що йдуть вдалину. У правій частині позначити підстави будинків. Зверху зигзагом позначити дах кутового будинку.
 2. Вертикальними відрізками намітити стіни об’єктів, позначити дверний отвір на фасаді одного з них.
 3. Детально промальовувати дахи будівель з урахуванням перспективи.
 4. Подвійними відрізками виділити краю тротуарів. Вони можуть сходитися і трохи розходитися. Цей прийом дозволяє надати начерку обсяг.
 5. Опрацювати даху і намітити біля фасаду будинку з правого боку невеликий навіс, позначити вхід у приміщення.
 6. На лівій стороні зобразити невисоке дерево.
 7. На правій стороні вулиці, біля навісу треба зобразити пару столиків і стільці літнього кафе. Оформити вхід в кафе і навіс.
 8. В олівцевому нарисі дуже важливі дрібні деталі. Тому необхідно ретельно зобразити фасади будівель, балкончики, віконця і двері.
 9. Начерк можна доповнити зображенням людини, кішки, вазона з квітами, ліхтарного стовпа. Вікна в будівлях, розташованих під кутом до глядача, малюють з невеликим скосом. Віконні прорізи в будинку, що стоїть до глядача фасадом, квадратної або прямокутної форми.
 10. Видаливши зайві лінії, малюнок треба заштрихувати, пропрацювавши тіні.

Інструкцію можна взяти за основу і зобразити свій вуличний пейзаж. Намальований місто Подібний малюнок можна розфарбувати олівцями, фарбами або фломастерами. Намальований місто

Міський пейзаж аквареллю

Оригінальний акварельний етюд з міською тематикою можна створити, дотримуючись кількох основних правил. Працювати над начерком краще на пленері, це допоможе глибше вловити переходи відтінків і гру світла і тіні. Намальований місто У роботі над акварельними зображенням міста важливо знати:

 • першими треба малювати великі об’єкти, деталі вимальовують після висихання фону,
 • спочатку малюють світлі деталі, потім приступають до зображення темних об’єктів.

Намальований місто Покроковий майстер-клас.

 • Вибравши відповідну натуру, в першу чергу на аркуші паперу зображують найбільші об’єкти: світлі стіни будинків і темну зелень на дальньому плані.
 • Простір нескладно передати грою відтінків: тінь переднього плану темніше, ніж далеко.
 • При роботі з акварельними фарбами немає необхідності ретельно прописувати дрібні деталі. Зображенням може бути трохи розмитим.
 • Двері та віконні прорізи нескладно відзначити легкими мазками, просто позначивши їх.
 • Листя дерев, парасолька вуличного кафе, грає на вулиці дитина теж детально не малюються, а намічаються легкими мазками.
 • Деякі деталі переднього плану можна виділити, надавши малюнку деяку чіткість: ліхтарний стовп, бордюр або плитку на тротуарі. Це допоможе зробити етюд більш виразним.

Намальований місто При бажанні можна намалювати місто простим олівцем і додати йому виразність за допомогою штриховки. Ніжні акварельні етюди краще створювати безпосередньо на вулиці, де простіше вловити динаміку міського життя і особливу атмосферу. Кожен куточок міста має свій особливий настрій, що важливо передати на папері.

Фото приклади для малювання міста

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто

Намальований місто