Гусак простий персонаж для навчання технік малювання. Добірка цікавих легких майстер-класів по малюванню гусака олівцем – слушні поради, фото ідеї та приклади! Гусак – це частий персонаж російських та зарубіжних казок. Зображення домашнього гусака або дикого лебедя – це завжди гордий птах з довгою шиєю. У мистецтві можна зустріти зображення, як самотньої птахи, так і зграї лебедів, що летять по небу. Для початківців буде цікаво навчитися малювати двох лебедів на озерній гладі.
Основні техніки малювання
Серед величезного вибору художніх методик слід виділити кілька основних, доступних початківцям майстрам:
- Ескіз за допомогою простого олівця.
- Малювання пастеллю.
- Дитячий малюнок акварельними фарбами чи гуашшю.
Більш складні методики відносяться до професійних робіт, і для навчання потрібні роки тренувань.
Матеріали, необхідні для роботи
Для роботи починаючому художникові знадобиться добре організоване робоче місце: широкий стіл, зручний стілець, якісне освітлення. Крім того, необхідно приготувати наступний набір матеріалів:
- Альбомні листи або папір формату А4.
- Прості олівці зі стрижнями різної товщини.
- Ластик.
- Кольорові олівці.
- Фломастери.
- Фарби (акварель, гуаш).
- Кисті.
- Ємності для води.
Також можуть знадобитися набори пастельних крейди, якщо передбачена робота з даною методикою малювання.
Майстер-класи з малювання для початківців
Практично на всіх малюнках, ескізах або фото гусей зображують у бічній проекції. І саме з цієї роботи слід починати практичне навчання малюванню домашньої або дикої птиці. Найбільш оптимальні ескізи для починаючого майстра:
- Одиночний гусак в бічній проекції.
- Гуска і кілька маленьких гусенят.
- Два лебедя на озерній гладі. Зображення диких птахів часто використовується для декорування листівок, листів або для домашніх аплікацій.
Кожен з представлених рисунків має свою покрокову інструкцію по проведенню творчого заняття. При виникненні труднощів художнику слід уважно вивчити деталі готових малюнків, підготувати фото шаблон, переглянути кілька відео-уроків по малюванню гусака.
Малювання одиночного гусака
Приготувавши всі необхідні матеріали, слід приступати до майстер-класу:
- Аркуш паперу розташовується на столі у своєї поздовжньої проекції.
- На аркуші олівцем слід зазначити центральну область, куди буде проецировано тулуб гусака. Всі інші деталі розташовуються по примірної колу центральної фігури.
- На виділеній області малюється овал, спрямований своїм лівим краєм догори приблизно на 15 градусів.
- На невеликій відстані вгорі праворуч зображується коло, діаметр якого становить 1/10 частину від окружності овалу.
- Між двома основними фігурами малюється довгий коридор – шия гусака.
- По центру кола зображується очей – точка двома контурами.
- Дзьоб малюється у вигляді двох солодкий в області лівого контуру голови.
- Переднє крило, яке доступне огляду глядача, має форму циліндра з загостреним кінцем. При зображенні переднього крила хід олівця направляють прямо протилежно напрямку першої овальної фігури.
- Дві лапки відходять від нижнього контура тулуба. Задня лапка виступає на 2/3 з-за силуету передньої ноги.
Остання задача, яка стоїть перед художником, – це згладжування гострих кутів, створення плавних переходів між деталями нашого одиночного гусака. На передньому крилі дорисовываются пір’ячко, кінчики пір’я гострі, спрямовані назад і догори. На верхній складці дзьоба відображаються невеликі горбисті виступи, надають птиці реалістичний вигляд. Злегка виступаючий лоб – відмітна особливість, як домашньої, так і дикої птиці. Зробивши останні штрихи за допомогою ластику, залишається тільки додати фігурі колір. Гуси найчастіше виконуються в сірих кольорах палітри: більш темні фарби на крилах, більш світлі тони – на шиї та голові.
Малювання гуски і гусенят
Найбільш відоме зображення сімейства домашніх гусей – це мати-гуска з ланцюжком маленьких гусенят позаду. Для малювання необхідний набір матеріалів, що і для попереднього способу. Інструкція по зображенню гусячої сім’ї:
- Старшу птицю зображують за вже відомою схемою.
- Інша справа – маленькі гусенята. Перед початком роботи слід уважно вивчити всі деталі готових малюнків, фотографій, ескізів.
- Маленьке гусеня відрізняється не тільки меншими розмірами, але і іншими пропорціями тулуба. Для малюнка буде характерні наступні особливості: велика голова, коротка шия і низько розташоване тулуб.
- На аркуші паперу малюють два кола. Нижній коло має більш витягнуту форму. Між двома деталями проводять тонку смужку, з якої домальовують контури шиї гусака.
- Велика голова також набуває іншу форму – більш округлу і з досить об’ємним дзьобом.
Інші деталі штрихуют подібно попередньому малюнку. Для створення дитячого малюнка або казкового сюжету можна при фарбуванні використовувати більш яскраві відтінки.
Лебеді на озерній гладі
Цей майстер-клас є більш складним для художника-початківця. Інструкція з малювання пари лебедів:
- На аркуші паперу слід зобразити два овалу, розташовані впритул один до одного.
- Від овалів потрібно провести дві лінії таким чином, щоб разом вони обмежували фігуру серця.
- Для станів лебедів по бічних поверхнях малюють два великих овалу. На відміну від інших представлених моделей, овали мають строго горизонтальне розташування.
- По двох лініях домальовують контури шиї, ретельно виводять риси голови, дзьоба, очей. Дзьоби повинні бути спрямовані вниз у обох лебедів.
- Робота над тулубом полягає в домальовування передніх крил і хвоста.
Водну гладь зображують у вигляді невеликих хвилястих ліній. Лебеді на малюнку можуть мати білу або чорну забарвлення, а поверхня озера – синій колір. Отримані знання по зображенню домашньої або дикої птиці можна застосувати як для навчання дитини основам художнього мистецтва, так і для прикраси подарунковій листівки. Малювання гусака або лебедя – дуже легке завдання, потрібні лише тренування і від бажання майстра.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем гусака