Як намалювати волосся поетапно олівцем – докладний майстер-клас малювання красивих волосся

Особливості анатомії голови людини. Поетапно як намалювати волосся – олівцем і фарбами. Будь-яка деталь в малюванні – справа трудомістка і вимагає деяких знань не тільки в техніці, але і в інших важливих чинниках. Особливо, якщо це стосується деталей людського тіла. Намальовані волосся Саме тією частиною, яка несе роль у ступеня реалістичності зображення в цілому, є зачіска, а саме промальовування самих волосся. Як би не здавалося, будь-яка техніка малювання людської волосини не настільки складна і не вимагає постійної напрацювання майстерності. Намальовані волосся Достатньо знати нюанси як в застосуванні різних інструментів (різні види фарб, олівці, вугілля), так і в анатомічних засадах персонажа на вашому аркуші.

Особливості анатомії голови людини

Перш ніж приступати роботі, слід розібратися з визначенням форми черепа. Якщо говорити простіше, то голова представляє собою кулясту форму. Намальовані волосся Для художників важливі особливості, тому варто звернути увагу на деталі: лоб досить плоский, тому точно переходить з сфери у площину, подібним чином побудовані скроневі кістки – вони плавно переходять до місця розташування вушних раковин плоскою поверхнею. Тому, при нарисі голови враховуйте будь-які особливості анатомії вашого персонажа. Намальовані волосся Волосся теж мають деякі відмінні риси, які дозволяють їм виглядати “живими” на будь-якому малюнку.

 • Форма – те, як лежить зачіска. Волосся повторюють форму голови і опущені вниз під впливом середовища. Також, не можна забувати про прикореневій обсяг і особливості розташування пасом при нахилі голови.
 • Чисті і доглянуті волосся мають деякий блиск. Характер його розташування на зачіски залежить від освітлення в малюнку. За класичним мірками, у підстави (тобто коріння) затемнені, як і в “глибоких місцях зачіски. Тим завжди присутня значна тінь.
 • Промальовування. Важливо знати, що людський волосся тонше і рівномірніше, ніж тваринний, тому як корені, так і вся довжина повинні бути промальовані в одній структурі і щільності.

Намальовані волосся

Малюнок волосся олівцем поетапно

Перш ніж приступати до початків замальовки, необхідно знайти модель або хоча б фотографію, на яку ви збираєтеся орієнтуватися при роботі. Єдине, для чого натура не знадобиться – це начерк черепа. Він будується з урахуванням нюансів, описаних вище.

 1. Після позначення основи, тобто форми голови, знайдіть лобові горбки. Це верхня лінія лицьовій частині, скраю, ближче до місця розташування вух. Зараз важливо розділити на три зони: тім’яна, скронева і потилична.
 2. Можна починати – позначте об’єм зачіски. Кожна модель має свої особливості в розташуванні волосся.
 3. Варто почати з промальовування волосся передньої частини – окремі локони біля лоба. Пам’ятайте, що волосся слідують за контуром зачіски, повторюють її форму.
 4. Після позначення меж зачіски, почніть виявляти тіні – заштриховка лягає спочатку на затемнені місця – зазвичай біля коренів або всередині згину.
 5. Час відблисків! Для “висвічування” тонких пасм можна використовувати гострий куточок ластику. Світлі штрихи розташовуються на передній частині зачіски.
 6. Перед завжди необхідно виділяти чіткими волосками, а ось задню частину з краю злегка затушувати.

Намальовані волосся Для різних пунктів бажано використовувати олівці різної м’якості. Наприклад, жирний (м’який) олівець підійде для затемнених ділянок, а жорстким можна нанести початкові штрихи, виділити окремі пасма або висловити передню частину зачіски. Намальовані волосся

Поетапний малюнок волосся фарбами

 1. Для будь-якого варіанту малювання зачіски першим і незмінним пунктом є нанесення контуру – задайте обсяг зачісці, визначте масу.
 2. Перед початком нанесення тону необхідно врахувати особливості того, як вкладається той тип фарб, якими ви користуєтеся. Якщо це акварель, то позначати місця розташування різних колірних гам і переливів потрібно заздалегідь. Що ж стосується акрилових і масла, то для них досить вибрати один основний відтінок серед помірної панелі (не занадто світлий або, навпаки, не надто темний).
 3. На даному етап провідною деталлю буде тінь. Користуючись базовим правилом світлотіні, нанесіть розмітки затемнених областей як на зачісці, так і на обличчі, шиї, плечах людину.
 4. Блиск є тим тоном, який показує доглянутість волосся і збільшує реалістичність зображення. Після позначення висветленних ділянок зачіски залишилося тільки додати чітких деталей з передньої, більш близькою частини голови персонажа.

Намальовані волосся

Волосся в стилі аніме

Особливостями такого роду зачісок полягають у тому, що штрихування тут рідко застосовується, значення має тільки чітко промальований контур. Для зображення використовується один основний тон, до якого за бажанням додають додаткові відтінки з метою надати обсяг зачісці.

 1. Починайте з голови – вертикальна і горизонтальна лінії, овал. Окресліть контур обличчя. Бажано на поточному етапі позначити лінії шиї і плечей.
 2. Відокремте контуром ту частину голови, яка буде закрита волоссям. Почніть з верхньої частини лоба і доведіть до вух.
 3. Відмінною рисою аніме зачісок є “гострі” кінці пасом, їх потрібно виділити відразу. Чітко промальовувати контур всієї зачіски, не повинно бути ніяких розтушованих деталей. Передні пасма часто малюють “за вухами” (волосся заправлені).
 4. Тон – важливе правило для даного стилю. Для всієї зачіски використовуйте один відтінок. Тільки для додання форми вам знадобиться колір з більш темної гами.

Намальовані волосся Ось і всі нескладні пункти, які потрібно врахувати для гарного малюнка.

Фото приклади малювання олівцем волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся

Намальовані волосся