Зірка – одна з найпоширеніших фігур серед дитячої творчості. Докладні покрокові інструкції з малювання зірки олівцем! Зірка – одна з найпоширеніших фігур, яка підходить для будь-якого виду діяльності – малювання, майстрування, вишивання. Однак намалювати рівну, як з картинки, зірку виходить далеко не у всіх. А що якщо Ви захочете своїми руками оформити листівку у подарунок? На цей випадок є чотири уроки, які можуть Вам у роботі.
Зірка за допомогою циркуля
Використовуючи знайомий всім з шкільних часів циркуль, намалювати п’ятикутну зірку досить просто, тим більше, що для малюнка потрібні самі звичайні речі:
- аркуш паперу
- циркуль (механічний або зі вставним олівцем)
- лінійка.
Зірка малюється в кілька етапів:
- Задайте вісь координат. Тобто прочертите дві перпендикулярні одна одній лінії.
- Поставте циркуль в точку перетину ліній і намалюйте коло з радіусом, рівним відстані від точки перетину до краю однієї з ліній.
- Поставте циркуль в будь-яку з крайніх точок перетину основних ліній. Для визначення радіуса другий колу, виберіть на хорді точку, що знаходиться трохи далі середини. Намалюйте два кола по різні боки від крайньої точки.
- На осі перетину виберете будь-яку точку. З’єднайте точки на верхній хорди, точки заходу головних осей і нижній хорде. Всередині чверті кола у Вас повинні вийти ще дві точки, з яким буде проводитись подальша робота. З’єднайте дві точки всередині кола прямій.
- Повторіть те ж саме з іншого боку.
- Подумки розділіть вашу окружність на верхню і нижню половину, ліву і праву, визначте навершя зірки.
- З навершя з допомогою лінійки проведіть лінію до точки, відміченій циркулем на нижній правій хорде.
- З цієї точки проведіть лінію, яка проходить через точку перетину прямої з пункту 4 та діаметра основної окружності.
- Проведіть лінію, паралельну діаметру окружності. Вона повинна перетнутися з верхньої правої хордою.
- З’єднайте її з точкою, що знаходиться на нижній лівій хорде.
- Завершіть малюнок зірки, з’єднавши пряму з вершиною.
Зірка без використання циркуля
Циркуль дає можливість намалювати зірку рівного. Але що якщо циркуля немає під рукою? Або просто лінь? Намалювати рівну фігуру можна і за допомогою олівця з лінійкою.
- Заздалегідь виберіть, якого розміру буде зірка – від цього залежить довжина ребра.
- Основа фігури – дві паралельні лінії на відстані, рівній розміром ребра (його ви визначаєте самі) поділеному на 1,55. Наприклад, якщо довжина становить 7 сантиметрів, то відстань між лініями – 4,5.
- Проведіть вертикальну лінію, перпендикулярну двом попереднім і проходить через їх центри.
- Працюємо з верхньою лінією: від центру відступивши кількість сантиметрів, одно вибраній довжині сторони (7), поділеній на два – в нашому випадку це 3,5 сантиметра. Ставимо крапки по обидві сторони від середини.
- На нижній лінії проробляємо ту ж схему, то довжину сторони (7) ділимо на три – отримуємо відстань 2,3 сантиметри.
- Побудуємо останню крапку – навершя. Для цього довжину сторони (7) развалите на 2,6 – відстань буде дорівнює 2,7 сантиметри.
- З’єднайте отримані точки, і зірка готова!
Дитячий варіант зірки
Тут вже не знадобиться детальна точність при виконанні. Робота над виробами з дітьми – це, насамперед, можливість весело провести час разом, тому труднощів виникнути не повинно. Матеріали будуть потрібні всі т еже самі – папір, олівці (можна і кольорові), ластик Розмір зірочки Ви обираєте самостійно.
- Першим ділом проведіть вертикальну лінію. Потім її можна буде стерти, так що не тисніть на олівець занадто сильно.
- Визначте центр лінії і проведіть від неї два променя з однаковим кутом у верхній частині, а потім у нижній. Це «каркас» зірки.
Найскладніше вже позаду! Тепер залишилось лише з’єднати отримані точки, але і це можна зробити оригінально.
- Плавними, непрямими лініями з’єднайте отримані точки – нехай краю вашої зірки будуть опуклими.
- Зірка завершена, але, пофантазувавши, можна придумати обличчя з очима, носом, ротом, віями. Все залежить тільки від Вашої уяви.
- Останній етап – розмальовка. Крім олівців можна використовувати і фарби, блискітки та інші матеріали.
Зірка за допомогою зошитових клітин
Ідеальний варіант для тих, хто хоче урізноманітнити нудний урок або довга розмова по телефону. Зошита практично завжди виявляється поруч, а олівець сам собою лягає в руки. Головне в даному малюнку – не заплутатися в клітинках.
- Обведіть клітку в будь-якому місці посередині аркуша – це буде вершиною.
- Обведіть по одній клітці знизу права і сльоза від вершини.
- Далі відступивши ще одну клітинку вниз і вправо/вліво і обведіть дві клітини.
- Повторіть пункт 3.
- Тепер опустіться на одну клітинку вниз, але вже обводите клітини не вниз, а вбік – це ребра зірки. Їх довжина – чотири-п’ять клітин.
- Далі обводите по діагоналі по одній клітці, просуваючись вниз і вправо/вліво відповідно. Ви зрозумієте, коли потрібно зупинитися.
- Визначте дві нижні точки зірки і в довільному кількості домалюйте клітини.
- Залишилося останнє – з’єднати. Можна використовувати як одиничні квадрати, так і обводити по дві клітини.
Зірка готова. Кількість квадратів, розмір зірки залежить тільки від Вашого бажання. Після того, як промальований сам каркас, клітинки можна почати зафарбовувати або придумувати для зірки смішні пики. Використовуючи кольорові олівці, звичайний малюнок можна перетворити в життєрадісну картинку.
Фото ідеї та приклади для малювання зірки