Малювання російської народної хати просте завдання. Поетапні майстер-класи з малювання та слушні поради з разукраске хати своїми руками! Натхнення багатьом художникам часто дарували непоказні російські хати і сільські пейзажі. Це зворушлива і ностальгічна тема, наповнена любов’ю до Батьківщини. Простий ескіз легко наноситься простими лініями, а деякі деталі, тіні допоможуть досягти хорошої реалістичності. Впоратися із завданням зможуть і діти.
Малюємо олівцем хату
Перший урок присвячується зображенню дерев’яного будинку анфас. Якщо ви збираєтеся прикрашати свій твір, приготуйте фломастери чи фарби. Поетапні дії:
- Для початку треба намалювати прямокутну фігуру, у якої верхня частина відсутня.
- В цій точці буде знаходитися дах, виглядає пересічними вгорі трикутними лініями, їх обводимо з двох сторін, додаючи обсяг. Первісну оцінку стираємо.
- Подрисовываем фундамент.
- Тепер оформляємо вихід колод назовні по краях, мають вигляд гуртків.
- Вікон буде три штуки – два – основні, одне – горищний. До останнього домальовували маленькі віконця і плоский трикутник нагорі.
- До нижніх оконцам додаються віконниці, над рамами розташовуються наличники, їх можна виконати будь-яким візерунком.
- На дах додаємо цегляну трубу, з неї йде дим.
- Вертикальними розчерками позначаємо бревенчатую кладку.
Малюнок можна заштрихувати звичайним олівцем, застосовуючи світлотіні, або розфарбувати в життєві тони. Щоб отримати правдиву мальовничу картину, поруч промальовуємо паркан з частоколу, дерева, протікає річка, травичку зигзагоподібними рухами.
Внутрішнє оздоблення
Спочатку займемося наміткою перспективи кімнати. Намалювавши великий прямокутник, вміщуємо у нього такий же поменше, з’єднавши їх кути. Хід роботи:
- отримані стіни треба розкреслити вертикальними лініями під колоди, речі будемо розставляти чітко паралельно їм;
- у віддаленій проекції стоїть піч;
- лавку визначимо під вікно праворуч;
- зліва – отвір дверей, над яким на поличці зберігається кухонне начиння.
Не забороняється змінювати складові місцем розташування на свій розсуд і навіть експериментувати, підвішуючи люльку, фіранки, встановлюючи самовар та інші побутові прилади.
Російська піч
Приступаючи до завдання, обведіть фігурку, схожу на велику низьку пляшку, чиє горло труба, що йде в стелю. Користуючись законом перспективи, надайте їй об’ємність. Починаючи від основи горла, вносимо задній силует, схожий з округлим вагончиком. Його верх – це лежанка, до якої веде триступенева сходи. Півсфера, обкладена цеглою, по центру – місце, де готують їжу, такий виріз в нижній області – це топка з дровами. Поруч знаходиться рогач, кочерга, діжка з дерева.
Червоний кут
У минулому це головний район приміщення, де містився іконостас. Наносимо кутову перспективу з ремарками рублених паралелей. У верхній точці малюємо одну під рушником або декілька іконок на полиці. Зліва під віконцем поставимо стіл і лаву біля нього. Все вийде без праці, якщо дотримуватися точної розстановці предметів щодо проведених стінових розміток.
Будинок з кутового ракурсу
Над цим варіантом доведеться потрудитися, він складніше, але зрозумівши принцип перспективи, завдання виявиться цілком здійсненним. Покроковий процес:
- Малюємо на аркуші хрест, де вертикальна риса цей бік стіни.
- Від неї креслимо дві лінії вліво в похилому положенні, щоб вони з’єдналися на горизонтальній смузі.
- Те ж саме робимо з правого боку.
- Настав час даху, з виступаючими назовні колодами, і фундаментної основи. Всі елементи впроваджуємо пропорційно проекційних лінійок.
- Позначаємо вікна.
- На кутах кружечки колод, на передньому плані їх видно в два ряди.
- Кріпимо цегляну трубу.
- Прочерчиваем все житло, виділяючи бревенчатую структуру.
Стерши все непотрібне, продовжуємо творити, вписуючи навколишній пейзаж. В цьому питанні довіртеся своїй фантазії.
Казкова хатинка
Дрімучий ліс приховує житло Баби-яги на курячих ніжках. Напевно, воно засіло на болотистих купині, і оточене мухоморами, але це ви додумаєте потім, зараз займемося малюванням:
- креслимо конфігурацію корита, тобто дно вже верху;
- зверху додаємо високу дах трикутник, за його краешкам наносимо хвилеподібні прикраси;
- знизу одне віконце повторює обриси будиночка, інше – будь-якої форми на горищі і під ним козирок;
- по куточках маємо, як зазвичай, кругляш, їх оформляємо спіралями;
- домальовували віконниці і трубу з димком, горизонталі колод виділяємо;
- до підлоги приросли товсті ноги з курячими лапками.
Навколо зображують лісову гущавину, можна посадити ворону на коник. Розфарбовують шедевр на свій смак, надавши картинці зловісний відтінок або яскравий веселий вигляд. Якщо вийде кострубато, нічого страшного, адже избенку майструвала нечиста сила. Так що сміливо влаштовуйте презентацію свого творіння перед домочадцями або в школі. Малювати хати дуже цікаво, отримавши початкові навики, можна йти далі, створюючи цілу село з затишним домашнім чином на тлі природи. Пори року внесуть нову чарівну атмосферу у полотна – в зимовий період їх накриє снігом, у дощову погоду вони будуть оповиті тонкої ностальгією. Подібне заняття сподобається і дорослій людині і дитині. Робіть самі та навчайте цього своїх дітей!
Фото ідеї та приклади для малювання хати