Як намалювати сосну олівцем (49 фото) – поетапні майстер-класи для початківців

Сосна найпопулярніше дерево для малювання художникам-початківцям. Подборные легкі майстер-класи з малювання сосни олівцем своїми руками – слушні поради, фото ідеї та приклади! Сосна є одним з найвідоміших рослин. Вона може рости навіть на горах. Вміння її малювати нагоді для любителів пейзажних картин. Адже для виконання подібного роду малюнків на уроці потрібно не тільки правильно складати композиції, але і наносити на папір зображення різних дерев.

Малювання вічнозеленої сосни

Для виконання такого малюнка вам знадобиться простий олівець акварельний папір, пензлики і фарби (переважно браво або старс). Техніка виконання досить проста і з нею впорається навіть дитина. Для отримання на папері необхідного зображення необхідно слідувати по нижеописанной інструкції:

  • Аркуш паперу розташовується вертикально. Першим ділом у верхній частині аркуша малюється крона хвойного дерева. Вона зображується у вигляді хмар різної форми і обсягів, які знаходяться один біля одного. Такі хмари щоразу можуть різноманітно розміщуватися. Щоб вони були схожі на гілки сосни, їх боку робляться нерівними і мають безліч вигинів, виступів.
  • Стовбур ялини малюється за допомогою двох паралельно йдуть ліній. При цьому в нижній частині стовбура вони сильніше розходяться в сторони, а по напряму вгору все більше зближуються один з одним.
  • Крони сосни надається пишність шляхом малювання звивистих рисок по всій її поверхні.

Намальоване дерево Після виконання даних етапів можна приступати до прикрашення сосни. Для цього на гілки крони наноситься темно-зелена фарба, а стовбур сосни робиться коричневим. Намальоване дерево

Поетапне малювання сосни з казкового лісу

Для рішення задачі з нанесення зображення казкової сосни потрібно шорстка папір і різні олівці (твердий, м’який і середній). Такі олівці зазвичай позначені символами “Т” “М” “ТМ” відповідно. Намальоване дерево Твердий буде застосовуватися для контуру, а решта для штриховки. При корекції малюнка знадобиться гумка. Виконання завдання вирішується поетапно:

  • Контурами, наноситься паралельно дві лінії. Вони повинні бути на відстані одна від іншої. Від ліній в протилежні сторони малюються палички, які будуть зображати гілки. Потім стирається гумкою частина стовбура у верхній його частині, щоб на цьому місці були основні гілки з кроною дерева.
  • У вигляді хмар зображуються частині крони дерева. При цьому кожне з них прикріплюється до своєї палиці-гілці.
  • Відбувається розфарбовування сосни. Спочатку фарбується стовбур коричневою аквареллю. Потім зображується крона зеленою фарбою.

Намальоване дерево

Зображення сосни з шишками

Шишка є одним з основних елементів сосни. Вміння її малювання нагоді для кожного художника. Для того, щоб вийшло гарне зображення шишки, її потрібно представляти як подовжений овал з промальованими всередині дугоподібними лусочками.

  • У центрі малюється перша лусочка шишки. Після цього по боках від неї додається два відростка. Всі три лусочки повинні утворювати півколо. В інших рядах промальовуються лусочки з центру. Нанесення малюнка нової лусочки відбувається починаючи від середини старої дуги. При цьому вони не повинні сильно прилягати один до одного. Лусочки повинні бути загостреними, промальовуються нерівними дугами і захлестанными один за іншим рядами. До кінця лусочки шишки звужуються і загострюються.
  • В кінці нанесення контурів, в частині шишці протилежної основи малюються чотири витягнутих лусочки.
  • Потім на папір наноситься гілочка шляхом малювання двох ліній. До них прикріплюються відростки, на одному з яких і повинна висіти вже намальована шишка. На інших зображуються голки з допомогою часто промальованих довгих петель.
  • На останній стадії відбувається розфарбовування зображення гуашшю. Контури лусочок і гілки обводяться темно-коричневим. Всередині дані елементи прикрашають світло-коричневим. Дрібними цяточками виділяють обсяг. Кожну голку фарбують у зелений колір.

Намальоване дерево

Загальні правила при малюванні сосни

Зображення сосни або дуба на пейзажі варто робити після визначення композиції та нанесення більш великих елементів. Для того, щоб дерево вийшло більш реалістичним і красивим на малюнку потрібно дотримувати наступні правила:

  1. Стовбур необхідно зображати прямим і досить тонким. Також варто знати, що у польовий стовбур сосни може роздвоюватися, починаючи від рівня першої чверті від землі.
  2. Для зображення текстури кори наносяться хаотичні і короткі штрихи.
  3. Гілки сосни ростуть практично перпендикулярно по відношенню до стовбура. Їх не можна зображувати прямими лініями, тому що в результаті дерево стане виглядати неприродно. Лінії наносяться химерно вигнутими і ломанными. Велику гілку краще розділити на кілька дрібних, які далі також діляться по мірі віддалення від стовбура.
  4. Польова сосна відрізняється від тієї, що росте в лісі. Перша має дуже густою кроною на відстані близько двох метрів від землі, а друга майже повністю позбавлена гілок.
  5. Можна зображати не тільки гілки, що ростуть з боків, але і ті, які відходять від передньої і задньої частини стовбура. Передні гілки повинні бути більш густими і короткими, а задні краще детально не промальовувати, зображуючи кількома рисками.
  6. Для зображення голок хвою варто проштриховать. Нижні гілки можуть бути намальовані голими, сухими, поламаними.
  7. Шляхом більш глибокої штрихування з боків можна зобразити циліндричну форму стовбура.

Намальоване дерево Варто відзначити, що малювати сосну обов’язково при дотриманні черговості нанесення її елементів. Тільки таким чином у вас вийде вдале зображення. Головне, починати з більш великих частин і переходити до тих, що поменше. Розфарбовування проводиться в зворотній послідовності. За дотримання всіх вищезазначених правил на папері обов’язково вийде бажаний малюнок.

Фото ідеї та приклади для малюванні олівцем сосни

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево

Намальоване дерево