Малювання кролика одна з найпростіших завдань для початківців. Докладні покрокові інструкції з малювання кролика олівцем! Щоб навчитися малювати кролика, слід скористатися майстер-класами, поданими нижче. Поетапно описані кроки допоможуть виконати зображення без зусиль і виявляться доступними навіть для початківців.
Необхідні інструменти та матеріали
Щоб виконати рисунок, необхідно обзавестися такими інструментами і матеріалами, які допоможуть зобразити тварину:
- Набір простих олівців. Стежити за тим, щоб була різна м’якість у грифеля. Обов’язково повинні бути тверді, з маркуванням латинськими літерами – H, 2H, 3H. М’який олівець, бажано кілька – B, 2B, 3B.
- М’який і щільний ластик.
- Кольорові олівці, які можуть бути стандартними і акварельними.
- Фарби – гуаш або акварель.
- Відповідна папір для кожного типу грифеля чи фарби.
Поетапне малювання кролика
Милий маленький кролик може бути легко намальований, якщо виконувати наступні покрокові рекомендації:
- Намалювати правильне коло – це голова тварини.
- Починаючи з правої сторони перемальовувати овальну фігуру, по площі приблизно в 2,5 рази більше кола.
- До нижній правій частині більшої частини малювати невелику опуклість, з якої буде формуватися хвостик.
- Знизу, невеликими довгастими в діагональному напрямку овалами окреслити 3 лапки. Саме стільки буде видно з цього ракурсу.
- До голови праворуч зверху домалювати витягнуті подовжені овали з розширенням у нижній частині. Це будуть вуха.
- Починаємо формувати правильно голову. Необхідно у лівій нижній частині зафіксувати опуклі частини, є носиком.
- Намалювати овальний очко. Окреслити кінчик носа і лінію мордочки, де будуть вусики.
- Промальовувати вусики – з одного боку вони будуть виходити безпосередньо з губної частини. З іншого будуть виднітися з зовнішнього контуру.
- Промальовувати дрібні деталі – шерстку по контуру, ворсинки на хвостику.
- На останньому етапі займаються промальовуванням хутра шкірки і формуванням очка.
- Щоб намалювати ворсинки, необхідно використовувати гострий тонкий грифель, як твердого, так і м’якого олівця, чергуючи їх, щоб створити певну структуру.
- Для фактурності бажано застосовувати техніки прорисования і розтушовування окремих елементів.
Малюнок для дітей
Щоб дитина змогла намалювати тварину, потрібно зробити все максимально просто:
- Починати треба зверху аркуша.
- У техніці необхідно намалювати відразу контур зайця. Починати краще з вушок, потім переходити до мордочці.
- Пририсовывать грудку і тільце. Формувати лапки і хвостик.
- Коли витримані пропорції правильно, можна зобразити елементи мордочки. Слід пам’ятати, що біля очей повинні бути зіниці, а мордочка повинна містити форму носика і губ. Після цього, з двох сторін від намальованих елементів рота, зображують вусики.
Цей урок не вимагає, щоб заєць був намальований анатомічний коректно і не слід промальовувати всі елементи шкурки. Тим більше, що дитині буде це не під силу, якщо тільки він не займається в художній школі.
Заєць з морквою
Щоб намалювати великодній малюнок, слід дотримуватися рекомендацій наступного майстер-класу:
- Перший крок – вище від середини намалювати округлу голівку. Зверху до неї домалювати вушка.
- Зобразити очей і інші елементи мордочки. Кролик буде повернутий злегка в профіль, тому видно одне око. А сам ніс і рот тварини перебуватимуть у нижній лівій частині мордочки.
- Кролик буде стояти на задніх лапках і спиратися передніми на морквину. Від тельця вимальовуємо виключно верхню частину двома розбіжними лініями.
- Малюємо досить велику моркву, яка лежить в горизонтальному напрямку. На неї спираються 2 передні лапки кролика. У верхній частині моркви малюємо два овальчика, спрямовані назустріч один одному.
- Завершити малюнок, в обов’язковому порядку промальовуванням елементів і тіні.
- Необхідно пояснити дитині, що предмет не може мати один колір. Є затінені і освітлені ділянки.
- Низ морквини буде темним. Верхня поверхня – світліше. Промальовувати смужки на конусоподібної частини овоча і зобразити листочки у підстави. Причому, незалежно від того, простим або кольоровим олівцем він зображується. Теж саме стосується частини тіла кролика, яка знаходиться за морквиною і правого вушка у разі, якщо мордочка повернена вліво. У цих місцях необхідно олівцем замалювати темні ділянки.
- Оченята показувати потрібно з урахуванням світла. У зіниці зробити світлий відблиск. Така техніка накладання тіней і світлих ділянок, допомагає реалістично зобразити тварину.
- Оформляється в графіті або в кольоровому олівці.
Використання акварелі вимагає іншого підходу. Фарба наноситься на вологу папір, шари наносяться поверх олівцевого малюнка. Робиться акуратно, щоб не змішувалися кольору. Якщо малюнок не вийшов з першого разу, не варто зневірятися. Необхідно кілька раз пробувати різні способи накладення тіней, саме вони даються складніше для розуміння і реалізації. Якщо немає ніяких навичок малювання, то варто малювати спочатку тільки мордочку. У цьому випадку, щоб зробити закінчений малюнок, можна зобразити кроликів в чашці або квітковому горщику. Так буде простіше для початківців. І важливо пам’ятати, що потрібен не один рік, щоб техніка draw (створення малюнка за допомогою графітового олівця) піддалася і стала легко здійсненним.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем кролика