Як намалювати очі поетапно олівцем для початківців (57 фото)

Кожен художник-портретист повинен уміти передавати емоції через очі. Поетапні майстер-класи з малювання очей олівцем для початківців – слушні поради, гарні фото приклади та ідеї! Всім відома приказка: очі дзеркало душі. Портретна галерея показує значення цього виразу в повній мірі: дивлячись на глядящее з полотна особа створюється відчуття присутності людини, можна зрозуміти її емоції і настрій, вся інформація зчитується з очей, встановлюється тонкий зоровий контакт. Як намалювати очі поетапно олівцем Тому дуже важливо навчитися правильно малювати очі людини, художник-портретист повинен вміти передати емоційний фон, інакше люди зображені на картинах будуть виглядати як звичайні ляльки. Дана стаття допоможе всім бажаючим відчути себе художниками і навчитися просто, швидко і правильно малювати очі людини.

Етапи побудови очі

Для початку роботи необхідно ознайомитися з будовою очі, виділити його характерні риси. Для розуміння техніки малювання потрібно запам’ятати основні складові частини ока:

  • Очне яблуко або склера;
  • райдужка і зіниця;
  • верхнє і нижнє століття, представлені характерними складками;
  • слезник;
  • вії;
  • брова.

Як намалювати очі поетапно олівцем Даний склад при правильній промальовуванні всіх пропорцій представить яскраве та незабутнє зображення людського ока. Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі олівцем

Загальні принципи малювання очей, майстер-клас.

  1. Для початку необхідно навчитися робити довільний начерк очі, не вдаючись у нюанси і особливості будови. Для цього потрібно запастися спеціальними простими олівцями, відповідної твердості: В,3В, 8В, підготувати щільний аркуш паперу і ластик.
  2. Позначаємо зону очі, позначаючи його у кутасті рамки у вигляді ромба. Для більш точного відтворення, можна скористатися дзеркалом і розглянути свій очей і постаратися зробити ескіз на папері. На даному етапі зручніше використовувати тонкий олівець і виконувати дії без натиску.
  3. Далі необхідно згладити кути, лінії промальовувати більш плавні. Потрібно намітити радужка ока, зіниця і позначити брову. Зіниця і райдужка малюється самим м’яким олівцем. Райдужка промальовується штрихами: нижні більш темні, верхні світлішою. На цьому етапі окреслюється товщина століття, і позначається слезник. Позначається глибина слізного каналу, для цього заштриховывается край ока м’яким олівцем, для додання вологості оці.
  4. Рогівка робиться більш ефектною: для цього використовуючи м’яку тканину необхідно розтушувати штрихи на райдужці. Далі робляться радіальні хвилеподібні штрихи олівцем 3В. Основа акуратно затирається. Далі більш чітко промальовується брову, трохи стоншується. Промальовується тінь під верхнім століттям. Додаються тіні на округлої частини очного яблука.
  5. Завершальним цьому промальовуються вії верхнього і нижнього століття. Верхні вії довші нижніх. Щоб вії виглядали реалістичніше, треба починати їх від нижньої сторони верхнього століття і вести їх вище складки на столітті. Намальоване відображення вій у самому оці додасть їм природний вигляд.

Як намалювати очі поетапно олівцем

Уроки детальної промальовування очі

Форма

Людський очей по своїй суті являє куля, закріплений всередині очниці. Видима частина ока представлена у формі овалу з загостреного зовнішнього кінця і округлого з внутрішнього (мигдалеподібна форма), інша частина кулі прикрита століттями. Як намалювати очі поетапно олівцем Форма мигдалевого горіха несиметрична, дуже схожа на видиму частину очі: у цьому можна переконатися, якщо провести горизонтальну лінію, що розділяє очей і позначити вертикальну лінію, яка з’єднує точки самого широкого місця верхній і нижній частині, буде видно, що точки знаходяться в різних частинах овалу. Як намалювати очі поетапно олівцем У верхній частині ця точка ближче до слізного каналу, а в нижній – до зовнішнього кута ока. Малюючи очі необхідно пам’ятати, що світлотіні наносяться на кулясту форму, значить використовуються радіальні штрихи для затемнення. Як намалювати очі поетапно олівцем

Повіки ока

Повіки ока не слід зображати площинами, вони мають відчутну товщу, яка покриває очне яблуко. Товщину століття можна розглянути, повернувши обличчя в профіль, тут же можна помітити, що посадка нижнього століття глибше, ніж верхній. Як намалювати очі поетапно олівцем Товщина століття відображається лініями, відстань між якими 1,5 -2 мм, Верхнє і нижнє віко відкидають тінь на очне яблуко, тому товщина нижнього століття світліше товщини верхнього, так як на нього падає більше світла. Як намалювати очі поетапно олівцем

Складка

Над верхнім століттям завжди відображається складка шкіри, яка прикриває його частина. У різних людей ця складка відображається по своєму, так як у різних народностей, є особливості форми і будови очей. Як намалювати очі поетапно олівцем

Слезник

У внутрішньому куточку ока знаходиться слезник, він опуклий і витягнутий, у формі полуовала. Без слезника очей буде виглядати неправдоподібно, тому потрібно обов’язково його промальовувати. Як намалювати очі поетапно олівцем

Райдужка і зіниця

Напрям погляду можна визначити по райдужці і зіниці. Зіниця завжди позначається темним колом, який розташований у центрі райдужної оболонки. Очі в спокійному стані вони зазвичай прикриті на 30 відсотків століттями.

  • Широко розкриті очі малюються з повним зображення райдужної оболонки.
  • Примружений погляд малюється з неповним зображенням райдужки, частина її прикривається століттями.

Як намалювати очі поетапно олівцем Райдужна оболонка, має форму, схожу на чашку, вона опукла, це можна помітити в профіль. Зіниця плоский, не має обсягу коло. Не треба малювати зіниця на краю райдужки, він знаходиться трохи всередині. Як намалювати очі поетапно олівцем

Блік і рефлекс

Очна райдужка завжди поблискує на світлі. Тому для природного відображення очі завжди промальовується відблиск та рефлекс. Блик розташовується на округлій формі райдужки, рефлекс являє собою пляма розсіяного світла і розташовується навпроти. Блик утворюється з тієї сторони, звідки падає світло. Як намалювати очі поетапно олівцем

Вії

В кінці прорисовывания очі завжди потрібно додавати вії. Вії відображаються у вигляді штрихів, у підстави товщина більше, в кінці тонше. Густота вій теж індивідуальна. Якщо вії необхідно виділити, їх не потрібно малювати однієї довжини і однакової товщини. Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі фарбами

Акрилові фарби найбільш підходять для зображення очей. В даній техніці виконання вони виходять дуже реалістичними. Фарбами малювати складніше, але при деякій тренуванні, впоратися з роботою не складе праці. Як намалювати очі поетапно олівцем

Поетапний розбір техніки малювання.

  • Береться палітра для малювання, на яку наносяться відповідні фарби: сіра фарба і титанові білила, сієна натуральна, червона натуральна і англійська, світло-жовта, ультрамариновая та умбра палена.
  • Для промальовування контуру очей береться кисть товста і темно-коричневою фарбою робиться начерк верхнього і нижнього століття, позначається райдужка і зіниця. Розведеною фарбою додаються світлові акценти.
  • Змішуються кольори на палітрі: бежевий, титанові білила, коричневий і червоний. Далі отриманий колір наноситься на верхню повіку, показуються світлі місця. Для реалістичного відображення в куточки очей додається червоний відтінок: суміш коричневого з червоним.
  • Нижню повіку також промальовується сумішшю червоного з коричневим кольором. Для верхнього століття робиться суміш теплого бежевого з білилами.
  • На палітру додається трав’яна фарба і починається опрацьовуватися райдужка очі. Потім додається темна фарба і далі промальовується райдужка. Зіниця позначається темно-сірим кольором. Далі додаються блакитні і оливкові тони для завершення роботи над райдужкою.
  • Посилюється тінь від верхнього століття, для цього використовується світло-коричнева фарба. Сумішшю коричневої і зеленої фарби зі світлим тоном використовується для промальовування відблиску в оці.
  • Завершальним етапом малюються вії чорним кольором. Вони можуть мати різну довжину та товщину.

Як намалювати очі поетапно олівцем Навчиться малювати очі не так вже й складно, головне дотримуватися послідовність у роботі, не забувати про тонкощах і деталях. У даній статті представлені різні техніки малювання очей: олівцем і фарбами. Художник-початківець може вибрати для себе і освоїти будь-яку вподобану техніку малювання очей.

Фото ідеї та приклади для малювання очей олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем

Як намалювати очі поетапно олівцем