Як намалювати ноги людини олівцем – поетапні майстер-класи з малювання людських ніг

Краса людського тіла заворожує і відмінно підходить для малювання. Все про малювання ніг людини олівцем своїми руками – поетапні майстер-класи, гарні фото ідеї та приклади, поради! Краса людського тіла приваблювала скульпторів і художників протягом багатьох століть. Як і в епоху античності, в період, коли людина була створена за образом і подобою богів, так і зараз він, “вінець природи”, залишається предметом натхнення для багатьох митців. Намальовані ноги людини Ця стаття містить кілька нескладних в розумінні уроків, які допоможуть початківцям художникам розібратися, як легко і при цьому правильно зображати одну з найважливіших, нарівні з руками, частин тіла людини — ноги.

З чого почати?

Отже, для того, щоб почати творити, нам необхідні хоча б мінімальні знання анатомії. Але не варто боятися такого страшного і лякаючого на перший погляд слова. На перших етапах досить познайомитися з основами, поступово вивчаючи більш складний матеріал. Намальовані ноги людини Крім необхідної теоретичної частини, для подальшої роботи нам знадобиться наступне:

 • папір (окремі аркуші або альбом);
 • олівці (прості, автоматичні; різні по твердості і м’якості для начерків і штрихування);
 • ластик.

Намальовані ноги людини Але найголовніше, без чого не обійтися в будь-якому новому починанні — це цілеспрямованість і прагнення досягти стоїть результату. Адже без бажання і найменшої зацікавленості все буде валитися з рук і не виходити, що явно не зіграє на користь ні вам, ні вашому настрою і навичкам. Намальовані ноги людини І ось, коли у нас є все необхідне, можна приступати вже до самого процесу.Є кілька доступних способів малювання ніг. Зараз ми розглянемо кілька уроків, починаючи з найбільш простого. Намальовані ноги людини

Як малювати ноги: простий варіант з геометричними фігурами

Даний спосіб є найбільш зрозумілим і простим навіть для початківців. За основу береться кілька простих геометричних фігур. Намальовані ноги людини Перед тим, як приступити, слід ознайомитися з особливостями будови чоловічих і жіночих ніг:

 • чоловіки за своєю природою більш сильні і м’язисті, в той час як жінки ніжніше і слабкіше. Отже, і форми у одних потужні і великі, а в інших тонкі і витончені;
 • жіночі вигини плавніше і мають округлі форми, чоловіки ж мають досить грубі риси і незграбності;
 • розрізняється також будову верхньої частини (область стегна): у жінок вона більша, ніж у чоловіків.

Намальовані ноги людини Покрокова інструкція:

 1. Виміряйте пропорції. Вони залежать від таких факторів, як вік і стать людини. Довжина ніг дорослого і дитини мають помітні відмінності, тому цей пункт є важливим.
 2. Задайте напрямок
 3. Нога – не пряма палиця, пам’ятайте про це. Використовуючи овали і кола, можна домогтися вигинів і опуклостей для цієї частини тіла. Можете також більш детально визначити рельєф м’язів для більшої натуральності.
 4. Прорисуйте більш чітко основні м’язи і лінії вигинів.
 5. Штрихуванням створіть тіні на внутрішній частині стегна і на бічній стороні сідниці. Такий контраст додасть обсягу і жвавості малюнку.

Намальовані ноги людини

Як малювати ступні: покрокова інструкція

Якщо не сильно вдаватися в анатомію, то можна винести кілька основних правил:

 • ступня не є абсолютно плоскою. За будовою вона нагадує арку, тому в процесі малювання не варто забувати про природні вигини;
 • лінія від п’яти до мізинця також має вигини: кісточка, п’ята і арка;
 • пальці не лежать на землі: великий – паралельний поверхні, а решта опущені до землі.

Намальовані ноги людини Покрокова інструкція:

 1. Малюємо основну форму – приплюснуте з одного боку продовгувате яйце.
 2. Коректуємо під природну форму – з плескатої боку створюємо асиметрію.
 3. Нам необхідно показати обсяг. Для цього малюємо сплющену вигнуту піраміду з закругленими гранями. Її вершина зміщена до п’яти: в цьому місці з’єднання ноги зі ступень, і утворюється кісточка.
 4. Додаємо пальці. Можете малювати окремо, незалежно від основної форми (ступні). Як варіант, промальовуються напрямні лінії для визначення форми всіх пальців.
 5. Опрацювати арку і додати кістка щиколотки.

Поширений також спосіб, коли за основу береться трикутна клиноподібна призма і з неї вже формується форма ступні. Намальовані ноги людини

Як малювати ноги в стилі аніме

Швидше за все, цей варіант здається більш легким, адже тут не потрібно такої реалістичності і точності в зображенні. Крім того, стилів рисовок в аніме величезна кількість і пропорції нерідко частково видозмінені. Але все ж не варто на початковому етапі цим захоплюватися і нехтувати основами.

 1. Крок 1. Робимо начерк. Якщо поза персонажа береться з голови, то її слід ретельно продумати і накидати лініями ескіз. Знову-таки вибираємо напрям і динаміку, дотримуємося встановлені пропорції.
 2. Крок 2. Додаємо рельєф. Це йде опрацювання основних вигинів і ліній м’язів. Тут проявляється ще одна особливість – можливість гіперболізувати будова частин тіла (зрозуміло, в розумних межах)
 3. Крок 3. В залежності від ідеї та образу персонажа, домальовували одяг, взуття і більш дрібні деталі.
 4. Крок 4. Обводимо, створюючи чіткий і ясний контур.
 5. Крок 5. Є варіанти: надаємо роботі обсяг звичайної штрихуванням або виконуємо те ж саме, але в кольорі.

Намальовані ноги людини

Рекомендації щодо подальших дій

Тепер, коли ви познайомилися з теоретичної базою і самостійно спробували поетапно намалювати ногу людини, не варто закидати практику. Тим більше якщо не вийшло з першого разу. Це як раз-таки привід взятися за цю справу з завзятістю та наполегливістю. Намальовані ноги людини Малюйте скрізь і завжди, коли є вільна хвилина. Хорошою і корисною практикою стане створення малюнка з натури і не важливо, хто буде позувати: ви, ваші знайомі, а може і випадковий незнайомець на вулиці. Використовуйте фотографії і картини художників в якості референсов, розвивайте уяву і продумуйте подробиці малюнка. Намальовані ноги людини Намагайтеся частіше замальовувати не тільки ноги, але і в цілому тіло в русі, в різних позах і з різних ракурсів. Дивіться відео-уроки та майстер-класи, не зупиняйтеся на чомусь одному і не застывайте на місці. Намальовані ноги людини І тоді раз за разом дотримуючись наших порад і постійно практикуючись, через якийсь помітите, як удосконалюються навички і як процес зображення людських ніг не здається вже такою складною.

Фото ідеї та приклади для малювання людських ніг олівцем

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини

Намальовані ноги людини