Як намалювати собаку поетапно олівцем (54 фото) – легкі майстер-класи для початківців

Малювання собаки найкраще заняття для художника-початківця дитини. Три цікавих покрокових майстер-класу з малювання собаки олівцем своїми руками. В ході уроків малювання дитині можна запропонувати навчитися малювати собаку простим олівцем. Це домашня тварина представлена різноманітними породами. Освоївши техніку малювання простим олівцем собаки, можна буде навчитися створювати реалістичні зображення і малюнки мультяшних цуценят. Намальована собака Основні етапи створення картинки будь-якого типу однакові. Нижче буде представлено покрокове малювання реалістичних собак різних порід і казкових персонажів улюблених мультфільмів.

Зображення собаки: базові правила малювання

Для створення будь-якого малюнка художник спочатку малює контури зображення, використовуючи для цього різні геометричні фігури:

 • окружності;
 • еліпси;
 • прямокутники;
 • квадрати;
 • трикутники.

Намальована собака За ним потім легко промальовуються окремі елементи тваринного або іншого істоти, зображуваного на аркуші паперу. У художніх школах всім доводиться вчитися створювати такі основи для малюнків. Батьки можуть самі проводити уроки, поетапно показуючи дитині, як треба малювати улюблену собаку. Намальована собака Для роботи потрібно взяти:

 • білий аркуш щільного паперу для малювання;
 • м’який простий олівець;
 • еластична гумка.

Намальована собака

Важливо! Починаючи малювання простим олівцем з його контуру, слід поруч покласти фото або зразок мультиплікаційного героя. Вони допоможуть правильно вибирати форму контуру. Якщо На зразку деталі мають округлі форми, то в основу кладеться окружність. Для гострих вушок собаки контуром стануть прямокутники, а для висячих – овали або окружності і т. д.

Намальована собака

Малювання сидячої собаки породи доберман в профіль

Щоб намалювати сидить реалістичну замальовку сидить добермана, починати потрібно зі створення контурів тварини у вигляді кіл, прямокутників і інших геометричних фігур. Порода доберман має яскраво виражену мускулатуру тіла, тому малювати зображення такої собаки дитині буде зрозуміліше і простіше.

 1. Спочатку малюється невеликий круг, який стане основою голови. Перед цим слід врахувати розмір листка і малюнка, щоб картинка тварини вмістилася повністю на листок.
 2. Потім потрібно створити контур для морди і носа, намалювавши збоку на зовнішньому контурі колу чотирикутник трохи неправильної форми.
 3. Зверху в тому місці, де у тварини повинні бути вуха, слід намалювати два трикутника.
 4. Потім знизу в області шиї малюють дві паралельні прямі лінії. Так створюється контур шиї.
 5. Після прямо під майбутньої шиєю створюється контур верхньої частини тіла добермана з допомогою вертикально розташованого овалу.
 6. Потім створюється абрис нижній частині собачого тулуба з допомогою невеликого вертикального овалу, перекриває верхній овальний контур.
 7. Для нижньої частини спини добермана малюється ще один маленький вертикальний циліндр, перетинається своєю більшою частиною з середнім контуром.
 8. Для створення контуру спини собаки потрібно з’єднати прямою лінією самий великий овал з самим маленьким, як показано на фото.
 9. Після створення контуру спини створюється абрис передніх лап. Для цього малюються знизу верхнього овалу по дві паралельні лінії, які знизу з’єднуються короткими відрізками окремо.
 10. Наступним кроком йде створення абрису передніх і задніх лап. Для цього спереду малюють прямокутники в кінці передніх ніг і прямокутники, що йдуть від самого маленького останнього овалу.
 11. Потім потрібно від зовнішнього контуру самого маленького овалу намалювати йде вгору зігнуту лінію, яка стане основою хвоста тварини.
 12. Для створення плеча передньої лапи потрібно намалювати невеликий вертикальний овал прямо над її контуром. Він повинен розташовуватися усередині великого овалу.
 13. Наступним кроком стане промальовування кожної деталі створеного контуру. Для початку змальовуються однією лінією всі створені форми для об’єднання їх в одну загальну фігуру собаки. Потім починається прорисовывание деталей голови:
  1. очей;
  2. носа;
  3. пасти;
  4. вух.
 14. Потім вимальовуються деталі лап, шиї, хвоста і тулуба.

Намальована собака Після промальовування деталей слід стерти гумкою всі допоміжні лінії з малюнка, щоб залишився силует добермана, схожий на картинки, які друкують в розмальовках. Намальована собака Щоб картинка з зображенням собаки стала реалістичною, її потрібно розфарбувати, дотримуючись відтінків, характерних для даної породи. Вони допоможуть зробити плоску картинку більш рельєфною і об’ємною. Намальована собака

Як малювати мультяшного цуценя

За такою ж схемою покроково можна намалювати цуценя з мультфільму. У ньому будуть переважати круглі і квадратні контури.

 1. Для початку малюється контур голови у формі кола.
 2. Для створення контуру мордочки малюється овал, що перекриває в нижній частині кола.
 3. Всередині кола малюються простим олівцем по два маленьких овалу один всередині іншого, які будуть очима мультяшного цуценя.
 4. Всередині овалу, що позначає морду, малюється невеликий гурток, який буде носом.
 5. Під ним слід намалювати дві вигнуті вгору лінії, схожі на сегмент кола. Вони стануть контуром рота цуценя з мультфільму. Лінії повинні бути схожим на англійську буку «w» з плавними кутами.
 6. З допомогою вільної геометричної фігури потрібно намалювати абрис висячого вушка, розташованого на маківці.
 7. Друге вухо повинно бути намальовано в схожих геометричних формах.
 8. Під колом всередині овалу потрібно намалювати горизонтальний прямокутник, який повинен перекриватися овалом.
 9. Під прямокутником потрібно намалювати квадрат, який стане абрисів верхньої частини тулуба цуценя. Він повинен мати одну опуклу сторону і трохи перекриватися з прямокутником.
 10. Після малюється великий квадрат з опуклою стороною, який стане центральною частиною тіла собачки. Опукла сторона буде позначати животик цуценя.
 11. Нижня частина тіла зображується у формі довільної фігури з плавними кутами.
 12. На нижній частині спини потрібно намалювати невеликий гурток або овал, який стане задній лапкою цуценя.
 13. Від верхньої частини тіла потрібно намалювати дві трохи вигнуті паралельні лінії, які внизу слід з’єднати. Це буде передня лапка.
 14. Внизу передньої ноги малюється невеликий овал, який буде контуром лапки.
 15. Потім малюється друга передня нога за таким же принципом, як і перша разом з лапкою.
 16. З верхньої сторони нижньої частини спини малюється коротка лінія, изгибающая до верху. Це буде контур хвоста.
 17. Після завершення покрокового створення контурів частин фігурки цуценя потрібно ретельно промальовувати всі деталі і з’єднати окремі частини тіла і голову однією лінією.
 18. Потім потрібно пральної гумкою видалити непотрібні лінії ескізу, залишивши тільки промальований контур розмальовки цуценя.

Намальована собака Діти можуть самі створювати малюнки для розфарбовування, малюючи картинки з улюбленими тваринами і мультяшними персонажами. Такі заняття малюванням розвивають дрібну моторику, абстрактне мислення, відчуття форми і кольору.

Фото ідеї та приклади для малювання олівцем собаки

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака

Намальована собака