Дракон складна фігура для малювання на якій добре вчиться. Підбірка простих і зрозумілих майстер-класів по малюванню драконів олівцем – корисні поради, фото ідеї та приклади! Ніхто і ніколи не бачив справжнього дракона. Тому наші уявлення про цей міфічний тваринний почерпнуті з книг і мультфільмів. Але якщо дитина захоче спробувати намалювати це чудо-юдо, ви не повинні його відмовляти. Навпаки, всіляко допоможіть порадами і не заважайте творчого польоту фантазії синочка.
Добрий дракон
Починати роботу над казковою істотою потрібно з ескізу. Не обов’язково зображувати дракона злим і страхітливим. Можна намалювати пузатенького добрячка з радісною посмішкою на мордашке. Поетапний урок:
- Покладіть аркуш паперу перед собою вертикально. Зобразіть олівцем два кола на деякій відстані під кутом 45 градусів. Верхній круг – голова – повинен бути в півтора рази менше, ніж коло-животик.
- З’єднайте кола дугоподібною лінією, намітивши спину. Під нею проведіть ще одну лінію, з’єднавши голову і живіт шиєю так, щоб біля голови шия була тонкою, а ближче до живота розширювалася.
- З великого кола виведіть лінію, схожу на знак нескінченності – це буде хвіст. Домалюйте ще одну подібну лінію так, щоб основа хвоста було товщі, а до кінця він утончался.
- З боку, протилежної хвоста, накресліть два невеликих вертикальних овалу – майбутні лапки.
- Наступний крок: зобразіть фігуру, що нагадує перевернуту квасолинку, на голові дракона – це носик.
- На голові додайте ще два кружечка–очі і домалюйте ніздрі на кінці квасолини. Під носом повинен проглядатися рот зліва і трохи праворуч.
- Далі приступайте до прорисовыванию крил, домалювавши зубчики і вертикальні лінієчки – перемички.
- На кінці хвоста додайте трикутник – кінчик. Зверху намалюйте ще трикутнички-зубчики, а знизу хвоста отчертите частина і розділіть її на сегменти паралельними лініями.
- Те ж саме – зубчики і смужки – потрібно зробити і на тілі дракона.
- До овалам-підошов домалюйте дві дуги праворуч і ліворуч – коліна звіра, а на самі підошви додайте ще по одному овалу, а зверху накресліть по три кружечки – пальці.
- Залишилося додати руки, зігнуті в ліктях і складені на животі (по два витягнутих овалу і по одному кружечку – долоньки).
Тепер залишилося тільки розфарбувати нашого героя, додавши йому на шкуру кіл більш контрастного відтінку.
Дракон стоїть
Ще один дракон-добряга, якого можна побачити на фото в Інтернеті, теж з животиком і милою мордочкою, але не розвалився, як попередній, а коштує трохи не по стійці смирно. Навчитися малювати таке істота легко. Покроковий майстер-клас:
- Вище середини аркуша намалюйте гурток – це буде голова дракона.
- Під прямим кутом домалюйте до голові два прямокутника – шия і ніс.
- Під шиєю додайте коло побільше – тулуб, яке обраміть праворуч серією маленьких кружечків – хвіст, і двома витягнутими овалами зліва – ноги.
- Обведіть малюнок по контуру, згладжуючи гострі кути і витерши гумкою зайві внутрішні лінії. Тільки хвостик залиште загостреним на кінчику.
- Домалюйте на голові два гуртка – оченята, а на тілі руку – вона буде одна.
- Приступайте до прорисовыванию дрібних деталей: зіниці на очах, ніздрі – на носі, два стирчать зуба, трикутники-шипи по всій лінії спини зовні, крила.
- Відокремте частину живота і расчертите її горизонтальними лініями.
Чорно-білий дракон готовий. Залишилося тільки додати йому фарб.
Злітаючий дракон
Освоївши технологію малювання добрих мультиків дракончиків, перейдемо до більш складним напрацювань – спробуємо намалювати дракона з розпростертими крилами, готується до зльоту. Приручити таку тварину навряд чи вдасться, а ось помилуватися красивим малюнком – завжди, будь ласка. Хід роботи:
- Намалюйте половинку вісімки, трохи нахиливши її вправо. Зверху домалюйте два невеликих кола різного діаметру – голову і продовгуватий ніс. Ще два кола зобразіть на нижньому вигині – це тулуб. Коло, який ближче до голови, повинен бути більше, ніж другий.
- З’єднайте голову і два нижніх кола звивистою лінією зверху. По боках намітьте два трикутника – крила, низ яких потрібно прокреслити півколами, щоб вийшла звивиста лінія.
- Ззаду додайте хвіст – він теж повинен звиватися і мати трикутник на кінці.
- Задні лапи домалюйте відразу під тулубом, а передні повинні упиратися в землю перед стрибком.
- Домалюйте зазублини на спині і верхній частині хвоста. Верхню частину крил продублюйте паралельною лінією і расчертите вертикальними лініями. Додайте на голові очі, на кінчику носа прорисуйте ніздрі і рот, а на ногах виділіть кігті.
- Зітріть всі зайві лінії всередині дракона, додайте плями, обведіть контури.
Начерк готовий. Приступайте до розфарбовування звірятка.
Голова дракона
Якщо хочете отримати «портрет» дракона, можете спробувати намалювати тільки його голову. Етапи роботи:
- Накресліть два кола так, щоб один трохи заходив за іншою – це голова. Ліворуч і трохи нижче намалюйте невеликий квадратик – ніс. З’єднайте його з колами за допомогою трьох трапецій, розширюються по мірі наближення до колам.
- Від правого кола накресліть вниз три вигнуті лінії – шия дракона.
- Зверху на голові додайте дві фігури, що нагадують згорнуті кульочки з паперу, а праворуч – стирчить назовні трикутник.
- З кульочки продовжите лінії, зробивши рогу, а під правим намітьте контури очі.
- Стирчить трикутник зробіть вигинами – це плавці. Продовжуйте робити щербини і на шиї.
- Прорисуйте детальніше ніс, додавши ніздрі і два стирчать вниз ікла.
- Ліву частину шиї поділіть на сегменти горизонтальними лініями.
- Зітріть зайві лінії.
Можете приступати до розфарбовування малюнка. Дівчатка навряд чи зацікавляться такою роботою, а от хлопчаків ви від роботи над драконом не зможете відірвати. Головне – підказати і направити, що і в якій послідовності робити, щоб малюнок вийшов по-справжньому красивим.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем дракона