Як намалювати ніс поетапно олівцем і фарбами (53 фото) – легкі майстер-класи з малювання носа

Ніс один з найбільш важливих елементів при малюванні особи. Докладні покрокові інструкції з малювання носа олівцем і фарбами! У процесі малювання обличчя людини багато починаючі художники часто стикаються з труднощами зображення носа. Це не особливо великий, але дуже важливий елемент при написанні портретів або просто запечатлении людини цілком. Намальований ніс Ніс, як і очі, відображає характер людини, надає особі «родзинку» і завжди знаходиться на першому плані. Тому, показати його як можна більш правдоподібним – вкрай важливе завдання. Багато хто думає, що намалювати ніс не так вже просто. Однак, це не так. Давайте розберемо кілька уроків по зображенню носа.

Урок 1. Ніс анфас олівцем

Нам знадобиться:

  • аркуш паперу
  • прості олівці різних рівнів жорсткості
  • ластик

Намальований ніс

Ескіз

  1. Крок 1. Нам потрібна основна вертикальна лінія, яка відображатиме довжину носа. Проводимо її і по обох кінцях «закриваємо» отримав відрізок ще двома короткими горизонтальними лініями. Ці лінії повинні бути однаковими по довжині. Назвемо верхню лінію «А», а нижню «Б».
  2. Крок 2. Від верхнього відрізка відступаємо вниз по основній осі 5-6 мм і проводимо ще один відрізок. Він повинен бути коротше верхньої лінії. Називаємо його «В»
  3. Крок 3. На самій нижній горизонтальній лінії («Б») по краях робимо відступи по 2 мм і ставимо крапки. До них проводимо прямі від верхнього малого відрізка «В». Повинна вийти фігура витягнута трапеція (вона розширюється до низу). Також короткими прямими з’єднуємо малий відрізок з краями самої верхньої горизонтальної лінії. Тут теж вийшла трапеція, але вона набагато менше і перевернута вниз більш короткою гранню.
  4. Крок 4. Позначаємо ніздрі. Знаходимо самий нижній горизонтальний відрізок і відступаємо від нього в різні сторони по 5 мм. Ставимо крапки.
  5. Крок 5. Тепер потрібно знайти відрізок «В» – від нього до відрізку «А» з боків проходять дві короткі лінії. На кожній з них потрібно знайти середину і поставити крапку. Від неї по повітрю пронести карандашна пару міліметрів в бік і знову поставити крапку. (назвемо ці точки «1» і «2»)
  6. Крок 6. Добудовуємо начерк. Від крайніх точок на відрізку «А» ведемо прямі до точок «1» і «2», далі з’єднуємо ці точки з тими, які позначають ніздрі.

Як би продовжуючи основну вертикальну лінію, відступаємо вниз ще 5 мм. Ведемо прямі від ніздрів до цієї точки. Ескіз готовий! Найскладніше позаду. Намальований ніс

Промальовуємо деталі

  1. Крок 1. Робимо округлими «крила» і кінчик носа. Також надаємо переніссі більш обтічний вигляд.
  2. Крок 2. Малюємо дві западини (ніздрі).
  3. Крок 3. Ластиком видаляємо всі допоміжні лінії. Доопрацьовуємо зображення.
  4. Крок 4. Штрихування. Твердим олівцем без натиску штрихуем весь ніс. Штрихи повинні бути спрямовані у відповідні сторони. В області краю «крил» і верху перенісся штрихування повинна бути більш темною. Для цього потрібно пройтися в цих місцях знову, використовуючи олівець більш м’який. Не забуваємо, що у носа є верхівка, яка повинна бути світлою. Це додасть малюнку обсяг.

Намальований ніс Готово! Якщо начерк був продуманий, то зображення повинно вийде хорошим, правдоподібним. Як бачите, тут не потрібно досконально знати пропорції обличчя і тіла людини. Досить знання деяких геометричних фігур. Намальований ніс

Урок 2. Ніс в профіль

  1. Крок 1. Робимо начерк носа. Для цього беремо простий олівець і спочатку намічаємо лоб і очі. Ці дві з’єднувальні лінії повинні бути схожі на тупий кут трикутника. Тепер – довга похила лінія перенісся. Вона повинна випирати набагато далі, ніж лоб.
  2. Крок 2. Далі необхідно намітити очей. Це робиться для того, щоб художнику були зрозумілі пропорції портрета.
  3. Крок 3. Тепер окреслюємо крило носа. Поки воно може бути незграбним, неправильної форми. Пізніше буде можливість удосконалити цю частину носа.
  4. Крок 4. Тепер потрібно позначити западину – отвір ніздрі. Воно повинно бути невеликим і мати вигляд фігури дуже схожою на сплюснутий овал.
  5. Крок 5. Робимо форму обтічним, кінчик носа округляємо, робимо більш правдоподібним «крило». Варто нагадати – якщо мова йде про носику дівчата, то найчастіше ніздрі малюють більш мініатюрними і витонченими.
  6. Крок 6. Необхідно позначити кінчик верхівки носа. Робимо це невеликий загибающейся лінією, яка розташовується близько до западині в носі. Тут же можна вже позначити горбочок, якщо потрібно.
  7. Крок 7. Залишається лише заштрихувати цю частину обличчя. Олівець водимо зверху вниз. Натискаємо на нього спочатку і до кінця штриха робимо тиск слабкіше. Область перенісся, кінчика носа і верхівку «крила» залишаємо майже недоторканими штрихуванням. Так малюнок знайде обсяг.

Намальований ніс Готово! Більшість користувачів легко впораються із зображенням носа, якщо будуть діяти не поспішаючи і поетапно, як це пропонує цей майстер-клас. Намальований ніс

Урок 3. Малюємо фарбами ніс

У даній колекції уроків по зображенню носа людини цей майстер-клас найпростіший! Вам знадобиться:

  1. папір
  2. фарби (необхідні будуть білий, жовтий, червоний, синій)
  3. простий олівець
  4. палітра
  5. ластик

Намальований ніс Покрокова інструкція:

  1. Крок 1. Починати, звичайно, будемо з начерку. Потрібно зобразити на аркуші паперу ніс в анфас. Ескіз повинен бути схожим на якусь подобу вази з довгою шийкою. Як це зробити? Малюємо дві дуги – «крила» носа. Потім з’єднуємо їх горизонтально один з одним трохи округлої лінією. Вгору від цих дуг ведемо вигнуті лінії, звужуючи фігуру. Начерк готовий!
  2. Крок 2. Не забуваємо про ніздрі. Вони будуть схожі на дві невеликі краплі.
  3. Крок 3. Беремо палітру і змішуємо на ній жовтий, червоний і синій кольори – так вийде колір шкіри, який нам зараз і потрібен. Для цих цілей краще брати акрилову фарбу. Продовжуємо заважати кольору, поки отриманий відтінок вас влаштує. При цьому якщо колір шкіри необхідний більш темний – додайте більше синьої фарби. Щоб зобразити ніс зі світлою шкірою – потрібно до цього набору додати ще й трохи білого кольору.
  4. Крок 4. Для нашого носа вам будуть потрібні обидва відтінку шкіри. В подальшому будемо називати їх «темний» і «світлий». Темним відтінком зафарбовує ніздрі і бічну тінь від носа. Розміри тіні регулюйте самостійно. Лінії від кисті не повинні бути чіткими, точними. Нехай цей процес буде носити сліди недбалості.
  5. Крок 5. Додаємо червоний і трохи білого кольору. Малюємо основну центральну фігуру – «краплю».
  6. Крок 6. Наносимо на палітру трохи більше червоного відтінку і промальовуємо їм боки «краплі» і кінчик носа.
  7. Крок 7. Далі по невисохлій полотну проходимся білим акрилом. Більше наносимо його на перенісся, верхівки «крил». В решті області використовуємо його в малих кількостях. Змішавши рожевий з білим можна зафарбувати простір навколо носа.

Готово! Малюнок завершений. Намальований ніс Коли ви навчитеся основам такого малюнка і зобразити звичайний стандартний ніс стане для вас легко – можна приступати зображати моделі з «родзинкою». Наприклад, загострений, кирпатий, картоплею, асиметричний ніс і т. д.

Фото ідеї та приклади для малювання олівцем носа

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс

Намальований ніс