Військова техніка відмінний варіант для навчання малюванню хлопчиків. Докладні покрокові інструкції з малювання танків Т-34, Мауса, Тигра олівцем! Для багатьох дітей уміння намалювати техніку є своєрідним періодом дорослішання. У процесі малювання юні дослідники вчаться не тільки грати, але і поступово вивчати її будова, характеристики, історію. Найчастіше, хочеться малювати різні танки. Адже танк — потужна одиниця у військових операціях. Сьогодні розберемо кілька простих і вкрай цікавих способів зображення різних танків.
Совет начинающим
Для початківців баталістів, краще за все варто робити перші кроки на папері з сіткою або на зошитовому аркуші в клітинку. Це дозволить розпізнати розміри елементів і поступово підвищувати складність робіт. При цьому слід починати не з реальних фотографій танків. У кожного є загальні частини — броня, гусениці, корпус, люки і так далі. Почніть з цього, поступово поглиблюючись і прорисовуючи більш дрібні деталі.
Для самых юных: Танкист в танке
Інструкція допоможе юному бійцеві зобразити військовий танк разом з бійцем-танкістом. Вам знадобитися:
- Фломастер
- Папір
- Маркер
Покрокова інструкція:
- Першим кроком буде овал, намальований в нижній частині, посередині аркуша. Слідом в ньому малюємо ще один, розміром менше, овал.
- Гусениці. По боках, в маленькому овалі, малюються невеликі гуртки з точками всередині. Між ними, в середині додаємо кілька кіл, з діаметром більше бічних кіл разом з крапкою всередині.
- Тепер настав час вежі для танкіста. Над гусеницею робимо півколо з маленьким квадратом на верхівці. Кришка люка малюється в останню чергу. Малюємо вузький овал, праворуч на прямокутнику, вертикально вгору.
- Попереду вежі малюється маленький півколо. Потім, малюємо дві паралельні лінії піднімаючи їх трохи вгору. Ці дві лінії повинні закінчуватися в одному місці. Після з’єднуємо їх овалом. Дуло готово.
- Залишилося намалювати бійця. Розташований до нас він буде боком, в люку. Малюємо голову, контури носа і рота. А очі будуть маленькою крапкою. Також можна намалювати каску.
Танк готовий, потрібно тільки розфарбувати його. Гусениці можна зробити коричневого або сірого кольору, а саму основну частину зеленої. Люк чорним або сірим.
Легендарний Т-34
Завдання складніше попередньої, для дитини постарше, приблизно дошкільного віку. Найкраще допомогти дитині і спільно у вас вийде чудова ілюстрація іменитого танка. Список необхідних інструментів:
- Аркуш паперу
- Фломастер
- Олівець
Малювати варто олівцем, оскільки в разі помилки виправити досить просто. Завжди можна взяти стиральну гумку і виправити малюнок.
- Малюються п’ять однакових, невеликих кола в нижній частині аркуша. Слідом у них же малюємо ще стільки ж дуже маленьких кола по центру. Це «колеса».
- Поряд з крайніми великими гуртками малюємо по одному з кожного боку, ближче до верху. Ходова завершена.
- Потім слід обвести по колу малюнок, заокруглюючи контури по сторонам. В результаті ми намалювали траки.
- З боку «коліс», в центрі гусениць, по всьому периметру малюються шипи для зчеплення гусениць з «колесами».
- Приступаємо до основного елементу – корпусу. Поступово вимальовуємо в передній і задній частинах контури крил. Наступним кроком, відступаючи трохи від крайньої частини, креслимо косу лінію. Завершуємо всі горизонтальною смугою в кінці попередньої риси.
- Наступний етап — бочка. Відступивши трохи від краю лінії, додаємо прямокутник. Її слід розмалювати рисками, а в середині потрібно намалювати маленьку лінію, потім кружок лінію доводимо до гусениць.
- В центрі вашого твору малюється тонка смужка. Це майбутня вежа. На початку цієї смуги чертится дуга, потім горизонтальний відрізок, трохи скошене в кінці і з’єднуємо всі маленькою рискою. Верхня частина розділяється вертикальною лінією на половини, а спереду малюємо тонку дугу.
- Оскільки, Т-34 в залежності від модифікації має гармати різного калібру, параметри прямокутника можна вибрати дитині самостійно.
- Залишається тільки прикрасити малюнок. Колір можна вибрати довільно, але для яскравості радимо основним зробити зелений колір.
Маус
Ще одна цікава бойова машина. Це надважкий танк. Є найбільшим серед всіх танків з металу.
- Малюємо прямокутник з округленими краями. Корпус танка буде трапецією. Малюємо її вище прямокутника.
- Додаємо до попередньої трапеції ще одну, трохи округлу в лівій частині. Поруч малюємо додатковий півколо, а з нього — гармату.
- Далі зображуємо гусениці, невеликий люк і бак.
- Залишається тільки розмалювати основні елементи. На відміну від Т-34, тут основним кольором корпусу буде сірий.
Маус детально промальовувати досить складно навіть досвідченому художнику, тому краще його основні частини малювати приблизно, сильно не наближаючись до реалій.
Німецький Тигр
Звичайно, радимо спробувати зобразити і Тигра. Малювати слід, як і в минулому досвіді — олівцем.
- Посередині папери зображуємо прямокутник (основа танка). Зверху додаємо те ж саме, тільки коротше.
- На останній фігурі, в лівій частині, креслимо косу лінію вниз. Закінчивши, направляємо в право і з’єднуємо лінією з корпусом. Ту ж операцію проробляємо з другою прямокутником.
- У задній частині малюємо відрізок, що нагадує дугу. У передній зображуємо дві однакових дуги. Першу ведемо до горизонтальної лінії, що з’єднує задню межу, а другу з першої і отримуємо гусеницю.
- Посередині робимо чотири кола. Домальовували другу гусеницю з протилежного боку, потім між ними додаємо прямокутник, а зверху вежу.
- Подовжений овал малюємо в передній частині танка — підстава гармати. Далі малюємо дуло і обводимо всі контури олівцем.
- Зображуємо низ другий гусениці. По основі можна додати кілька люків. І не забуваємо про оглядовому вікні, зліва, в передній частині корпусу.
Зверніть увагу, що стаття йде від легкого до досить складного малюнку. Допомагайте дитині розвиватися у такій же послідовності. Як говорилося раніше, допоможіть йому навчитися малювати базові складові. З часом він навчиться змальовувати більш дрібні і чіткі деталі, що додасть його картинам насиченість.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем танка