Намалювати забавного кошеняти веселе заняття. Все про малювання котенков олівцем – легкі поетапні майстер-класи, фото ідеї та приклади, слушні поради. Людство ділиться на дві приблизно рівні половини: тих, хто обожнює кішок і тих, хто любить собак. Але навіть ідейним закоренілим собачників хоча б раз у житті доводилося стикатися з необхідністю намалювати забавного смугастого пухнастика.
Коли це вміння може стати в нагоді?
У ситуаціях абсолютно різних і часом найнесподіваніших.
- «Мама, давай намалюємо котика!» – знайомо, чи не правда-ли? Відмахнутися від власного чада не педагогічно – таке рішення навряд чи піде йому на користь. Техніка володіння олівцем допоможе вам не вдарити в бруд обличчям, а малюку познайомитися з основами художньої творчості.
- А може вам хочеться його порадувати і зробити сюрприз? Невелика листівка з зображенням чарівного кошеня викличе у карапуза бурю позитивних емоцій.
- Діткам постарше може знадобитися допомога в оформленні стінгазети, дитячого свята, самостійної роботи по ознайомленню з навколишнім світом.
- Нарешті, кішка – це настільки граціозне тварина, що важко втриматися і не зробити пару начерків в той момент, коли вона грає з клубочком, спить або готується до стрибка.
Завдання зобразити кота, та ще такого, щоб він мав бодай віддалену схожість з прототипом, тільки на перший погляд здається дуже важкою. Володіння основами поетапного малювання і кілька невеликих хитрощів перетворять цей процес в захоплююче заняття, з яким справиться і дорослий, і дитина. Отже, почнемо наш урок.
Схеми і прийоми малювання
Для початку визначимося, в якій манері будемо ілюструвати портрет нашого сьогоднішнього героя: в реалістичній або мультяшною, чепурні. Продумаємо його позу, забарвлення, риси характеру. Але яку б техніку ми не вибрали, важливо слідувати нескладним правилам:
- полегшити поставлену задачу можна, використовуючи в якості образотворчих засобів звичайні геометричні фігури: круг, овал, трикутник;
- дотримуємося пропорції – у цьому запорука успіху;
- спочатку окреслюємо основні частини тіла тварини і лише потім переходимо до деталей;
- застосовуємо плавні лінії і штрихи;
- не забуваємо про безпеку і довіряємо олівець малюкові тільки під вашим чуйним керівництвом.
Для роботи нам знадобляться аркуші паперу формату А4 (не линованные), олівці, гумка і гарний настрій.
Милий кошеня
Одна з найпростіших схем для спільної творчості з вашим малям.
- Наносимо на чистий аркуш коло і овал, що стикаються між собою. Коло маємо вгорі – це майбутня голова нашого бешкетника. Овал, який надалі перетвориться в його тільце, малюємо трохи нижче горизонтально.
- Зображуємо хвостик у вигляді пухнастої закарлюки і напівзігнуті лапки – наш непосида явно задумав якусь чергову авантюру (може стрімкий стрибок на штори або погоню за іграшкової здобиччю?).
- А на голові два невеликих закруглених трикутничка – вушка на маківці як своєрідні антени, чуйно вловлюють кожен підозрілий звук. І звичайно пухкі щічки – малюк так любить поїсти!
- Переходимо до промальовуванні деталей, але спочатку прибираємо все зайве гумкою. З’явилися хитроватые очі, вуса, кінчик хвоста – видно кожен волосок!
- Заштриховуємо отриманий силует. Все, готово: дізнаєтеся свого Барсика?
Кошеня в стилі аніме
Це майстер-клас за мотивами японської мультиплікації, настільки популярною і улюбленою сучасними дітками. Всього кілька кроків – і ожив персонаж з нами ось-ось заговорить.
- Крок перший: зображуємо щось на зразок гриба з кола і лежачого на боці овалу, наносимо розмітку для майбутнього «обличчя» нашого котика.
- Крок другий: промальовуємо здивовані оченята, ротик і носик «пимпочкой»; не забуваємо про лапках-сардельках.
- Крок третій: додаємо відсутні деталі – весело стирчать вушка і задиристий хвостик.
- Крок четвертий: робимо «осмислений» погляд, приділяємо увагу вушках, хутра, вусами.
- Крок п’ятий: залучаємо нашого помічника-ластику і прибираємо все зайве.
- Крок шостий: проявляємо фантазію і домальовували фон; можна скористатися кольоровими олівцями або фломастерами.
Сплячий кошеня
Тсс…Прохання не турбувати! А може він і не спить зовсім? Подивіться на його хитрющую посмішку – ось-ось прокинеться і попросить другий сніданок! А ми тим часом спробуємо його сфотографувати…
- Першим ділом зображуємо коло і «лежачий» овал – голову і упитанное тільце.
- Домальовували хвостик – куди ж без нього?
- Два маленькі трикутники символізують вуха…
- Додаємо кругленький носик і легку полуулыбку…
- Прикриті повіки з довгими віями – який красень!
- Обов’язкові деталі: кінчик хвоста і розчепірені вуса…
- Наводимо блиск останніми штрихами… Ух, встигли! Настільки все легко і просто, що наш вихованець навіть не помітив, що встиг стати моделлю поки дрімав.
Мордочка кота реалістичної техніки
Треба було зобразити не мультяшного персонажа, а справжнього, реального, якого так і хочеться обійняти, погладити по пухнастою шерстці? Цьому присвячено наш наступний майстер-клас.
- Проводимо через весь аркуш вертикальну лінію, робимо напівкруглу розмітку під очі, ніс і підборіддя.
- Намічаємо маківку, щічки, очі і ніс звіра.
- Не забуваємо про вуха і нижню частину мордочки.
- Коректуємо розріз очей та форми носа – у цей момент можна визначитися з породою.
- Додаємо виразності бакенбардами і пронизливими зіницями.
- Котейко поступово обростає шерстю, хмурить брови, вбивається в колодочки…
- Штрихами домальовували силует і вуса…
- Вносимо відсутні елементи, затемнюємо очі, і вуаля – портретне подібність у наявності!
Як бачите, зобразити котика – уявного або реального – зовсім неважко, і навчитися цьому може кожен. Малюйте самі, залучайте до спільної творчості дітей та отримуйте море задоволення від спілкування з цими чарівними і розумними тваринами.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем кошеня