Зображення людини на аркуші вважається складним у мистецтві малювання. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню людини олівцем своїми руками – фото ідеї, поради, приклади! Відобразити зображення людини на аркуші вважається складним у мистецтві малювання. Адже важливо передати позу, статура, і не забути про емоції. Для того, щоб малюнок вийшов добре, навчитися малювати професійно, можна ознайомитися з порадами знаменитого італійського художника Джованні Чиварді, які зібрані в книзі «Малювання фігури людини».
Необхідні інструменти та техніка
Фігуру людини можна намалювати будь-якими матеріалами – від простого олівця, аж до професійних фарб. Завдяки універсальності і зручності використання, олівець є найбільш поширеним. Папір краще купувати гладку і щільну. У змішаній техніці поєднуються різні матеріали. Твердим олівцем можна зробити світлий малюнок, а збільшенням тиску додасть акценти. Іноді для пом’якшення інтенсивності можна застосувати розведену водою туш, точні контури стираються гумкою. На малюнку пером можна надати ефект сепії, підібравши акварель потрібного кольору. Початківці художники повинні постійно експериментувати для того, щоб знайти власний стиль малювання.
Розташування частин тіла
Незалежно від вибраного об’єкту, вкрай важливо визначити його місце розташування, яке займе не більш третини листа. Починати бажано з виділення центру. Для додання реалістичності, фігура повинна мати правильні пропорції. Голова буде становити 1/7 частину від загального зростання.
Основні форми і лінії
Якщо ви не маєте жодного уявлення про будову тіла, то краще почати з вивчення його конструкції, ретельно вивчаючи м’язи і кістки. Не слід відразу креслити лінії. М’язи оформляються овалами, далі виділяються суглоби. Багато хто думають, що це примітивно, але новачки зможуть зробити фігуру правильної, дотримуючись даного корисного раді. Далі усі частини з’єднуються плавною лінією. Виводяться лінії рук, ніг і контури самого тулуба. У результаті виходить вся фігура. Для додання портрету реалістичності додаються розмашисті і широкі штрихи. Складки ж додадуть об’єкту ілюзію рухливості. Часто не рекомендується починати малювання людини з ескізу оголеної натури, але є й інша думка, що без знання конституції тіла не вийде навіть начерк. Вкрай важливо представляти остаточний варіант задуманого.
Людський малюнок у повний зріст
Ознайомившись з теорією, можна приступити до поетапного процесу малювання людини в сорочці та джинсах. В результаті вийде зображення хлопця олівцем в повний зріст. Даний майстер-клас чудово підійде для початківців.
- Проводиться пряма вертикальна лінія, не доходить до країв аркуша. Розділити на 6 рівних відрізків. Це необхідно для дотримання пропорцій. В іншому випадку ноги будуть упиратися в низ, що виглядає не дуже привабливо.
- Далі потрібно провести ще кілька ліній для тазу і плечей. Неправильне їх розташування зробить малюнок непропорційним, і доведеться все переробляти знову. Щоб зобразити розслабленого людини, плечова частина праворуч розташовується далі від центральної лінії на відміну від лівого боку. Шиї не буде, так як голова хлопця нахилена.
- Наноситься ескіз колін і ліктів, які розташовуються на певній відстані від ліній. Промальовуються непомітно, щоб у подальшому їх було легко стерти. У самому низу малюємо кола для майбутніх гомілок і стоп.
- Проводиться стрілка від ліктів до таза. Це дуже зручно для тих, хто малює вперше. Руки молодої людини будуть у кишенях, пальці можна не малювати.
- Ластиком прибираємо допоміжні кола та овали. За ним наводяться контури одягу і частини тіла. При додаванні елементів особи, ставиться крапка підборіддя і початок росту волосся. Контур шиї відштовхується від центральної лінії.
- Настала черга обриси рук і черевиків. Тут же робляться начерки рота і носа. Вуха зображуються також, відштовхуючись від центральної лінії тіла і очей.
- Хоча руки хлопця в кишенях, потрібно промальовувати великий палець виставлений назовні. Малюємо складки, пояс, комір і підошву взуття. Складки наносяться на джинси і верхній одяг на місці згину ліктів.
- Повністю стираються допоміжні лінії. Краї штанів, кишені доповнюємо подвійним швом. Додаємо гудзики сорочки та інші деталі джинсів.
- За раніше проведеними паралельним лініях обличчя малюємо ніс, губи й очі. Посмішку можна зробити, завдавши штрихи від кінчика носа до куточків рота. Додати брови і створити цікаву зачіску використовуючи вигнуті смуги.
Таким нескладним способом легко намалювати реалістичну картинку. Дотримуючись подібних інструкцій, можна зобразити і інших людей в різному одязі.
Малюнок хлопчика
За основу можна взяти попередній урок людини в повний зріст.
- Не сильно натискаючи на олівець чертится овал голови. Додаються дві короткі лінії для шиї. Далі в якості начерку тулуба виступає прямокутник.
- За допомогою додаткового прямокутника малюється контур тулуба. По боках виводяться руки, нижче розділяє риси.
- Лінії плечей трохи округлюються. У нижньому прямокутнику проводиться вертикальна риса для ніг. Деталізується верхня частина штанів, а до светру додається горловина.
- Зображуємо кисті рук і промальовуємо великі пальці.
- Голову ділимо на чотири частини. У двох верхніх відсіках розташовуються очі, в центрі ніс, а внизу губи. Вуха знаходяться на рівні очей. Заштриховуємо зіниці, креслимо брови та чуб у вигляді звичайних трикутників. В самому кінці перемо зморшки на обличчі і додаємо складки на одяг.
Малюк з собакою
На наступному малюнку зобразимо дитини з його чотириногим другом. Сам процес простий і не займе багато часу.
- Малюємо пряму і осьову лінію. Це потрібно, щоб вказати напрямок тіла малюка. Трохи вище креслимо коло. Невеликі відрізки будуть вказувати положення рук. Визначимо ділянку голови, що вкрита волоссям.
- Дитина буде зображений у профіль, а риси обличчя спрямовані вправо. Потрібно намітити акуратний носик і підборіддя. Намалювати близько волосся вушко.
- Переходимо до лиця. Губи слід злегка витягнути, очі примружити тонкими лініями. Волосся на голові розташовувати недбало в хаотичному порядку, тоді вони вийдуть злегка розпатланим. Опрацьовуються тіні під волоссям, дугоподібної підведенням виділяється щока.
- Далі промальовується тіло, зображується спинка і животик. Виводяться рукави футболки, від яких йдуть руки, підняті вгору.
- В руках хлопчика вимальовується контур тіла цуценяти. Не варто сильно тиснути на олівець. Якщо результат начерку вас влаштовує, то домальовується мордочка, вовну та інші деталі.
Малюнок можна вважати закінченим, але для контрастності можна додати темні штрихи до одягу м’яким олівцем. Для того, щоб добре малювати, потрібно зупинити свій вибір на певному предметі. Головне слідувати рекомендаціям і думати про те, як все буде виглядати в остаточному варіанті. Використовуючи різні техніки, ви обов’язково знайдете найбільш зручний для себе спосіб.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем людини