Лебідь відмінний персонаж для художників-початківців. Підбірка поетапних майстер-класів по малюванню лебедя олівцем – фото ідеї, слушні поради, приклади! Лебідь – це птах, яка приваблює своєю граціозністю, неповторною чарівністю та красою. Ці красиві створення зустрічаються на озерах і в зоопарках, а також присутні в багатьох творах або казках і завжди привертали увагу творчих людей. Цю витончену птицю малювати не завжди легко, але в цій статті поетапно розбирається кілька майстер-класів, завдяки яким можна самостійно навчитися її малювати. Необхідні матеріали:
- Простий олівець;
- Папір;
- Ластик;
- Кольорові олівці і гуаш.
Легкий варіант малюнка олівцем
Намалювати лебедя цим простим способом зможе навіть звичайна дитина.
- Першим етапом у правому верху аркуша малюємо невелику овальну форму. Далі від овальної форми на верхній стороні лівого краю креслимо зігнутий відрізок. Знизу нього малюйте горизонтальну лінію, злегка піднімаючи її в кінці.
- Починайте опрацьовувати деталі. З овалу малюємо голову, зображуючи на ньому очей з відблиском поруч з ним, потім додаємо дзьоб, складається з двох частин.
- Далі починайте малювати шию, на цьому етапі потрібно бути дуже уважним, так як шия – це відмінна риса лебедів. Шия повинна бути підходящої довжини і ширини, з плавними вигинами.
- Потім намалюйте лебедю крила з пір’ям і домалюйте хвіст.
- У завершенні роботи малюнок лебедя за бажанням можна розфарбувати. Помаранчевий колір використовуйте для дзьоба, чорним зробіть невелику ділянку від ока до дзьоба. Для тулуба можна трохи використовувати блакитний колір, додавши зображення в деяких місцях трохи темних ділянок.
Лебідь на воді
Характерна особливість лебедя це довга, пластично вигнута шия плавно переходить в досить великий тулуб. Весь силует лебедя нагадує цифру два.
- Спочатку на аркуші паперу позначаємо короткими штрихами місце, де буде зображуватися птах.
- Далі тонкими короткими лініями промальовуємо головний силует зображення лебедя.
- Тепер уздовж напряму ліній потрібно промальовувати силует шиї, не надто широкий і не дуже тонку.
- Наступним етапом уточнюємо подальші обриси фігури і в деяких місцях показуємо елементи оперення лебедя.
- У завершенні домальовували до кінця голову птиці і робимо обриси водної гладі.
- Тепер з допомогою кольорових олівців створенням колірне оформлення. Основну роботу зосередимо на зображенні води. Для цього використовуємо синій, трохи зеленого і чорний колір. Малюючи хвилі, робимо легкі рухи олівцем, щоб зробити ілюзію відображення лебедя у воді деякі місця біля нього потрібно залишити не заштрихованными.
- Візьміть темно-синій колір і уривчастими лініями зробіть елементи світла і тіні, тобто ефект обсягу хвиль.
- Тулуб птаха опрацюйте злегка жовтим кольором. Він додасть зображенню теплий відтінок, а також зробить малюнок більш цікавим.
- Дзьоб птиці робимо помаранчевим з додаванням трохи червоного кольору.
- У завершенні чорним олівцем (попередньо гостро заточуємо) промальовуємо контур силуету, це зробить силует більш чітким. Але прорисовуючи контур, не робіть це суцільною лінією, а злегка переривчасто, щоб вона як би розчинялася в зображенні.
Цим же кольором можна на деяких ділянках підкреслити хвилі, це додасть ефект колыхающейся води.
Малюнок два закоханих лебедя
- Малюємо впритул один до одного два овалу і вигнутими лініями зобразіть форму ший двох лебедів, так щоб це нагадувало форму серця.
- Намалюйте тіла у лебедів, а потім очі і дзьоб у одного і в іншого лебедя і зафарбуйте чорним кольором ділянку від ока до дзьоба.
- Намалюйте шию лебедям та оперення, у одного лебедя зліва зробіть піднесений крило.
- Нагорі, над птахами можна намалювати арку і на ній зобразити квіти.
Картина лебедя фарбами
Малювати лебедя фарбами складніше, ніж олівцем, особливо для новачків. Поради, наведені нижче, допоможуть вам освоїти цей творчий процес і навчать малювати по-справжньому гарну картину лебедя.
- Спочатку потрібно зробити начерк олівцем. Для цього насамперед малюємо вигнуту лінію схожу на цифру два і з правого боку робимо її трохи довше. Знизу її дочерчиваем овал, роблячи його загостреним з правого боку.
- Малюємо лебедю голову, дзьоб і починайте виводити шию, роблячи її трохи ширше до тулуба.
- Малюючи другого лебедя, робіть вигнуту лінію і подібним чином як з першим малюйте йому тулуб. Далі лебедю на передньому плані доделывайте всі деталі, тобто промальовувати йому шию, голову і дзьоб.
- Тепер намалюйте обом лебедям крила і зробіть горизонтальну лінію для відділення неба від водної гладі.
Начерк малюнка готовий, далі його потрібно промальовувати фарбами.
- Беремо фарбу жовтого кольору і досить великим розміром намалюйте сонце, наполовину сховалася за горизонтом. Промивши візьміть кисть рожевий відтінок, попередньо змішавши його з невеликою кількістю білого. Цим кольором замалюйте практично все небо за винятком тільки кутів. Кути опрацьовуємо відтінком суміші фіолетового кольору з білим.
- Цим же рожевим відтінком, який ми використовували для зафарбовування неба, опрацьовуємо верхню частину води над лебедями. В цьому ж місці жовтим кольором робимо відблиски сонця. Всю решту поверхню води зафарбовуємо фіолетовим відтінком. В далі з лівої сторони малюємо синім кольором очерет.
- Синім і фіолетовим кольором зробіть тіні на лебедя, а чисто білим прорисуйте пір’я на зображенні. Аналогічним чином завершіть роботу з другим лебедем.
- Темним кольором робимо очей і зафарбовуємо верхівку дзьоба між оком. Дзьоб робимо відтінком оранжевого кольору.
- У завершенні роботи сірим кольором уточнюємо на воді тіні, а зеленим кольором в нижніх кутах малюємо очерети.
Фото ідеї та приклади для малювання олівцем лебедя