Манишка – красивий і практичний предмет гардероба, підходить усім. Все про в’язання манишки спицями та гачком своїми руками – опис схем в’язання, фото ідеї та поради! З настанням холодної пори року багато майстрині прагнуть пов’язати що-небудь корисне для своїх домочадців. Манишка – красивий і практичний предмет гардеробу, який підходить абсолютно всім: жінкам, чоловікам і дітям. Ця стаття призначена для всіх любителів в’язання, хто хоче освоїти виготовлення манішки з допомогою гачка.
Інструменти і пристосування.
Гачки. Виробники пряжі вказують номер гачка, рекомендований для даної пряжі. Цим і варто керуватися. Крім того, може знадобитися гачок більшого номери для набору ланцюжка. Ця маленька хитрість необхідна для того, щоб край горловини залишався абстрактним, а основна її частина більш щільно прилягала до шиї завдяки використанню гачка меншого розміру. Сантиметрова стрічка. Знадобиться для вимірювання обхвату голови, шиї, ширини горловини, а також для вимірювання пов’язаного зразка з метою отримання уявлень про щільність в’язання і майбутньому розмірі вироби. Для вимірювання зразка підійде і маленька лінієчку. Спеціальні в’язальні маркери або англійські шпильки. Можуть стати в нагоді для позначення частин (секторів), в яких необхідно витримати певну кількість петель.
Манішки для жінок
Жінкам обов’язково сподобаються витончені ажурні моделі приємних натуральних відтінків з різноманітними візерунками, з вилогами горловини і без них. Манішки з застібкою дуже підходять жінкам, які прагнуть зберегти зачіску і макіяж при надіванні цього предмета гардероба. Виглядають вони дуже красиво за рахунок декоративних гудзиків, як можна побачити на фото нижче.
Вибір пряжі
Головне якість пряжі для жіночої манишки – максимальна комфортність, м’якість волокон, не викликають роздратування. Теплі зимові манишки найкраще в’язати з чистою акрилової пряжі, наприклад, SUFLE виробництва «Семенівська пряжа МШФ», або сумішевої пряжі з вмістом вовни, поліаміду, акрилу. Також у продажу можна знайти більш дорогу пряжу з 50% вмістом вовни мериноса, ангори, альпаки. З цих видів пряжі виходять найбільш ніжні і теплі вироби. Якщо ж виникла завдання зв’язати красиву ажурну манішку у вінтажному стилі, то варто звернути увагу на мерсеризує бавовна, наприклад, ALIZE.
Послідовність в’язання манишки
В’язання горловини «резинкою»
На прикладі в’язання жіночого манишки розглянемо спосіб в’язання горловини «резинкою» з допомогою гачка.
Починати в’язання потрібно, як зазвичай, з набору ланцюжки з петель.
Число петель буде залежати від обхвату голови, плюс надбавка на свободу від одного сантиметра. В’язання манишки гачком має свою особливість. Тонкість полягає в тому, щоб забезпечити еластичність, але і достатню щільність полотна горловини. З цією метою в’язання виробляють чергуючи лицьові і виворітні рельєфні стовпчики. Таким чином і виходить імітація «гумки», яку в’яже на спицях і виворітними лицьовими петлями. Щоб оцінити щільність в’язання, потрібно провязать зразок для виміру – невеликий квадратик близько 10 див. Невеликий лінійкою вимірюють, скільки елементів в’язання (стовпчиків) входить в 10 див. Таким чином, розраховується щільність в’язки і з’ясовується число петель в наборі. В’язання рельєфними стовпчиками може проводитися як за схемою 1 лицьовій стовпчик на 1 виворітний, так і 2 особових на 2 виворітних стовпчиків. Нижче наочно представлено, як в’язати гумку рельєфними стовпчиками. Коли ряд закінчується, виріб перевертається і в’яжеться в іншому напрямку. Якщо передбачена застібка, по краю вывязываются повітряні петлі. Висота горловини залежить від побажань замовника. Можна зробити низький воріт з 36-40 рядів, або збільшити кількість рядів вдвічі.
В’язання наплічники, або пелерини
Способів в’язання пелерини багато. Для отримання ажурного красивого опліччя можна скористатися запропонованими схемами в’язання. Багато з них нагадують схеми в’язання комірів і серветок. Схема складається з певної кількості рядів, але можна пров’язати менше або більше, зберігаючи пропорційність додавання петель. Гарним доповненням манишки стане квітка брошка.
Манішки для чоловіків
Спочатку манишки вважалися предметом чоловічого гардероба, сучасні чоловіки також здатні оцінити їх здатність зберігати підтримувати тепло, простоту в догляді і носіння.
Нюанси у виборі пряжі
Для чоловічих манишок часто вибирають трохи більш грубу пряжу з високим відсотком вмісту чистої вовни, що надає «статусність» виробу. Вибирається щільніша в’язка «вкругову» або по типу реглан, щоб вийшов мужній комплект, наприклад, у поєднанні з шапочкою. Модель на гудзиках також подобаються чоловікам, так як вони забезпечують зручність при надяганні.
Особливості в’язання чоловічий манішки з 12-ти секторів
В’язання горловини
У цьому виробі виходить щільне рівне в’язання з стовпчиків з накидом. Горловина в’яжеться також з рельєфних стовпчиків (2 лицьових, 2 виворітних).
В’язання пелерини
Розширення відбувається за рахунок рівномірного збільшення додаткових стовпчиків у кожному з 12 секторів – 1 стовпчик на один сектор. В’язання необхідно рівномірно розділити на 12 частин (можна з допомогою маркерів), в’язати необхідну кількість стовпчиків + 1 стовпчик. Виходить рівномірне розширення пелерини.
Манишка для хлопчика на основі реглан
На відміну від шарфа, манишка для дитини більш зручний предмет гардеробу, який може надягатися через горловину або мати застібку. Для дітей це дуже важливо, так як під час ігор на повітрі вони не зіштовхнуться з такою проблемою, як вибився або розв’язаний шарфик. Тобто, горло дитини буде весь час захищене від холоду. Манишка, представлена на фото, підходить абсолютно всім, незалежно від статі і віку. Моделі для жінок і дітей можна прикрасити ажурним краєм з контрастною нитки. Для чоловіків підібрати відповідну пряжу. В даному випадку представлений зразок манішки з напіввовняної пряжі.
Рекомендації з в’язання манишки
В’язання горловини
Горловина в’яжеться звичайним способом «гумка». Набираємо 15-20 повітряних петель гачком більшого розміру, ніж основний, і в’яжемо гумку гачком так, щоб манишка легко одягалась. Кількість набраних петель має бути кратно 4-м.
В’язання пелерини
В’язання поділяють на 4 зони за допомогою маркерів. В’яжуть ряди стовпчиками з накидом, а там, де стоять маркери, в одну петлю провязывают по два стовпчики з накидом. Передню та задню частину манишки можна подовжити за рахунок 1-2 додаткових рядів з стовпчиків з накидом, що добре видно на фото. Край виробу слід обв’язати одним рядом стовпчиків без накиду або прикрасити ажурною вузький.
Модельне різноманітність манишок для дівчаток
Манішку для дівчинки можна в’язати будь-яким з розглянутих способів. В цьому випадку як раз таки немає обмежень в дизайні, вибору візерунків або кольору пряжі. Головне, чого коштувати приділити увагу, – це якість пряжі, яка повинна бути максимально комфортною, м’якою, зносостійкою, не втрачає якостей після прання, гарного кольору. Добре підійде дитяча пряжа «Пехорка».
Саме в манішках для дівчаток припустимі різноманітні види декору: банти, брошки, намистини, стрази. Допускаються цікаві колірні поєднання, засновані на контрасті. Манишка може застібатися на гудзики або зав’язуватися стрічкою, мотузкою.
Таким чином, освоївши нескладний спосіб в’язання горловини манишки рельєфними стовпчиками, що імітують «гумку», а також варіанти в’язання пелерин, вкривають груди і плечі або гарною ажурною вузький, або «бронею» з щільних стовпчиків з накидами, можна забезпечити себе і своїх близьких корисним і красивим предметом зимового гардеробу. Манишка дає особливе відчуття затишку і турботи в холодну пору року, тому стане чудовим рукодельным подарунком для ваших рідних.
Фото ідеї для в’язання манишки своїми руками