Візерунок азіатський колосок має особливу оригінальність і фактурність. Все про в’язання азіатського колоска спицями та гачком в домашніх умовах – схеми, поради, приклади фото! З великого різноманіття варіантів візерунків в’язання, Азіатський колосок має особливу оригінальність і фактурність. Велика коса додає неповторну своєрідність узору і створює видимість великого об’єму. Свою назву Азіатський колосок отримав за зовнішню схожість з паростками пшениці, краї яких мають округлу форму і схематично повторюються секціями плетіння. Зв’язати своїми руками модний легкий шарф або затишний теплий кардиган цим візерунком не складно, необхідно лише дотримуватися схему в’язання. Потрібні також необхідні початкові вміння, старання і терпіння. Адже в’язання тривалий, але захоплюючий процес. Отримати красиву і стильну роботу, зроблену своїми руками, вдвічі приємніше, ніж просто придбати схоже виріб.
Відмітні особливості Азійського колоска
Цей узор можна пов’язати спицями, гачком можна. Другий спосіб вважається більш простим. Візерунок, пов’язаний гачком буде відрізнятися за виглядом від візерунка, пов’язаної на спицях, він буде більш легким і тонким. Легка і пишна в’язь відмінно пропускає повітря, роблячи виріб невагомим і м’яким. ажурне плетіння пропускає повітря і виглядає повітряним. Ажурна в’язка цього прекрасного візерунка за допомогою гачка ідеально підходить для легких шалей, шарфів і накидок. Друга назва візерунка – Шиншила з-за зовнішньої схожості з хутром цього хутрового звіра. Завдяки м’якості і фактурності, пов’язані речі мають властивість зберігати тепло. В’язка візерунка на спицях, дотримуючись спеціальної техніки виключення дірочок у місцях переходу секцій, зробить виріб більш щільним і теплим. Так можна пов’язати, наприклад зимову шапку, светр або кардіган.
Основною відмінною особливістю в’язання візерунка Азіатський колосок є те, що петлі тут потрібно набирати вертикально, по висоті виробу, а не горизонтально. І в’яжеться полотно завширшки.
Готовий виріб, пов’язане візерунком Азіатський колосок, має вигляд сполучених між собою в’язаних колосків. Це надає оригінальність, неповторність, об’ємність і фактурність в’язаній речі.
Спосіб в’язання колоска гачком
Перед початком в’язання слід підготувати нитки і гачок. Колір ниток можна вибрати будь-які. Для перехідного кольору можна взяти клубок з різними відтінками. Для виконання візерунка гачком потрібно лише вміння робити стовпчик з накидом.
- Набрати двадцять повітряних петель і в’язати стовпчики з накидом – один ряд.
- Далі набрати три повітряні петлі, потім два стовпчики з накидом.
- Набрати двадцять п’ять повітряних петель і закріпити край ланцюжка в передостанній стовпчик провязанного ряду.
- Далі пров’язати ряд стовпчиків з накидом з повітряних петель.
- Повторити схему в’язання сім рядів.
- Сформувати з одержаних смужок косичку, гачком зачіпаючи нижній край ланцюжка за верхній.
Спосіб в’язання колоска спицями
Перед початком роботи необхідно підготувати пряжу і спиці. Пряжу можна використовувати небудь одного кольору, або кілька кольорів, враховуючи, що витрата пряжі буде приблизно в два рази більше, ніж при звичайному в’язанні без візерунків. Спиці потрібні великі або кругові. На кругових спицях виключається зісковзування петель, але спеціальні наконечники на звичайних спицях також позбавлять від цієї проблеми. Для виконання Азіатського колоска буде потрібно уміння в’язати спицями лицьові і виворітні петлі.
- Спочатку набрати потрібну кількість петель, обов’язково кратне шести.
- Пров’язати перші шість петель в першому ряду лицьовими і роботу повернути. Решта петлі залишити не провязанными.
- У другому ряду в’язати ці ж шість петель виворітнім способом і повернути роботу. Решта петлі залишити також не провязанными.
- За такою схемою провязивать дані шість петель десять рядів включно.
- В одинадцятому ряду в’язати шість петель лицьовими і ще три наступні, після чого виріб повернути
- У дванадцятому ряду пров’язати шість петель виворітними і роботу повернути.
- Наступні десять рядів провязивать дані шість петель, чергуючи лицьовий і виворітний ряди.
- Таким чином, додаючи кожні десять рядів по три петлі з лівої сторони спиці і пров’язуючи весь час тільки шість петель (три пов’язані раніше і три наступні), закінчити в’язання лицьовим поруч.
- Роботу повернути і в’язати далі на виворітній стороні за заданою схемою.
В’язання спицями кардігана «Шиншила»
Дуже затишно виглядає пов’язаний спицями кардиган «Шиншила». В’язати його досить просто, слідуючи опису та схемою. Потрібно товста, об’ємна пряжа. Можна взяти плюшеву пряжу, тоді виріб буде виглядати більш цікаво. Також для в’язання кардігана потрібні спиці номер п’ять або шість. Слід в’язати досить щільно, не розтягуючи петлі. Більш щільна в’язь усуне отвори в перетині секцій і створить рівномірний, тепле в’язання. Прибрати дірочки у в’язанні можна наступним способом: потрібно затягнути петлю в центр боки секції в’язання з основною спиці в рядах переходу. Виріб вийде не ажурним, але більш щільним. В’язати необхідно спочатку окремі деталі, після з’єднуючи гачком, один з одним.
- Починати в’язання слід з коміра. Для цього потрібно набрати сто дванадцять петель, а потім в’язати на спицях за схемою до двадцяти семи колосків.
- Спинка і поличка зажадають сто петель. Їх них необхідно пров’язати двадцять чотири колоска.
- Для рукавів слід в’язати двадцять колосків з вісімдесяти чотирьох петель.
- Для пройми пров’язати сімнадцять колосків з сімдесяти двох петель.
Перед тим, як почати зшивати деталі майбутнього кардігана, слід пам’ятати, що пов’язані частини вироби не можна прати і відпарювати. Це може призвести до усадки і деформації в’язаних деталей. Починати зшивання частин слід з плечових швів, потім зшити боку коміра. Комір пришити до горловини. В останню чергу приєднати рукава. В’язання таким ефектним візерунком стає все популярнішим з кожним днем. Простота в’язки робить в’язання візерунка доступним як для початківців, так і для досвідчених в’язальниць. Вироби з фактурних об’ємних колосків виглядають оригінально, красиво і вишукано. Повітряні ажурні шарфи, накидки і шалі, пов’язані візерунком Азіатський колосок, стануть прикрасою будь-якого гардероба. А теплі зимові кардигани, светри і шапки створять затишок і комфорт їх власникам.
Фото приклади в’язання Азіатським колоском