Саморобні серветки найкраще прикрасять святковий стіл. Все про в’язання гачком серветок для початківців – схеми, поради, приклади фото. В’язання гачком здавна користується великою популярністю на Русі. Справа не тільки в простоті інструментів і промислу в цілому, але і в тій свободі, яку забезпечує цей вид прикладного мистецтва, – свободі вибору кольору, малюнка, візерунка, поєднань. В’язані гачком серветки в кінці 19, початку 20 століття були частиною приданого молодої дівчини. В наші дні вони, як і раніше, постають у всій пишності і викликають ностальгію.
Серветки, як прикраса житла
Пов’язані гачком серветки зустрічаються у великому розмаїтті форм і візерунків. Вони можуть бути самих різних моделей, простими і ажурними, плоскими і рельєфними, круглими, квадратними, прямокутними, овальними і інших різноманітних форм. Застосовуючи серветки, сучасні дизайнери втілюють свої найсміливіші ідеї:
- декорування домашнього текстилю
- виготовлення абажурів
- створення рамок для картин, дзеркал і фото
- оформлення настінного панно
- прикраса посуду
- декорування фрагментів меблів.
Витончені пов’язані гачком серветки прикрасять стіл, послужать підставками під глечик з напоєм, супницю, чашки з чаєм або кавою. Вироби створять в будинку атмосферу тепла і затишку, стануть прекрасним подарунком для близьких людей або експонатом творчої виставки.
Оригінальний вид рукоділля
Легкі, ніжні, гарні серветки співзвучні з візерунками на морозному вікні. Цей захоплюючий і дуже цікавий вид рукоділля вимагає посидючості, уважності та терпіння. Ідеї для створення виробів початківці майстрині можуть почерпнути в інтернеті. На сайтах рукоділля даються докладні описи робіт з готовими схемами, фото і способами виготовлення. Досвідчені майстри з тонких ниток в’яжуть мереживні серветки, від яких неможливо відірвати погляд. Найтонші візерунки в’яжуться з котушкових бавовняних або шовкових ниток гачком самого маленького розміру. Майстерність напрацьовується і відточується роками. Для створення ніжного і тонкого мережива потрібно провязать кілька тисяч петель, які у досвідчених майстринь виходять майже автоматично. Це заняття, що створює чарівну казку, здатне захопити і новачків, які по нескладних схем зможуть змайструвати свою першу серветку. Результат буде залежати від бажання і обраної техніки.
Основи в’язання гачком
Для створення шедевра зі складними візерунками знадобиться велика кількість часу. Виготовити просту серветку зможе навіть недосвідчена рукодільниця за кілька годин.
Освоєння володіння гачком
Гачок при в’язанні потрібно затискати між вказівним, великим і безіменним пальцем. Так тримати ручку при письмі або олівець при створенні малюнка. Витримувати рівномірний натяг нитки, яку слід тримати на вказівному пальці лівої руки, притримуючи її великим пальцем. Починати роботу потрібно з повітряної ланцюжка. Її виконують у наступній послідовності:
- зробити петлю з нитки
- затягнути в неї гачок і захопити нитку з вказівного пальця лівої руки
- протягніть її через петлю
- в утворену нову петлю знову протягнути нитку і т. д, поки не вийде ланцюжок потрібної довжини.
Вив’язування подвійних петель
Для цього потрібно протягнути гачок у петлю і підчепити гачком нитку, протягнути її крізь петлю, – у вас буде дві петлі на гачку. Далі інструментом захопити нитку і протягнути її крізь обидві петлі.
В’язання стовпчика
Накинути нитку на гачок і протягнути інструмент петлю. Захопити їм нитку і продернуть крізь петлю. Знову підхопити нитку і продернуть крізь обидві петлі. Знову зачепити пряжу і продернуть її крізь залишилися дві петлі на гачку. Освоївши в’язання стовпчиком, можна створювати щільне полотно. Надалі необхідно освоїти подвійний і потрійний стовпчик, вив’язування зубчиків, гуртків. В’язання гачком складається з різних комбінацій петель. Інструмент буває зроблених з різних матеріалів і різних розмірів. Дерев’яні, кістяні, сталеві для створення найтонших полотен. Номери бувають від 0,5 до 8. Номер гачка повинен відповідати товщині нитки. Петлі повинні бути однакової величини і рівно лягає. Новачкам потрібно потренуватися на створенні виробів з простими візерунками. Коли руки навчаться робити рівні стовпчики з петель, можна освоювати більш складні, ажурні візерунки. Освоївши етапи в’язання петель, можна швидко оволодіти процесом в’язки. Ажурні візерунки складаються з комбінацій простих повітряних ланцюжків і стовпчиків.
Види пряжі для виготовлення серветок
Початківцям майстриням краще користуватися напіввовняної або акрилової пряжею. Досвідчені майстри використовують для роботи тонкі шовкові або бавовняні котушкові нитки, які мають ряд переваг:
- володіють пружністю
- не деформуються, від чого виріб не розтягується
- зберігають легкість і рельєф узору
- виробу з них мають естетичний вигляд.
Серветка може бути однотонної або пов’язаної з пряжі декількох кольорів. Це залежить від задуму майстра і призначення виробу. Візерунків для в’язання існує велика кількість. Їх можна створити, керуючись схемами, інструкціями і рекомендаціями, або придумати свій, унікальний орнамент, використовуючи всілякі поєднання. Виріб можна в’язати як одне ціле, чи збирати з окремих фрагментів. Серветку можна зібрати з однотонних або різноколірних кружечків, квадратиків, трикутників.
Чарівність бабусиними мереживами
Напевно у багатьох будинках збереглися старовинні пожовклі від часу серветки, що представляють собою справжні твори мистецтва. Якщо наші пращури виконували таку роботу при світлі скіпки або гасової лампи, то в наш час при величезній кількості рекомендаційної літератури та сайтів в інтернеті освоїти це ремесло не складе особливої праці. Потрібно тільки дуже захотіти і запастися терпінням. Впевнене володіння цим чудовим і захоплюючим видом рукоділля, можна відкрити для себе необмежені можливості створення ексклюзивних дизайнерських речей. Вони неодмінно викличуть захоплення оточуючих вашим талантом, а вам доставлять масу позитивних емоцій, радості і творчого задоволення. Створювати серветки можна не тільки для прикраси вашого будинку, але і організовувати виставки, брати участь у творчих конкурсах або створити свою власну лінію виробництва рукотворних виробів.
Фото ідеї та схеми для в’язання гачком серветок