Панчішний візерунок відмінно підходить для в’язання більшості речей. Все про в’язання панчішної в’язкою спицями – покроковий опис схем в’язання, цікаві факти, поради і фото ідеї! Рукоділля – це творчість в домашніх умовах. Давним-давно речі зроблені своїми руками дуже цінувалися. Під цими словами можна розуміти і в’язання.
Цікаві факти
- Слово “в’язати” з’явилося приблизно в чотирнадцятому столітті.
- Археологами були виявлені загострені палиці, які могли бути спицями або іншими пристосуваннями.
- Спочатку в’язання було чоловічим заняттям. У Парижі був заснований чоловічий профспілка, жінкам вхід був заборонений.
- Приблизно в цей час в Англії придумали першу швейну машинку і почалося виробництво плетених виробів.
- Вченими доведено, що під час в’язання зменшується серцевий ритм, і тиск знижується.
- У 17 столітті була написана книга з докладними схемами для в’язання.
- Спиці виготовляли з панцира черепах і слонової кістки.
- У війну жінки вважали боргом зв’язати теплу річ близькій людині і просто солдату.
- У Росії перше згадування про в’язання датують 11-12 століттям. Археологами під Рязанню був знайдений носок і туфля. Носок добре зберігся.
- Рукавиці і шкарпетки були невід’ємною частиною приданого. Вміла наречена повинна була подарувати нареченому і родичам шкарпетки. Чим яскравіше і красивіше візерунки, тим мастеровей вважалася наречена. Пізніше люди навчилися в’язати чобітки і рукавички.
- Оренбурзькі пухові хустки відомі всьому світу. Це справжній витвір мистецтва. Секрет популярності хусток дуже простий. Це пух кіз, вирощених в кліматичних умовах Оренбурзької області. Донині хустки блищать на розд особистих зарубіжних виставках.
Величезна кількість готового одягу, покривал, суконь, серветок і скатертин зараз можна купити в магазині. Але, незважаючи на це, багато жінок в сучасному світі вчаться в’язати своїми руками, щоб виглядати неповторно і похвалитися предметами, які є тільки у них. Звичайно недосвідчені рукодільниці починають в’язання з найпростіших візерунків. Ось для цього і існує панчішна в’язка, одна з азів в’язання. В’язання будь-якою технікою починається з вибору інструментів для роботи. В даному випадку це пряжу і спиці. Вони продаються в спеціалізованих магазинах. Звичайні спиці зроблені з матеріалів полегшеного зразка: дерево, метал, пластмаса, алюміній. Мають на одному кінці обмежувач, а другий кінець робочий.
Вибір пряжі індивідуальний для кожної рукодільниці. Це залежить який виріб вона хоче зв’язати. В даний час величезний вибір пряжі. Це та бавовняна пряжа, вовняна і мохер.
Для чого потрібна
Термін «панчішна в’язка» зовсім не означає, що в’яжуть тільки панчішні предмети і шкарпетки. Цей візерунок широко використовується при в’язанні шарфів, шапок, светрів і навіть пальто. Так само він може бути в поєднанні з іншими візерунками. Є у цього малюнка і іншу назву-лицьова гладь. А він отримав таку назву завдяки лицьовим петельками. Оскільки вони беруть участь у вывязке зображення і на виході виходить плоске і гладке полотно. Нерідко в подальшому накладають аплікацію, вишивку як доповнення. Майстриня повинна бути уважною, посидючою і терплячою, адже від цього залежить якість готового виробу.
Способи в’язання
Існує безліч варіантів як набирати петлі-з двох ниток або з однієї. З бахромою і так далі.
Як зв’язати перший ряд
- 2 в’язальних голки необхідно скласти разом.
- Набрати 20 петель.
- Коли зроблена крайня петелька, необхідно зафіксувати перший ряд. Для цього пов’язуємо початок та кінець робочої нитки.
- Вийняти 1 спицю.
- Тепер починаємо панчішну в’язку.
Як зв’язати виворітну гладь
- Початкову петлю знімаєте з однієї спиці на іншу, її не пров’язуємо.
- Зараз нитка виявилася у Вас з правого боку, перекидаємо її на ліву спицю.
- Накинутую нитка пров’язуємо через вушко 2-ой петлі правою спицею.
- На правій спиці залишається свіжа петля, яка тільки що вийшла.
Далі ми пров’язуємо цим способом весь наш ряд. Виворітний-так він називається, як і сама петля. На виході така поверхня буде виглядати хвилеподібно. Більш привабливо виглядає продукт розпочатий з виворітних петель.
Як зв’язати лицьову гладь
- Необхідно перевернути і приступити до наступного ряду.
- Не пров’язуючи зняти петлю.
- Нитку необхідно одягнути на вказівний палець.
- Підчепити правою спицею петлю знизу і через вушко вивести нитка.
- Вывязываем ряд і крайня петля залишається виворітного.
Ми зв’язали 2 ряду. Існує правило, що лицьові петлі повинні у парних рядах, а виворіт в непарних.
Як завершити роботу
- Останнім рядом, який пов’язаний з лицьовій стороні завершуємо роботу.
- Лицьовою стороною повернути і зняти першу петлю.
- Далі в’яжемо також лицьовій ниткою. У нас має бути на правій спиці дві петлі. Туди заводимо ліву спицю.
- Останню петельку протягаємо через другу. При цьому порожня права спиця.
- Зняти не пров’язуючи на неї петлю, а наступну-лицевої пров’язати. І знову має на правій спиці бути дві петлі. Що і потрібно було.
- Всі дії потрібно повторити, поки не закінчаться петлі.
Петель не повинно залишитися на лівій спиці. На п’ять-десять сантиметрів обрізати нитку. Протягнути її в петельку на правій спиці. Зав’язати вузлик і при необхідності прибрати гачком всередину, щоб не було видно. При такому способі можливо закручування і згортання крайки. Щоб уникнути цього обшлаги рекомендується робити іншим візерунком, наприклад гумкою.
Висновки, поради та рекомендації
Дана схема в’язання зустрічається у багатьох кресленнях і описах з в’язання. Вона являє собою в певному сенсі основу в’язання. Легко запам’ятовується, з нею відмінно впорається школярка на уроках домоводства, матусі в декреті або прості домогосподарки. Надалі, освоївши цю техніку в’язання, ази рукоділля, можна приступати до більш складних візерунках. Знайти схеми, малюнки і креслення можна в багатьох друкованих виданнях, на просторах всесвітньої павутини. Фотографію вподобаної вам речі, светри або скатертини обов’язково доповнюють докладні схеми як треба правильно в’язати. Техніка дії на них відображається спеціальними символами. Початківцям рукодільниця спочатку їх важко зрозуміти. Але з часом і набутим досвідом в’язальниці зможуть зрозуміти за однією схемою зі значками який виріб у них вийде. Є безліч відео-уроків, починаючи від самого простого до майстер-класу.
Фото ідеї для панчішної в’язки спицями