Візерунок в’язання гулька краще всього підходить для прикраси речей. Все про візерунок шишечки спицями для початківців – опис схем в’язання, корисні поради, цікаві фото приклади! У сучасному світі, де в магазинах представлений майже ідентичний асортимент аксесуарів і вірніше одягу, хочеться виділитися сильніше, ніж зазвичай. Тим, хто вміє користуватися спицями, у цій ситуації не пощастило – у Вас є унікальна можливість самим розробити дизайн пов’язаних Вами речей. Один з таких способів – підбір унікального орнаменту, яким є «гулька». Він відноситься до розряду рельєфних візерунків і використовується переважно з платочної або панчішної в’язкою. Проте поєднувати цей можна і з опуклими ромбами, косами. І навіть з ажуром.
«Шишечка – універсальний орнамент і підійде для будь-якого типу одягу. Найбільш вигідний варіант використання – для светрів, жилетів, шарфів.
Технологія в’язання візерунка
Кінцева форма самої шишечки і спосіб провязывания залежить виключно від смаку майстрині. Однак перш ніж почати працювати над різними візерунками, слід освоїти базову технологію в’язання. В її основі завжди лежать 3 або 5 петельок. Одна петелька використовується для вив’язування, наприклад, п’яти шляхом провязывания лицьовій, а потім проводиться накид. Вихідна петелька після цього скидається. Далі петельки провязываются з виворітного боку, а потім п’ять провязываются разом, але вже знову з лицьового боку. З допомогою збільшення кількості рядів можна регулювати розмір. Для більш великої провязивать слід у 6-му або 7-му ряду.
Приклади візерунків
Як зв’язати «фундук»?
Фундук являє собою опуклий півколо, який дійсно схожий на великий горіх. Для створення такого орнаменту число вибраних петельок повинна бути кратна п’яти. До загального числа набираємо ще 4 і додаємо кромочні.
- У першому ряду пров’язуємо 4 изнаноч. петлі, потім з однієї пров’язуємо також 4 петлі в послідовності лицьова-виворітна-лицьова-виворітна, і знову 4 изнаноч.
- У другому і четвертому – 4 изнан., 4 изнан., 4 лицев.
- У третьому ряду – 4 ізн., 4 осіб., 4 ізн. петлі.
- У п’ятому – 4 ізн., 4 разом изнаноч., 4 ізн.
- У шостому і восьмому ряду – тільки лицев. петлі.
- У сьомому – тільки изнан.
- У дев’ятому повторюємо послідовність першого ряду.
Цей спосіб можна використовувати для більш простого візерунка «кедровий горішок». Для цього набрані петлі повинні бути кратні чотирьом. До них додаємо ще три, додаємо кромочні.
- У першому ряду пров’язуємо 3 изнан., лицев., накид, лицев., накид, лицьову, 3 ізн.
- У другому робимо 3 осіб., далі п’ять петель разом изнаноч. і 3 лицев.
- Третя, шоста і сьома лінія – осіб. петлями. Четвертий, п’ятий та восьмий – изнан.
- У дев’ятому ряду повторюється схема першого.
Як створити ажурний візерунок (спицями)?
Для ажурного візерунка кількість петельок має бути кратно 10 з додаванням кромок. Схема наступна:
- Спочатку робимо изнан петлю, накид, 3 ізн. петлі, 3 изнан петлі разом, 3 ізн., накид, виворітну, накид, 3 изнан., 2 виворітні петлі разом, виворітну петлю вправо.
- В другому – спочатку лицев. петлю, потім накид, потім 3 осіб., 3 осіб. разом, знову 3 осіб., накид, лицев., накид, 3 осіб., 2 осіб. разом вправо.
- Третій ряд повторює перший.
- Четвертий – другий.
- У п’ятому в’яжеться 2 ізн. петлі разом вправо, 3 ізн., накид, изнаноч., накид, 3 ізн. петельки, 3 ізн. разом, знову 3 изнаноч., накид, виворітна.
- У шостому пров’язуємо 2 осіб. петлі разом вправо, 3 осіб. петлі, накид, лицьова, накид, 3 осіб., 3 лицьові разом, знову 3 осіб., накид, лицьова.
- Сьомий – повторює п’ятий.
- Восьмий – шостий.
- Дев’ятий – перший.
Практичне застосування візерунка «гулька» – аксесуари для жінок
Перш ніж приступити до створення предмета одягу, слід освоїти технологію в’язання. Тільки тоді вийти створювати речі, як на фото з модних журналів. Простіше за все почати з шапки.
Уточніть розмір шапки, підберіть під нього спиці. Наприклад, 57 розмір шапки – спиці 6 розміру.
Для такої шапки знадобиться 62 петельки. Провязивать слід в два ряди і використовувати платочный малюнок. Мається на увазі, що спочатку піду петлі з лицьового боку, а потім з изнана. Після цього слід повторювати наступний алгоритм:
- У першому ряду пров’язуємо 3 осіб. петельки, 1 виворітну, потім зробимо накид, знімаємо без провязки, далі робимо разом виворітну, потім просто виворітну.
- У другому, четвертому і т. д. в’яжемо 3 изнаночн., 1 лицьову, робимо накид, потім зняття изнана без провязывания, потім лицьову.
- У третьому робимо 3 лицев. петельки, 1 изнаночн., 1 лицьову з накидом і 1 изнаноч.
Всі ряди повторюємо провязки поперемінно другого і третього ряду. На 10 лавах патентних стовпцях додаємо шишечку, вывязываем, використовуючи шаховий порядок. В’яжемо 4 петлі лицьового і виворітного поперемінно і однієї, потім перевертаємо роботу і в’яжемо 4 изнаночн. петлі. Повертаємося до лицьовій стороні і робимо провязку 4 петель. Коли висота шапки досягне 15-16 сантиметрів, необхідно почати зменшувати кількість петельок. Відповідно в схемі слід робити 2 особових разом замість 3 особових петельок. Даної схеми дотримуємося ще 10 поруч, а що залишилися петлі, починаючи з одинадцятого ряду в’яжемо в тій же кількості до п’ятнадцятого ряду. Як тільки останній ряд досягнутий, використовуємо для закріплення нитка, таким чином, стягуючи петлі. Для додання шапці більш витонченої форми до навершию слід додати помпон або кульку. Однак на цьому робота не закінчена. Щоб урок не пройшов дарма, використовуйте наступні поради.
- По-перше, стежте за вмістом вовни в пряжі. Нормою вважається обсяг понад 50%.
- По-друге, уникайте відпарювання. В процесі відпарювання шишечки помнуться, втратять форму, і орнамент буде безнадійно зіпсований.
- В-третіх, щоб орнамент, спробуйте вив’язувати пряжею іншого кольору. Особливо вигідно шишечку підкреслять контрастні полотну відтінки, однак не забувайте про перший пункт. Пряжа ні в якому разі не повинна бути гірше за якістю.
Прикраса не обмежується лише шишечками. Сам візерунок можна виділити, пришивши до шишечкам різного виду і розміру намистини, паєтки, або використовуючи, наприклад, бісер. Їх можна використовувати не тільки на рівному полотні, але і комбінуватися з іншими орнаментами. Найбільш вигідне поєднання – з ромбами або косами. Використання шишечок на практиці виявляється не таким складним, як може здатися на початку. Трохи попрактиковавшись в технології в’язання, ви зможете створювати унікальні предмети гардеробу, які додадуть вашому образу жвавості і трохи дитячої безпосередності, а дітей приведуть у захват.
Фото ідеї та схеми візерунка шишечки