Саморобні в’язані іграшки послужать як гарним подарунком, так і красивим елементом декору. Докладний майстер-клас по в’язанню в’язаних іграшок своїми руками для початківців! Молоді батьки після народження малятка, намагаються оточити його найбезпечнішими речами, зробленими з натуральних, нешкідливих матеріалів. Однією з головних радостей в житті дитини, особливо маленької, є іграшка. Альтернативою купівельними, зробленим з невідомого сировини, подаються власноручно в’язані іграшки. Такі вироби можна створити на будь-який смак, змінюючи колір, розмір і матеріал. Вони згодяться не тільки для ігор, але також прекрасно обживутся на новорічній ялинці в якості прикрас. Будуть гарні і як подарунок, широта застосування залежить виключно від вашої фантазії. Практично будь-яка іграшка, яка прийшла на розум, вже є в одному з джерел в інтернеті, це може бути: відео з ютуба, стаття досвідченої майстрині, фото або картинка зі схемою з пошуковика.
В’яжуться іграшки спицями або гачком, для початку варто випробувати обидва способи і вибрати підходящий саме вам, хто знає, може зв’язавши пару іграшок це стане вашому хобі, яке буде приносити дохід.
Щоб виріб мав приємний вигляд і привертало увагу, умільці часто комбінують техніку в’язання з декоруванням різноманітними матеріалами та вставками.
Поради перед початком роботи
Розглянемо деякі рекомендації новачкам перед початком в’язання виробів:
- Краще починати в’язку з акрилової вовни 50/50 або чистого акрилу. Цей матеріал витримує великі навантаження, адже при виготовленні іграшки потрібно сильно затягувати нитки, для їх найбільш щільної підгонки. Коли наб’єте руку, починайте використовувати в роботі бавовна (грамотні майстри рекомендують мерсеризує), для самих м’яких виробів. Пряжа для однієї речі повинна мати однакову товщину.
- Гачок вибирається відповідно до розміру вашої долоні, довжині пальців і стилю роботи. Орієнтуючись на етикетку ниток, можна побачити пропонований виробником номер гачка, однак для в’язання іграшок варто вибирати розмір гачка на 1-2 менше зазначеного.
- Набивання виробів краще всього виконувати екологічно безпечними матеріалами, які зможуть заповнити весь об’єм, не залишаючи ямок і порожнин. Для цих цілей добре підходять: холлофайбер, синтепух, поліефірне волокно.
- Єдина деталь виробу, яку потрібно буде придбати в магазині — очі. Різноманітність вічко досить велике, тому підібрати необхідні конкретного виробу не складе праці. Зазвичай очі приклеюють суперклеєм або клеєм з пістолета, однак бувають види з ніжкою-шайбою, такі очі слід закріплювати на стадії в’язки. Замість заводських деталей можливо використовувати бісер, бусинки або власноруч пов’язані очі.
- Для отримання в результаті красивої іграшки, схожою на того звіра, який був запланований, потрібно тверезо оцінити свій клас в’язання. Починати слід зі схем для легких зразків, не потрібно відразу намагатися створювати складні моделі.
Починаємо в’язати
Спочатку, потрібно вибрати, що ви хочете створити. Доглянути в інтернеті вподобану модель і знайти для неї схему в’язання. Багато автори радять новачкам починати освоєння в’язки з моделі іграшки «Будиночок». Таким чином набувається досвід і сформуються навички, перед виконанням більш складних виробів. Для «Будиночка» в’яжуться шість квадратних заготовок однакового розміру, вони будуть формувати бічні грані і дах нашої іграшки. Далі всі ці деталі потрібно зшити докупи, наповнивши виріб синтепоном. Обробкою і декоруванням додаємо необхідні деталі: вхідні двері, вікна, фіранки, паркан, квіти і навіть сторожового пса.
Для більш складних моделей ніж «Будиночок», просто запам’ятати схему не вийде, краще всього буде записати або роздрукувати, щоб звірятися в процесі роботи.
У багатьох іграшках використовується повітряна петля (ВП), з неї починають в’язати, також, а може й частіше застосовують «чарівне кільце» або кільце амігурумі (КА).
Схеми в’язаних іграшок
Ось так просто виготовлена перша іграшка, далі будуть представлені прості схеми інших милих виробів.
В’язані «Котики»
Коти в тренді цього сезону, як і попереднього, і, напевно, будуть популярні ще довгий час. В’язаний м’який кіт обов’язково сподобається дитині, ставши однією з улюблених іграшок, особливо якщо в будинку немає живого вихованця. Пряжу використовуємо білих і сірих кольорів, повітряний наповнювач, чорні нитки і сірий фетр для обробки. Також знадобитися пістолет з клеєм, або ж інший клей, для приєднання фетру до моделі. Дана схема описує в’язання деталей гачком, тим не менш її можна виконати і спицями, однак орієнтуючись по інших інструкцій. Білої пряжею набирають 6 В. П., починаючи з другої від гачка. 4 стовпчика без накиду (ст. Б. Н.) на задні стінки петель, а 3 ст. Б. Н. наступного СТ.Б.Н. Потім слід розгорнути виріб, набравши 5 СТ.Б.Н. у передні стінки петель.
- Далі: один СТ.Б.Н., Надбавка 6 разів (П. Р. – означає, що в одну петлю пров’язуємо два стовпчика).
- 2 СТ.Б.Н., П. Р. * 6.
- В 4 і 5 Р. ‒ 24 СТ.Б.Н. Займаємося вишивкою очей.
- 2 СТ.Б.Н., У. Б. * 6.
- 1 СТ.Б.Н., У. Б. * 6. Далі набиваємо голову наповнювачем.
- У. Б. * 6. Коли петлю закриємо, нитка необхідно заховати.
Лапи коту виконуємо сірої пряжею: кільце амигруми з 5 В. П., П. Р. + 1 СТ.Б.Н. + П. Р. + 1 СТ.Б.Н. + П. Р. В 3, 4 і 5 Р. = 8 СТ.Б.Н. З задньої ноги починаємо в’язати білою ниткою: 4 СТ.Б.Н. на передньому ділянці + 5 В. П. Далі 4 СТ.Б.Н., також в передній частині ніг. Таким чином створюємо кругової ряд тридцять чотири петельки:
- 2 – 3 Р.: 34 СТ.Б.Н.
- У. Б., 14 СТ.Б.Н., У. Б., 16 СТ.Б.Н.
- 2 СТ.Б.Н. + У. Б. ‒ 8 разів. (У. Б. означає убавку, коли спільно провязывают два стовпчика).
- 24 СТ.Б.Н.
- 2 СТ.Б.Н. + У. Б. ‒ 6. Саме час заповнити тіло.
- 1 СТ.Б.Н. + У. Б. ‒ 6.
- У. Б. 6 разів.
Вуха в’яжемо сірої пряжею: 3 СТ.Б.Н. в кільце амігурумі, 2 СТ.Б.Н. у кожен СТ.Б.Н. Їй же виконуємо і хвіст: 5 В. П. в кільце, з другого по десятий ряд 5 СТ.Б.Н. Настав час зібрати нашого кошеня: спочатку пришиваємо хвіст до тулуба і вуха до голови, далі голову прикріплюємо до тіла. Мордочку декоруємо фетровими деталями з вишивкою носика і рота. Така нескладна модель на ділі виглядає дуже красиво, і порадує багатьох малюків.
«Золота рибка»
Для іграшки розміром 14х20 сантиметрів використовують чорну, жовту, червону пряжу і спиці номер чотири. В’яжуть лицьовій гладдю, в якій використовуються: особові, а також виворітні петлі і ряди. Жовтою ниткою в’яжемо тулуб, набираючи п’ять лицьових петель у перший ряд на спиці. Другий та інші парні ряди в’яжемо лицьовій гладдю, з надбавкою з кожної сторони по 1 петлі, отримуючи 25 п. на одній спиці.
- 18 ряд: виворітний ряд, пряма в’язка.
- 19 — 23: червоною пряжею.
- 24 — 27: чорна пряжа. Повторити два рази у 19, 27 р.
- 45 — 48: виконуємо також як 19, 23 р. Після, обрізаємо нитку. Отримуємо чотири червоних, три жовті смуги (7 смуг = 32 ряду). На спиці двадцять п’ять петель.
- 49 — 50: 4 петлю закривати на початку кожного ряду.
- 51 — 52: по 3 п. закривати
- 53 — 54: закривати по 2 петлю. На спиці 7 петель.
- 55— 56: в’язка лицьовій гладдю.
- 57: всі петлі закрити в одному ряду.
Для хвоста знадобитися набрати 15 петель на спиці.
- 1 — 2 ряд: в’язка лицьовій гладдю.
- В третьому, а також непарних рядах додаємо по одній петлі з усіх боків. На спиці 31 петля.
- 18 — 20, 22 — 24 ряди: виконуємо лицьовій гладдю.
- 21, 25: Додаємо з кожної сторони по одній петлі (35 петель на спиці).
- 27 — 28: четверту петлю закривати на початку ряду.
- 29 — 32: приховати третю петлю на початку ряду.
- 33 — 34: закрити 2 петлю. На спиці 11 петель.
- 35: закриваємо всі петлі в один ряд.
Плавець на спині виготовляємо з червоної пряжі, для чого набираємо по 8 петель на спиці.
- 1 — 2 ряд: виконуємо лицьовій гладдю.
- У третьому та інших непарних рядах додають по одній петлі з одного боку, отримуючи 16 петельок на спиці.
- У рядах з 18 по 20 та з 22 по 24 в’язка здійснюється лицьовій гладдю.
- 21, 25: додаємо по одній петлі з усіх боків, отримуючи 18 петель на спиці.
- Спочатку 19 низки закривається 4 петля, спочатку 21 і 23 рядів закривається 3 петля, а спочатку 25 ряду закривається 2 петля.
- 26: виворітні петлі, за 6 петель на спиці.
- 27: закривати всі петлі в один ряд.
При в’язці нижнього плавця червону пряжу набирають на спиці по дванадцять петельок.
- 1 ряд: лицьові петлі.
- У другому і інших парних рядах прибираємо по одній петлі з усіх боків, отримуючи 4 петельки на спиці.
- 9: прибираємо одну петлю. На спиці — 3 п.
- 10: закриваємо всі петельки в один ряд.
Збираємо рибку так: на одній ділянці тіла пришивається хвіст, плавники. Інші частини тіла зшиваються разом, складаючи лицьову сторону в середину. Залишаємо не зшитим відстань близько трьох сантиметрів для набивання наповнювачем, після цього зашити повністю. Очі кріпимо в останню чергу. Як ви зрозуміли, точно слідуючи рекомендаціям, викладеним у схемах в’язання обраної вами вироби, будь то котик, мишка, кулька або рибка, виготовити барвистий і екологічно безпечний подарунок дитині або близьким людям не складе праці.
Фото ідеї саморобних в’язаних іграшок