В’язані рукавички невід’ємний аксесуар вечірнього вбрання. Все про в’язання рукавичок своїми руками, покрокові схеми в’язання, фото ідеї, поради! В’язані рукавички – не тільки елемент зимового гардероба, але і модний аксесуар. Короткі рукавички з утеплювачем усередині, довгі ажурні мітенки та класичні рукавички-трансформери доповнять ваш імідж неповторним стилем. Сьогодні ми розглянемо, як звичні способи в’язання рукавичок, так і модні тренди останнього десятиліття.
Визначаємося з розміром долоні і підбираємо матеріал
Щоб вирішити питання з розміром майбутнього виробу, озброюємося сантиметровою стрічкою, блокнотом і олівцем. Нам потрібно знайти чотири основних розміру:
- Обхват долоні на рівні п’ястно-фалангових суглобів (у побуті ми називаємо їх «кісточки пальців»);
- Висота долоні: накладаємо стрічку від зап’ястя і доводимо до основи великого пальця;
- Висота долоні за мізинця: вимірюється за зразком з попереднім розміром;
- Висота долоні по вказівному пальцю.
Крім зазначених розмірів обов’язково враховуйте, для кого ви в’яжете рукавички: чоловіча долоня завжди трохи ширше жіночої, що позначиться на кількості додаткових петель. Дитяча долонька, навпаки, вузька і коротка, а також є дуже тонке зап’ястя (в такому випадку, гумку треба зв’язати трохи вже). Як визначитися з матеріалом для в’язання виробу? Рукавички – це аксесуар зимового гардеробу, тому орієнтуємося на властивість тканини берегти тепло і не пропускати холодне повітря. Подивимося, які види пряжі представлені на ринку сьогодні:
- Натуральна пряжа з вовни тварин: вироби з цих ниток виходять дуже теплі. На жаль, часто при носінні вони розтягуються, а при пранні линяють.
- Напівсинтетичні види: тканина не піддається деформації, не линяє при пранні. Вибираючи пряжу, варто звертати увагу на процентне співвідношення натурального волокна і штучного компонента: надлишковий вміст, наприклад, акрилу знижує теплоізоляційні властивості виробу.
- Пряжа із синтетичних волокон: акуратні красиві вироби, які зовсім не гріють руки.
В’яжемо рукавички: найбільш відомі моделі і способи
Класичне в’язання рукавичок на 5 спицях
Для роботи нам знадобляться: набір спиць, шпильки і пряжа. Покрокова інструкція:
- На робочої спиці набираємо 52 петлі і розподіляємо їх на 4 спиці.
- Кільце закриваємо, протягуючи нитку, і цією ж ниткою в’яжемо 5-6 петель.
- Для рівня зап’ястя використовуємо гумку з чергуванням однієї сторони і однією виворітного петлі.
- На рівні кінця долоні ми відокремлюємо шпильками елементи, призначені для в’язання пальців.
- Формуємо клин для великого пальця: додаємо 1 петлю на початку, 1 лицьова елемент і накид. Далі ряди: 3 ряду звичайної грузлої; 4-й: накид, 3 петлі, накид. Далі кожен 4-й коло йде з додаванням петель.
- В’яжемо пальчики: набираємо додаткові петлі, і ряд в’яжемо по колу. З наступного кола з’єднуємо по 2 петлі і додатково в’яжемо по 3 в. п. між кожними пальцями.
- По черзі знімаючи шпильки, пров’язуємо кожен пальчик на 4 спицях. Кількість петель зменшуємо по мірі наближення до верхівки пальця.
Техніка досить проста, при бажанні кожна рукодільниця може роздрукувати або замалювати собі покрокову схему в’язання виробу. Дітлахам і молодим активним дівчатам підійдуть яскраві різнокольорові мотиви: для цього використовуйте пряжу різних відтінків.
В’яжемо рукавички на 2 спицях
Для роботи нам знадобляться ті ж матеріали, що і для попереднього способу. Покрокова схема в’язання:
- На 1 спиці набираємо 29 петель.
- Основу долонній частині в’яжемо виворітними елементами.
- Детальну роботу починаємо з створення великого пальця: з 28 петлі поточного ряду пров’язуємо лицьову петлю, а потім робимо ще один додатковий елемент.
- Для отримання рівного і акуратного клина, у кожному ряду робимо збільшення петель. Разом на виході ми повинні отримати 10 елементів на 1 палець.
- Відокремлюємо елементи великого пальця на шпильку, і далі пров’язуємо ряди, готуючи сектори для інших пальців (згідно тій висоті, яку ви визначили при вимірі).
- На відміну від попереднього способу в’язання, тут верхівка пальця не є кінцевою точкою. По досягненні задуманої висоти, ми розгортаємо в’язання і починаємо рухатися в зворотному напрямку.
- Для створення перемичок між пальцями в’яжемо по три додаткових петлі в передбачуваних ділянках, знімаємо їх на шпильки. Скористаємося ними знову, коли будемо в’язати зворотний бік рукавички.
Робота за методикою 2 спиць трохи легше класичного способу. А, крім того, використовуючи схеми-інструкції, можна створити унікальний за красою візерунок на внутрішній поверхні виробу.
Мітенки: стиль і практичність
Цей унікальний аксесуар прибув до нас з Європи, де завоював особливу любов і популярність у молоді. Цікаво те, що рукавички без пальців в’язати легко і зручно, навіть початківцям майстрам. На сьогоднішній день відомо 4 моделі даного виробу:
- Мітенки у вигляді суцільної труби;
- З відгалуженням для 1 пальця;
- З додатковим «тунелем» на ¾ для великого пальця;
- З додатковими «тунелями» на ¾ для всіх пальців.
Ми розглянемо план-схему в’язання тільки першого варіанту:
- Залежно від розміру, наберіть необхідну кількість петель на спиці.
- Перші 5-6 рядів в’яжемо гумкою з чергуванням 2 виворітних і 2 лицьових петель.
- Наступні 10-12 см полотна пров’язуємо по схемі обраного малюнка (підберіть для себе і замалюйте позначення, ведіть в’язку за планом). Така довжина – це особливість митенок, які повинні закривати до 2/3 передпліччя.
- При переході на долоню додаємо додаткові петлі (враховуємо ширину долоні).
- Основне полотно в’яжемо або виворітного в’язкою, або згідно малюнку.
- Кінець в’язки орієнтуємо на ¼ великого пальця: на цій лінії скорочуємо 2 петлі і ще чотири ряди проходимо платочної в’язкою.
- Далі ми туго закрити всі петлі. Якщо ви хочете додати своєму виробу оригінальності, візьміть нитки іншого кольору і гачок: провяжите кілька рядів ажурних візерунків.
В’яжемо рукавички для малюка: тепло і яскраво
Дійсно, дитячі рукавички відрізняють всього дві деталі:
- Яскраві кольори;
- Розміри.
Якщо різноманітність відтінків не представляє ніякої складності, то з розмірним рядом виникають питання. Дитячі долоньки не тільки значно менше дорослих рук, але і часто мають нестандартні пропорції. При роботі з в’язкою таких виробів потрібно строго слідувати поданими схемами, інакше можна помилитися в побудові малюнка. Сьогодні ми будемо в’язати рукавички для дівчаток з плюшевою пряжі:
- Починаємо в’язання, як і при всіх інших способах: використовуємо 5 спиць, гумку в’яжемо за схемою 1/1 довжиною 2-4 см, далі – лицьова гладь. Кольори використовуйте будь-які. Для нашої моделі-це рожева пряжа.
- Долоню пров’язуємо звичайними рядами без зміни кількості петель.
- Виділяємо клин для великого пальця, додаючи додаткові елементи загальною кількістю 8 штук.
- За допомогою шпильок розподіляємо петлі для кожного пальця і приступаємо до в’язки.
- На пальчиках ми створимо кольорові смуги, використовуючи рожеву, білу та блакитну пряжу: кожне кільце на пальці буде 1,0 див.
- Петлі великого пальця розподіляємо на спицях і далі в’яжемо по висоті, періодично змінюючи нитки. Для кінчика прибираємо по 2 петлі з кожної сторони по всіх рядах. Залишилися петлі провязать єдиною ниткою і затягнути.
- Інші пальці в’яжуться аналогічним способом. Не забуваємо використовувати додаткові петлі для міжпальцевих проміжків.
Сніжна зима – це справжня пригода для дитини, де з’являється місце для ігор в сніжки, катання на льоду. Та й дорослі люди виходять на вечірні прогулянки, ходять на роботу, грають з дітьми. Щоб зігріти ваші руки і долоньки вашого малюка, зовсім не обов’язково відвідувати магазин з зимовим одягом. Можна витратити трохи часу і зусиль, а, бути може, проявити творчий підхід, і зв’язати модель рукавичок, що підходить саме вам!
Фото привіт саморобних в’язаних рукавичок