Схема в’язання стовпчиком одна з найпопулярніших. Все про в’язання стовпчиком гачком з накидом і без накиду – опис схем, безліч фото прикладів і рад. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, як не помилитися у в’язанні стовпчиків. Перед детальною інструкцією, розберемо деякі терміни.
Стовпчик позначає ряд якихось предметів, які розташовані один під одним. Одна частина не вважається стовпчиком, кілька предметів вже говорять про зворотне.
У в’язанні з допомогою гачка ці елементи називаються петлями. Як і попередньому позначенні, одна петля не стовпчик. По-іншому буде, якщо він складається з декількох петлею, наприклад, хоча б двох. Щоб почати робити в’язану річ, слід віддати свій час, старання, потренуватися у вывязывании окремого виду петель. В майбутньому вже не будете зустрічати проблем, перестанете помічати складності. Ваше полотно вийти прекрасним, рівним, пишним.Запам’ятайте шість найважливіших стовпчиків при в’язанні, їх обозначенье на схемах:
- Пишні;
- Без накиду;
- Перехрещені;
- Полустолбики;
- З одним накидом;
- Рельєфні.
В’язання полустолбика
Як правило в схемах малюнком застосовують скріплення різних частин. При цьому полотно виходить жорсткіше, розтягується набагато гірше.
- Використовуйте двадцять-двадцять п’ять повітряних петель.
- Першим ділом просуньте його від гачка, потім дістаньте ниточку петелькою. В результаті їх вже буде дві.
- Використовую ту ж петельку, просмикніть в іншу, до неї.
- Не зупиняйтеся, повторюйте також до кінця ряду.
- Розгорніть роботу, робіть те ж саме знову до кінця.
- Через п’ять-сім рядочков помітите, полотно стає формою, як трапеція. Воно звузиться в напрямку в’язання.
Стовпчик без накиду гачка
- У вас є повітряна ланцюжок, що складається з семи петель. Сама самотня петля не йде в загальний рахунок, так як вона є допоміжним елементом, що з’єднує гачок з вашим в’язанням.
Почніть з першого ряду в’яжіть справа наліво. Ваш сьомий ряд буде першою петлею в першому ряду в’язання. Подбайте, зробіть відмітку на ній маркером.
- Головне примітка: порівняйте свою роботу з будівництвом. Фундаментів стане повітряна ланцюжок, тому що на ній буде все відбуватися. Аналогічно, для початку будівництва початкового поверху, вам необхідно піднятися над фундаментом на цю висоту.
Відразу ставите питанням: яка висота буде першого поверху? Вона відповідає простому стовпчика. Акуратно візьміть нитку гачком, протягніть через петлю на гачку.
- Основна петелька стане “сходами” для подальших дій.
- Важлива частина – основа, на яку ви повинні скрепиться, при цьому використовуючи гачок. Його введіть в першу петлю ланцюжка, приготуйте під основну нитку.
- Потримайте нитка вгорі, далі простягніть тому. Вже самі бачите успіх. Всі скріплено. Зверніть увагу на дві окремі петлі на гачку. Хоча стовпчиком це ще не можна назвати. Тільки приєднуючи їх, якщо вони будуть стояти рівномірно, поміняйте свою точку зору.
- Робимо 1-ий стовпчик. Петлі повинні стати з’єднувальними, Візьміть нитку зверху, швиденько простягніть через дві петлі.
- Обов’язково переглядайте вашу роботу. Через неуважність часто трапляються всякі труднощі. На другій петлі побудуйте стовпчик, заново подивіться четвертий і п’ятий крок. Починаючи зліва, йдіть до сьомої петлі. У кінці також провяжите без накиду. Перший ряд готовий.
- Перед в’язанням наступних рядів, підніміться на “фундамент” відповідного ряду. Провяжите повітряну петлю в самому кінці першого ряду.
- Після виготовте петлю підйому. Виходить другий поверх ваших старань. Вид роботи на даному етапі схожий на косу.
- Ви вже прекрасно розумієте розташування петлею. Поверніться до четвертого пункту, необхідно прикріпитися до основі першого ряду. Візьміть гачок, введіть його під дві половини кіски першої петлі.
- Гачком схопіть нитка, постарайтеся протягнути її через ту ж саму петлю. На цей раз ви тільки прикріпилися.
- В останньому етапі зробіть цілим дві петлі. Вийде стовпчик. Захопіть гачком нитку, аналогічно простягніть через дві петлі одночасно.
В’язання без накиду ділиться на дві дії: робите петлю, крепив її до основи, потім простягаєте ниточку крізь дві петлі. Те ж саме проробляємо при другому ряду. Частенько обділяйте всі увагою, не лінуйтеся, проконтролюйте себе. Не можете зрозуміти на словах, подивіться навчальний ролик в інтернеті. Відповідно, у всесвітній павутині розгляньте умовні позначення, схеми.
В’язання стовпчика з накидом
Роблячи полотно таким методом самостійно, воно стає наскрізним, легким. Починайте так:
- з 1-ой петлею киньте на гачок нитка.
- з початку роботи з 4-ої петлі вийміть свіжу петлю.
- потім візьміть пряжу, якій працюєте, протягніть крізь трьох петлею, що з’явилися на гачку.
При великому бажанні, ви маєте можливість зробити стовпчики з кількома накидами, не обмежуватися одним. Для їх створення потрібно більше часу, сил, але результат явно порадує вас.
В’язання пишного стовпчика
Пишні стовпчики завжди мають гарний вигляд. Не можна сказати, що робота над цим непідйомна. Така вона може здатися спочатку, хоча все навпаки. Знаючи правильні кроки, досягнете успіху:
- виконайте п’ять петель для підйому.
- використовуючи спочатку петлю, зробіть накид. Виходить, що з першої петлі попереднього ряду тягнеться нова. По висоті вона повинна відповідати стовпчику з накидом. Виконайте це кілька разів.
- знову накиньте на гачок основну пряжу, проведіть сім петель, зроблені за рахунок минулих дій.
- слідом повітряна петля починає вывязываться, наступний стовпчик спробуйте вив’язати через одну петлю.
В’язання стовпчика рельєфного
Зазвичай роблять самодельно, коли займаються в’язанням рельєфних малюнків (гумки, кіски). Діляться такі стовпчики на два типи:
- особові;
- виворітні;
Опуклі стовпчики відмінно виглядають на передньому полотні кофти. Спробуйте зробити:
- в рядах виконайте три петельки;
- зробіть накид, спробуйте зробити так, щоб другий стовпчик попереднього ряду був зверху гачка;
- основну нитку витягніть, виконайте все так, як в’яжіть звичайний стовпчик з накидом.
Увігнутий стовпчик не легше. Виконуйте ті ж дії, що і з рельєфним стовпчиком. Є відмітна особливість, коли будете витягати нитка, введіть гачок в другу петлю. В’язання стовпчиків цікаве заняття, яке зробить з вас хорошого майстра. Затьмарить ваші сірі будні своїм дивовижним процесом. Варто лише спробувати.
Схеми та фото приклади стовпчиком в’язання