Саморобний в’язаний хомут в модному тренді цього року. Все про в’язання снуда спицями – опис схеми в’язання, майстер-класи для початківців, фото новинки та ідеї! Вироби ручної роботи завжди знаходяться на піку популярності. Новинка, що сьогодні називається модним словом «снуд», а раніше відома як «хомут», не виходить з моди вже кілька сезонів. Особливо в Росії, де дев’ять місяців в році на вулиці холодно. У наших кліматичних умовах шарф, одночасно закриває голову і шию, просто незамінний. Ручна робота перетворює його з простого, хоча і безумовно корисного аксесуара в подарунок високого класу: майстриня індивідуально підбирає для людини візерунок, фарби, модель, тип пряжі і навіть розмір виробу.
Розберемося в термінах: що таке снуд
Це шарф без початку і кінця. Він зшитий в кільце, і в залежності від розмірів його можна носити в один або два оберти. Сьогодні існують сотні моделей, і так само велика кількість образів, які модниці (та й модники – у чоловіків снуди теж затребувані) створюють з допомогою цих зимових аксесуарів. Снуди в цілому поділяються на дві категорії:
- Труба. Шарф схожий на широкий комір светра. Носять його, обмотуючи один раз. Головна особливість в’язки – снуд не потрібно зшивати, при виробництві використовуються кругові спиці.
- Довгий шарф. Його можна обмотати навколо шиї два або навіть три рази. В’яжуть його як класичне виріб, а в кінці роботи кінці зшивають.
Готуємося до роботи
В’язати снуди просто, із завданням впорається навіть починаюча рукодільниця. Потрібно освоїти лише два види петель – лицеві та виворітні. При уявній простоті, якщо ви з фантазією підійдете до деталей, на виході вийде унікальний виріб. Підготовчий етап відіграє величезну роль. Від того, наскільки ретельно ви його проведете, залежить половина успіху.
Запасаємося інструментами
- Кругові спиці. Їх з’єднує довга волосінь. Чому вони зручні в даному випадку? Конструкція спиць дозволяє зняти основний вага виробу (воно може виявитися досить важким) з кінців спиць і перенести на волосінь. Якщо ви не любите кругові спиці – використовуйте звичайні розміру 3-5.
- Маркери (маленькі кільця яскравих кольорів). Будуть потрібні у випадку, якщо ви задумали не гладкий снуд, а прикрашений візерунками. Маркери закріплюються на спиці перед петлею.
- Додаткова спиця. Потрібна, якщо ви плануєте в’язати візерунки з переплетенням. Вона може бути особливої форми – наприклад, вигнута утримає петлі в процесі перенесення.
- Голка або в’язальний гачок. З їх допомогою ви завершите роботу – будете пов’язувати кінці вироби.
Вибираємо матеріал
Пряжу вибирайте в залежності від сезону, коли плануєте носити шарф. Хочете осінній варіант – беріть бавовняну з додаванням акрилу, а для зимового краще напівшерсть.
Визначтеся, скільки ниток будете в’язати – в одну або дві. Від цього залежить кількість пряжі на виріб. При в’язці в одну нитку шарф вийде елегантним і ажурним, дві нитки більше годяться для щільних зимових варіантів. Можливо, вони і не такі повітряні зовні, зате відмінно тримають форму і швидше в’яжуться. Вирішите, чи будете робити візерунок. Без нього цілком можна обійтися, якщо купити пряжу з кольоровими волокнами або нерівномірного забарвлення. Виріб буде вигідно виглядати саме за рахунок ниток, і додаткових прикрас йому потрібно. Якщо ж, на вашу думку, без візерунків снуд нудний, подивіться фото в інтернеті. Сьогодні існує безліч ідей для оформлення шарфів.
Визначаємося з розміром
Середні розміри для чоловічого і жіночого варіантів не розрізняються. «Труба» повинна бути приблизно 20-30 см в ширину в складеному вигляді і 60 см – у розгорнутому. Оскільки снуд призначений для носіння в холодну пору року, він повинен щільно обхоплювати горло, а значить, чим він ширший, тим більше повинна бути висота. Хороший варіант – 40 див.
Довгі снуди зазвичай не бувають ширше 50 см і довші за півтора метрів.
Приступаємо до в’язки
Не ускладнюйте, вдамося до класичної для шарфів схемою «англійська резинка». Нагадаємо: лицьові і виворітні петлі можуть чергуватися одна через одну, дві через дві або три через три. Щоб зрозуміти, який варіант кращий, обов’язково зв’яжіть зразки розміром приблизно 10 на 15 см. Це одне із золотих правил в’язання: не приступайте до великого виробу, не перевіривши, як воно буде виглядати. З допомогою зразка ви зрозумієте, наскільки виріб сподобається вам візуально, а крім того, визначитеся з бажаною щільністю – зможете дізнатися, яка кількість петель і рядів увійде на 1 сантиметр.Виходячи з отриманих цифр, ви порахуєте, яка кількість петель слід набрати, починаючи виріб, і скільки їх належить зв’язати.
Не забудьте випрати пов’язаний зразок. Тоді ви заздалегідь дізнаєтеся, збереже пряжа форму після прання.
Процес в’язання снуда-«труби»
Використовуйте кругові спиці з волосіні завдовжки менше ніж ширина виробу.
Набираємо петлі
- Розрахунок необхідної кількості петель. При ширині виробу в 60 см і двох петель в одному сантиметрі (це ви визначили за зразком), потрібно 120 петель.
- Коригування кількості. Уточніть отримані цифри в залежності від типу гумки. При схемі 1 до 1 число петель буде парною. Якщо ви вибрали 2 на 2 – діліть кількість на 4, при 3 на 3 – на 6. Якщо ви використовуєте нетрадиційну схему (наприклад, 3 на 2), ділите кількість петель на суму цих чисел. В даному випадку вона дорівнює 5.
В’яжемо полотно
Набравши петлі, додайте їх рівномірно по довжині волосіні і замкнути в кільце. Важливо: на цьому етапі головне – не помилитися і не перевернути ряд, інакше виріб буде «рости» спиралевидно. Рухайтеся по колу від першої петлі, чергуючи лицьові і виворітні петлі в залежності від обраної схеми. Особливо старанно в’яжіть перший ряд – на нього треба орієнтуватися у всій подальшій роботі. Лицьові і виворітні петлі повинні суворо розміщуватися над попередніми лицьовими і виворітними відповідно.
Закриваємо петлі
Ось полотно шарфа готово, тепер слід закрити петлі. Скористайтеся традиційною схемою. Дві перші петлі провязываются разом, утворилася петля йде на ліву спицю і ще раз провязывается. Решта виконуються так само. В’яжіть вільно, щоб край виробу не стягнуло. Дійшовши до останньої петлі, простягніть в неї шматочок нитки і зафіксуйте.
Перевірте снуд на предмет стирчать хвостиків. Є знайшли, заправте всередину полотна, а те, що все одно заважає, обріжте.
Модний аксесуар готовий, вітаємо!
Кілька порад з в’язання довгого шарфа
Снуд, який носиться в кілька оборотів, в’яжуть на звичайних спицях. Опис і деталі процесу:
- Розрахунок петель проводиться інакше. Застосовуєте ту ж схему, але не забудьте додати дві петлі – на кромку.
- Перша петля не провязывается. Її слід зняти, після чого по черзі робити лицьові і виворітні петлі. Завершити слід лицьовий, після чого переверніть виріб і в’яжіть за тією ж схемою. Закінчуєте знову лицьового.
- При закриванні петель залиште великий шматок нитки. Вона буде використана, щоб зшити краї виробу.
- З’єднуємо снуд. Його треба скласти навпіл, поєднати краю, гачком (або голкою з великим вушком) підхопити дві крайні петлі і провести через них залишений шматок нитки. Після цього розгортаємо шарф, проводимо аналогічну операцію і знову перевертає. І так – по всій ширині виробу. Коли закінчите, що залишився хвіст нитки сховайте всередині полотна.
Щоб зв’язати теплий снуд, не потрібно багато часу і особливої майстерності. Головне – проявляти посидючість і увагу. І тоді зв’язаний власними руками аксесуар зігріє в найлютіші морози, а ви завжди будете виглядати ефектно і модно.
Фото новинки саморобних снудов спицями