Вязання амігурумі – майстер-класи зі опис схем вязання (71 фото)

Амігурумі – популярна японська техніка в’язання іграшок. Все про в’язання по техніці амігурумі – правила, необхідні матеріали та інструменти, опис схем в’язання. Амігурумі вважається традиційною японською технікою в’язання гачком симпатичних іграшок. Її особливістю є те, що створення виробу відбувається по спіралі, без з’єднання рядів. Зростання іграшки амігурумі зазвичай не перевищує 10 см, у неї велика голова, маленьке тіло і обов’язково миле вираз мордочки. В'язання амігурумі В даний час серед російських рукодільниць спостерігається справжній бум на іграшки амігурумі. У цій техніці виконують не тільки тварин і чоловічків, але й усміхнені кекси, фрукти, овочі, посуд, будиночки, транспорт і все, що захочеться втілити в незвичайному плетінні.

Що таке амігурумі?

Відмінною рисою іграшок амігурумі є їх краса. Неважливо, що це, зайчик, ведмедик або машинка з кексом, у в’язаних іграшок завжди є оченята, носик, бровки будиночком». У всіх виробів чарівний, ніжний образ, який викликає в людях почуття у відповідь, розчулення або жалість. Основоположником стилю виступила дизайнер з Японії Юко Сімідзу. Вона створила лялечку Hello Kitti, яка моментально підкорила світ. В'язання амігурумі У класичних амігурумі частини тіла непропорційні, в цьому полягає головна їх відмінність від інших іграшок. Голова завжди більше тіла, але фігура все одно виглядає зворушливо і викликає ніжні почуття. Психологи пов’язують подібну реакцію людей з тим, що головатий силует схожий на людський ембріон, який підсвідомо викликає специфічні емоції – жалість, захоплення, бажання захистити, зберегти. В'язання амігурумі - правила в'язки, фото ідеї, опис схем i

Справжні японські амігурумі виготовляються з однотонної пряжі. Японці відомі мінімалісти, тому різнобарв’я не про них.

В'язання амігурумі Стандартний розмір фігурок 10 см, але не забороняється відхилятися в більшу або меншу сторону. Деякі іграшки уміщаються на великому пальці руки, а інші досягають людського зросту. Але подібні втілення зазвичай є творчістю європейських рукодільниць. В'язання амігурумі Амігурумі в’яжуть не тільки гачком, але і панчішними спицями. В’язати На спицях складніше, ніж гачком. Не всі рукодільниці володіють цим інструментом, віддаючи перевагу звичного гачка. На спицях виріб виходить більш м’яке, пухке, затишне, гачком – щільне. Але в обох випадках воно неймовірне миле й привабливе. В'язання амігурумі

Правила в’язання

Основою японської техніки в’язання є кільце амігурумі. З нього починається будь-яка іграшка. Щоб виконати кільце, необхідно слідувати за схемою:

 1. Намотати на вказівний палець лівої руки нитку в два оберти.
 2. Підвести гачок під нитку знизу.
 3. Захопити довгий кінець нитки, який починається від мотка.
 4. Потягнути петлю.
 5. Пров’язати в цю петлю один стовпчик без накиду.
 6. Виконати ще кілька стовпчиків без накиду, зазвичай, потрібно 6 або 8 штук.
 7. Затягнути кільце, потягнувши за вільний короткий кінчик нитки.

В'язання амігурумі Японську техніку виконують по спіралі, формуючи щільне полотно, без дірочок і з’єднувальних швів. Деякі іграшки починаються з вив’язування носовій частині, яка зазвичай ґрунтується на стовпчиках з накидом. Але голова і інші частини в’яжуться, як і традиційні амігурумі, стовпчиками без накиду. В'язання амігурумі

Убавки виконують методом провязывания двох петель разом стовпчиком без накиду. Додавання – провязыванием двох стовпчиків без накиду в одну петлю.

В'язання амігурумі Окремі частини з’єднуються в цілу іграшку пришиванням за допомогою кравецької голки з широким вушком і бавовняної ниткою, що збігається по кольорі з основним кольором полотна. Якщо по ідеї задумано, що ноги-руки в іграшки будуть рухатися, то застосовують шарнірне з’єднання. В'язання амігурумі

Матеріали і інструменти

Для роботи беруть гачок меншого розміру, ніж потрібно для обраної товщини нитки. Це пов’язано з потребою в створенні дуже щільного полотна, щоб крізь нитки не просвічував і не вилазив наповнювач. В'язання амігурумі Щоб іграшка була м’якою, її всередину поміщають наповнювач. Він буває двох видів:

 • натуральний;
 • синтетичний.

В'язання амігурумі Синтетичні наповнювачі в достатку представлені в магазинах товарів для творчості. До них відносяться холлофайбер, синтепон, синтепух, тінсулейт. Дані матеріали мають у своїй основі поліефірні волокна, завдяки яким вони володіють перевагами:

 • гіпоалергенні;
 • швидко сохне після прання;
 • не вбирають сторонні аромати;
 • у них не заводиться міль та інші побутові паразити.

В'язання амігурумі Найпопулярнішим серед синтетичної набивання визнаний холлофайбер. Він являє собою зважений обсяг сировини, в основі якого невеликі кульки. Холлофайбер надає іграшці пружність, але для набивання мініатюрних деталей кульки доводиться розділяти між собою, щоб поверхня виробу була рівномірною. В'язання амігурумі Для обважнення деяких частин тіла у іграшки використовують скляний гранулят або натуральну крупу (рис, гречку, горох). В'язання амігурумі

В’язання деталей амігурумі

Створення іграшки традиційно починається з в’язання круглої голови. Коло – основа будь-якої деталі. Його можна зробити потрібного діаметру, а потім, вив’язуючи стінки, сформувати кулю або овал. В'язання амігурумі Майстер клас в’язання кола:

 1. Набрати в кільце амігурумі 8 стовпчиком без накиду (СБН), стягнути кільце, на перший СБН повісити в’язальний маркер.
 2. У другому ряду у кожну петлю в’язати по два СБН.
 3. У наступному ряду в’язати в кожну другу петлю по два СБН, потім в кожну третю петлю і так далі, поки не буде досягнутий потрібний діаметр кола.

В'язання амігурумі В результаті даного опису вийде шестикутник, з якого можна пов’язати куля. Якщо для виробу потрібна рівна коло без кутів, то на початку кожного ряду потрібно робити один СБН для зміщення і відлік петель в новому ряді вести з нього. В'язання амігурумі

Щоб вийшов шар, потрібно дотримуватися правила: скільки рядів провязали в колі (не рахуючи початкових 6 СБН в кільці амігурумі), стільки поруч потрібно провязать у висоту.

В'язання амігурумі Секрет коло в тому, що в кільце потрібно набрати парна кількість СБН і в кожному наступному ряду рівномірно збільшити їх число. Якщо на початку було 8 СБН, то в нових рядах буде 16, 24, 32, 40 СБН. Якщо в кільце набрали 6 СБН, то в нових рядах буде 12, 18, 24, 30. В'язання амігурумі Деякі деталі потрібно виконати у формі конуса. Схема в’язання така:

 1. Набрати в кільце амігурумі 4 СБН.
 2. Рівномірно додати СБН, щоб їх стало 8.
 3. Рівномірно збільшити кількість СБН до 12, продовжувати додавати в кожному наступному ряду по 4 СБН до тих пір, поки не буде досягнута потрібна висота конуса.

В'язання амігурумі

Одяг для амігурумі

Класичні амігурумі в’яжуть з однотонної пряжі, іноді розбавляючи полотно мінімальною кількістю кольорових ниток. Готовий виріб, виготовлене акуратно з якісної пряжі, декороване намистом, бісером, стрічками, вишивкою, виглядає як справжнє мистецтво. В'язання амігурумі Багато умільці зробили успішний бізнес на продаж власноруч пов’язаних іграшок амігурумі або майстер-класів з їх виготовлення. Для розкрутки свого блогу вони публікують навчальні відео з в’язання простих амігурумі, за якими можна освоїти техніку і зв’язати симпатичні іграшки самостійно. В'язання амігурумі Важливим атрибутом для завершення образу іграшки є одяг. Вона може бути виготовлена в іншій техніці, наприклад, зшита або пов’язана спицями. У простому варіанті одяг вывязывается прямо на тілі, наприклад, частина рук в’яжеться одним кольором, потім здійснюється перехід на колір сукні, частина тіла в’яжеться кольором сукні, потім по низу роблять волан, а далі решта частини знову в’яжуться кольором тіла. В'язання амігурумі Досвідчені умільці виготовляють знімну одяг, аксесуари, головні убори і навіть кілька предметів гардеробу для однієї іграшки. Дівчаткам подобається переодягати ляльку, змінюючи її образ. В'язання амігурумі Іграшка амигируми зародилася в Японії, але підкорила серця рукодільниць по всьому світу. Техніка дозволяє знаходити можливості для перетворення будь-якого предмету, навіть неживого, в затишну плетену іграшку.

Фото ідеї іграшок пов’язаних з техніки амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі - правила в'язки, фото ідеї, опис схем i

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі

В'язання амігурумі