Саморобний болеро популярний прикраси підкреслює весь стиль жінки! Все про в’язання спицями та гачком болеро – опис схем в’язання для початківців, фото ідеї, поради. В’язання по праву можна віднести до сфери мистецтва. Вміння рукодільниць викликає захоплення. У всі часи жінка, яка вміє в’язати, уособлювала собою затишок, домашнє тепло. Створювана її руками одяг завжди буде оригінальна і неповторна. Будь пов’язане виріб – неоціненний подарунок собі або коханому і близькій людині. В’язані затишні кардигани, светри та кофти знайдуться в гардеробі будь-якої жінки. А ось такий вид одягу, як жакет-болеро, ще є не у кожної модниці. Чим же відрізняється ця модель від інших?
Опис і призначення болеро
Болеро – це маленька укорочена кофточка або жакет, яка злегка прикриває плечі і спину. Поряд з функціональним призначенням вона ще вносить і декоративний елемент – прикрашає і підкреслює створений образ в єдиному ансамблі. Укорочена довжина такого жакета підкреслює талію і відкриває для огляду красиві вигини тіла. Історія появи болеро зобов’язана іспанським тореадорам. Це був облягаючий короткий жилет без застібки, дуже багато розшитий і прикрашений тасьмою, вишивкою та позументами. Жінки помітили, як він виграшно підкреслює фігуру і знайшли йому застосування вже в дещо видозміненому вигляді.І сьогодні маленький жакет-болеро не втратив свою актуальність. Збираючись на свято, жінка завжди замислюється: раптом похолодає, а в платті або костюмі з відкритими плечима можна замерзнути і відчувати себе некомфортно. Ось тут і приходить паличкою-виручалочкою короткий жакетик. Правильно підібрана модель буде гармоніювати з основним комплектом одягу, зігрівати і навіть прикрашати жінку як стильний предмет гардеробу. Жакет-болеро може бути дуже різним за кроєм рукавів, формі горловини, коміра, застібки, але відмітною особливістю болеро є його невелика довжина – не довше 10 см до лінії талії. Болеро може бути класичним стилем, спортивним, романтичним, дуже ошатним і урочистим виробом. Цей предмет одягу зв’язати швидше і простіше, ніж, наприклад, светр, жакет або кофточку. Перш ніж приступити до в’язання треба підготуватися і пам’ятати, що купуючи посередній матеріал, ви ставите під сумнів результат своєї праці. При виборі ниток не варто забувати: гарна якість – гарна робота.
Вибір ниток
Нитки, що застосовуються при в’язанні болеро, можуть бути різними, в залежності від призначення і вашого вибору моделі. Для холодного часу року більше підійдуть теплі нитки, для теплого – тонкі і шовкові нитки.
- Вовняні нитки м’які, створюють відчуття комфорту, зберігають тепло. До недоліків можна віднести те, що вони кілька «колючі» при дотику, можуть звалюватися і їх треба оберігати від молі.
- Переваг при виборі вовни все ж набагато більше. І варто звернути увагу на її кращі види.
- Альпака – це м’яка і міцна шерсть. Вона дуже тепла, буває красивих яскравих і пастельних тонів.
- Кашемір – надзвичайно тонка, м’яка, легка і тепла шерсть. Покупка обійдеться дорожче, але й річ буде виглядати гідно.
- Мохер – блискучий, тонкий, пружний і пухнастий варіант вовни. Колірна гамма зазвичай дуже красива і різноманітна за вибором.
Такі види вовни, як верблюжа, вівці, лами буде занадто важкою для болеро. Її краще вибрати для іншого виробу.
Шовкові, віскозні, бавовняні та лляні нитки краще вибрати для літніх і ошатних варіантів одягу. Можна змішувати їх між собою. Робота з цими нитками буде більш кропіткої, часу і грошей доведеться витратити більше.
Не можна виключати і штучні нитки. Блискучі, яскраві вони можуть бути доповнені до натуральних нитками. Вироби можна буде частіше прати, не боячись деформації і швидкого зносу.
Болеро без викрійки (для початківців)
Не треба проявляти чудеса майстерності і вищого класу, що б пов’язати цю модель. Основою для готового виробу буде великий прямокутник. З нього вийде просте і зручне виріб. Знадобитися:
- 200 г пряжі
- спиці No2-5
- 2 м декоративної стрічки для зав’язок)
Гумка 1х1
- Ряди: *1лицевая, 1 виворітна*.
- Лицьова гладь (панчішна в’язка):
- Усі парні ряди: всі петлі лицьові (лицьова сторона)
- Усі непарні ряди: всі виворітні петлі.
- Примітка: *означає раппорт (повторюваний візерунок)
Опис роботи:
- Набрати 302 петлі в’язати 10 см по висоті гумкою 1х1, потім 35 см лицьовою гладдю і останні ряди 10 см – знову гумкою 1х1. Закрити всі петлі. Отримані пройми можна обв’язати гачком щоб уникнути розтягування.
- Збірка: складіть в’язання по ширині на виворітній стороні. Зшийте з кожної сторони гумку по лінії її висоти. Вийде 2-а отвори, які утворюють рукава. Надіньте болеро. На рівні горловини складіть гумку вдвічі, до лінії грудей. Відзначте місце для зав’язки. Зніміть болеро і прикріпіть декоративну стрічку (за 1 м) на вивороті з кожної сторони.
Болеро з кольоровими смугами
Ця модель складається з двох дзеркально-симетричних деталей, кожна з яких утворює одночасно поличку, спинку і рукав (ліва і права сторони). При складанні виходить бічний шов, що переходить перпендикулярно в шов рукава, і шов по середньої лінії спинки.
Окрема квітка не потрібно. З урахуванням своїх мірок намалюйте ескіз, де визначте довжину болеро, ширину по низу виробу, довжину і ширину рукава.
Знадобитися:
- 300 г пряжі, по 150 г різного кольору
- спиці No5-6
- великі декоративні кнопки.
Малюнок в’язки:
- Платочная в’язка,
- Чергування кольору смугами шириною 4-5 див
Платочная в’язка:
- Всі петлі в’яжуться лицьовими.
На замітку: якщо весь час петлі провязивать лицьовою за задню стінку, то в’язка буде більш щільною і виріб не буде розтягуватися і деформуватися.
Опис роботи:
- В’язання буде поперечним. В’яжемо спочатку одну деталь, потім іншу. Починати треба з боку низу рукава. З урахуванням розрахунку петель набрати на спиці кількість петель для бажаної ширини рукава. В’яжемо рукав до довжини 20-25 см (або за ескізом), чергуючи смуги за кольором.
- Для переходу до поличці і спинці набираємо простим набором (як спочатку в’язання) по черзі з кожної сторони від провязанного рукава петлі для визначення довжини виробу по боковому шву – 12 – 18 см (або за ескізом) і продовжуємо в’язання. Не забуваємо чергувати смуги різного кольору. Чим ширше вийшов рукав, тим коротше буде бічний шов. В’яжемо з середини полички і спинки по вертикалі.
- Закриваємо петлі.
- Складаємо деталі навпіл. Голкою для в’язання або гачком зшиваємо бічні зрізи і зрізи рукавів. Середній шов по спинці зшиваємо на висоту до горловини спинки.
- Робимо примірку. Залишається намітити на рівні грудей місце для кнопки і пришити її деталі з кожної сторони.
Ошатне болеро, ажурна в’язка
Болеро, вывязанное ажуром, вийде ошатним. Конструкція викрійки так само базується на прямокутнику, а обв’язка буде виконана по колу гумкою Знадобитися (для 46-го розміру) :
- 100 г легкої пряжі
- спиці No4-5 (короткі і довгі)
Малюнок в’язки: Вибираємо ажурний візерунок «стрілчастий»:
- Наберіть число петель, кратне 8, додайте ще 1 петлю.
- 1-й ряд і всі непарні ряди: всі виворітні петлі.
- 2-й ряд: 1 лицьова, *накид,2 лицьові, 3 петлі разом перекидом, 2 лицьові, накид,1 лицьова*.
- 4-й ряд: 1 лицьова, *1 лицьова, накид, 1 лицьова, 3 петлі разом перекидом,1 лицьова, накид,2 лицьові*.
- 6-й ряд:1 лицьова, *2 лицьові, накид, 3 петлі разом перекидом, накид, 3 лицьові*
Для обв’язки вибираємо гумку 2х2
- Ряди: *2лицевые, 2 виворітні*.
Опис:
- На спиці набираємо 89 петель, в’яжемо прямо ажур за описом висотою 88 див.
- Виріб складаємо вздовж навпіл і виконуємо з обох сторін шви рукавів по 10 див.
- На довгі спиці набираємо петлі по контуру в кільце і в’яжемо гумкою по колу близько 8-10 см, не забувши поставити мітку контрастною ниткою на початку кругового в’язання.
- Закриваємо петлі.
- Приміряємо виріб. Якщо необхідно, то для застібки можна пришити на рівні грудей або трохи вище кнопку, використовувати декоративну шпильку.
Класичне болеро (комбінування джерсі та в’язаного полотна)
Для роботи можна використовувати готове трикотажне полотно джерсі та доповнити його, пов’язаної на спицях планкою — обробкою. Обраний чорний колір додасть виробу як діловий характер, так і ошатність для урочистих випадків. Для розкрою джерсі використовуйте готову викрійку. Для частин з тканини знадобиться всього 50 см тканини шириною 110 див. Зшийте деталі вручну або на машинці з обробкою краю. Для в’язаного обробки знадобиться:
- Пряжа – 200 г (наприклад: мериносова вовна 225м/50 г)
- Спиці № 2,5 (+ одна спиця No2,5 допоміжна)
Гумка 2х2:
- Ряди: *2лицевые, 2 виворітні*.
Гумка 1х1:
- Ряди: *1лицевая, 1 виворітна*.
Опис:
- Для планки полички і спинки наберіть 438 петель і в’яжіть 4 ряди порожнистої гумкою і 68 рядів гумкою 2х2, всього по висоті -16,5 див. Далі в’яжіть 8 рядів порожнистої гумкою.
- Розділіть на дві частини порожнисту гумку, знявши петлі шару на лицьовій стороні на допоміжну спицю, і закрийте петлі шару на виворітній стороні.
- Для планки рукавів наберіть 68 петель гумкою 1х1, в’язати по висоті всього 1,5 див. Залиште петлі відкритими в кінці в’язання.
- Візьміть зшиту частина болеро і пришийте відкриті петлі великий планки швом «за голку», починаючи з бічного шва. Пришийте петлі другого шару з виворітного боку, забираючи шар джерсі всередину. Закройке сторони планки.
- Пришийте відкриті петлі планок рукавів по одній швом «за голку» аналогічним чином.
Болеро можна пов’язати для урочистих випадків, наприклад для весілля. Використовуючи нитку «травичка», можна отримати ефект рівномірного шовковистого хутряного полотна, яке зігріє і прикрасить плечі нареченої. Дуже акуратно і просто виходить зв’язати жакет-болеро на кругових спицях з ефектом рукава-реглана, починаючи в’язання від горловини. Зазвичай такі моделі підходять дівчатам. Воно виглядає красиво, забезпечувати тепло для дитини, не заважає йому бігати і грати. На базі готової викрійки або з використанням власного ескізу, експериментуючи з кольором і малюнком, можна зробити чудові моделі болеро, які будуть зігрівати вас і прикрашати.
Фото ідеї саморобних в’язаних болеро