Будь в’язання починається з вибору схеми. Підбірка простих схем візерунків для в’язання гачком для початківців – покрокові інструкції, фото приклади, корисні поради! Кожна дівчина мріє бути рукодільницею, створювати казкові візерунки гачком або спицями. Але не у всіх відразу виходить. У такому тонкому мистецтві потрібно терпіння і старанність. Рухатися по простому методу від простого до складного. Ми вже знаємо, як виконувати базові малюнки гачком. Тепер прийшла пора навчитися розбирати і застосовувати в практиці схеми в’язання гачком.
Прості візерунки для початківців
Почнемо з простого візерунка гачком-це подовжений напівстовпчик з накидом. Щільність в’язання виходить від удл. стать.ст. з нак. На початку в’яжемо ланцюжок з вооз.п. і робимо перший ст. в четверту п. від початку, накид, вводимо гачок в повітр.п. захопивши раб. нитка і простягнувши всередину п., повинно вийде три петлі на гачку. Далі поступаємо таким чином, в’яжемо повітр.п. через першу п., яка на гачку, в’яжемо п., робимо накид, інші дві п. пров’язуємо і тим самим закінчуємо стовпчик. Така в’язка стане в нагоді в побуті для створення тапочок, сумок.
В’язка складається з пишних стовпчиків
Сама назва говорить за себе, пишний тому, що складається з кількох стовп. або підлогу.ст. З осн.п. в’яжемо стовпчик з накидом. Далі накид і пов’язаної з колонки витягується п. у підсумку на гачку залишається дві п. пров’язуємо одну або дві п. за колонку, тепер на гачку повинно залишитися три або чотири п. вийшла колонка з відкритою вершиною, нам необхідно закрити вершину, для цього чіпляємо раб.нитка гачком і протягаємо через ряд залишених п. нову колонку в’яжемо з початку заснування.
Така пишна в’язка добре поєднується з теплими речами, такими як, шапки, шарфи, ажурні шалі, кардигани.
Ажурний візерунок
Розглянемо докладно наступний візерунок, який нагадує сітку, називається ажурний. Візерунок-сітка створюється з допомогою ланцюгів з повітряних петель, які кріпляться за ланцюги з попереднього ряду з допомогою з’єднувального стовп. Набираємо ланцюжок з вооз.п., кількість має бути кратно 3. Для симетричності набираємо ще одну п. і чотири для підйому в першому ряду. Перший ряд в’яжемо з чергуванням стовп. б.накиду і арок з трьох вооз.п. Стовп. б.накиду в’яжемо завжди пропускаючи дві п. в набраної ланцюга. Кількість петель підйому з другого ряду зменшуємо до трьох. Продовжуємо робити стіл. у центральну петлю арок попереднього ряду. Далі в’язка повторюється, як другий ряд. Візерунок легкий і повітряний підходить для літнього варіанту одягу.
Самі базові візерунки
Наступний узор можна назвати простіше простого, так як він в’яжеться дуже швидко і легко ст. б.накиду. Текстура щільна добре тримає форму. Така в’язка нагадує по малюнку в’язання спицями. Відмінно підходить для повсякденного теплого одягу-це шкарпетки, шапки, светри.
Розглянемо опис в’язки
Набираємо ланцюжок з повітряних петель, далі піддягаємо робочу нитку і протягуємо її через петлю повітряної ланцюжка. Зауважте, на гачку залишилося дві петлі. Знову хапаємо ниточку і тягнемо через обидві петлі, в результаті на гачку залишилася одна петля. Далі все повторюється. В’язка повинна бути вільною, щоб гачок легко проходив в наступному ряду. Далі подивимося опис таке ж поширеного візерунка, тільки з використанням стовпчика з накидом. Починаємо знову з ланцюжка з вооз.п, щоб перейти на інший ряд виконуємо три петлі підйому, а якщо переходимо з першого на другий, то пропускаємо три петлі і ще петлю підстави і починаємо в’язати з п’ятої петлі. Робимо накид, чіпляємо робочу нитку. На гачку повинна бути петля вооз. і ниточка накид. Підхопити робочу нитку і протягнути. На гачку тепер повинна бути петля, накид, петля. Чіпляємо робочу нитку і пров’язуємо петлю і накид. На гачку залишилися дві петлі, у висновку ми пров’язуємо їх разом. Далі все повторюється спочатку. Цей вид в’язання є одним з базових, застосовується майже у всіх виробах.
Найпростіші візерунки на всі випадки життя
Ажурний візерунок “Ракушка”
Цей вигляд ажурного візерунка дуже красивий і універсальний, так як його можна розташовувати в будь-якому положенні. Візерунок складається з одного елемента черепашка, який об’єднує в собі п’ять стовпчиків з одним накидом, провязанных в одну петлю. Щоб отримати гарний візерунок, необхідно представити малюнок у своїй голові, як готовий виріб і розрахувати кількість петель заздалегідь. Далі в’яжемо ланцюжок і робимо підйом на кількість петель, яке необхідно виходячи від виробу. Пропустивши кілька петель в’яжемо в одну і ту ж петлю п’ять стіл. з накидами. Далі малюнок повторюється. Якщо черепашки розташовувати щільно, то така в’язка підійде для прохолодної погоди. Якщо черепашки розташовувати вільно, то можна отримати легку літню річ.
“Плетінка”
Наступний візерунок “Плетінка” можна зустріти серед великого розмаїття дитячої та дорослої одягу. Таким способом в’яжуться кардигани, джемпера. Візерунок “Плетінка” квадратами є складним і простим одночасно для початківців майстринь. Для початку ряд в’яжемо стіл. з одним накидом, не забуваємо три петлі підйому і перший стовпчик у четверту петлю від гачка. Перший і другий ряди в’яжемо три петлі підйому, потім три особових рельєфних стовпчика, три виворітних рельєфних стовпчика, повторюємо, закінчуємо стовпчиком з накидом. І так в’яжемо до кінця.
Вафельний візерунок
Цікавий і незвичайний вафельний візерунок підійде для створення великих і теплих робіт, як наприклад плед, зимові кофти. Щоб отримати вафельну сітку, необхідно використовувати у в’язці рельєфні стовпчики. Як зазвичай, набираємо ланцюжок з вооз.п. в кратному кількості 3+2, щоб була симетричність малюнка. Пров’язуємо перший ряд чергуючи дві вооз.п. і один стіл.б.накиду. Кнє забуваємо дві, три петлі підйому. В першу арку з вооз.п. пров’язуємо два стіл. з накидом. Робочу нитку чіпляємо під аркою. Наступний стіл.з накидом буде рельєфний. Гачок обхоплює стіл.б. накиду попереднього ряду і чіпляємо робочу нитку і витягуємо піднімаючи вгору на стіл.з накидом. Далі три петлі на гачку в’яжемо, як стіл. з накидом. Таким чином вийшов рельєфний стіл. з накидом. Після в’яжемо два стіл. з накидом в арку з двох вооз.п. другий ряд закінчуємо чергуючи рельєфний стіл. з накидом з двома стіл. з накидом в арку. Заключний в’яжемо стовпчик в повітр. петлю підйому попереднього ряду. У такому порядку чергуємо парні і непарні ряди, до потрібного розміру. Велика різноманітність представлених, найпростіших візерунків і їх доступне опис, безсумнівно, буде величезною підмогою в такому непростому справі, як в’язання гачком. Такий вид рукоділля вимагає посидючості, терпіння досконало майстерності, як початківцям рукодільниця, так і майстриням з досвідом. Вироби зв’язані своїми руками-це красиві шедеври любові і турботи до своїх рідних і близьким.
Фото приклади простих схем для в’язання гачком