Вязання пінеток для новонароджених спицями та гачком – опис схем вязання (70 фото)

Перші тапочки для новонароджених краще зробити своїми руками. Все про схеми в’язання пінеток для новонароджених спицями та гачком – фото ідеї, приклади, поради! Пінетки вважаються першою одягом новонародженого. Майбутні матусі, очікуючи народження малюка, готують йому придане, в’яжуть своїми руками пінетки, вкладаючи в них усю любов і турботу. Пінетки для новонароджених спицями та гачком В’язані шкарпетки, за формою нагадують черевички, зігрівають пухкенькі ніжки не тільки на вулиці, але і вдома, адже система терморегуляції у новонароджених ще не повністю налагоджена, а крихітні п’яточки в першу чергу піддаються охолодженню.

Види пінеток

Як і будь-який предмет гардероба, пінетки можна розрізняти за видами:

 • по статевій приналежності, традиційно для дівчаток рожевого або червоного кольору, для хлопчиків – блакитні, сині;
 • за матеріалом, перша взуття новонародженого буває шили з тканини або шкіри, пов’язаної з пряжі, зваляною з вовни;
 • по сезонності, літні і зимові шкарпетки відрізняються по теплоті;
 • за формою, пінетки бувають виконані у вигляді кросівок, черевиків, туфельок, босоніжок, мішечків і навіть тістечок;
 • на врочистості, для виписки з пологового будинку, повсякденні, для походу в гості, для хрещення.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком Фантазія майстринь іноді дивує своїм втіленням. Деякі пінетки гідні для показу в музеї, а не для повсякденного носіння. Дитина в пинетках, пов’язаних власноруч, викликає розчулення і трепет в серцях мам. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пряжа для в’язання дитячих виробів

Головна вимога до матеріалу, з якого виготовляється дитячий одяг, це гіпоалергенність. У статтях на рукодільних блогах та творчих ресурсах в інтернеті даються рекомендації по вибору пряжі для в’язання пінеток. Види пряжі:

 • мерсеризовану бавовна;
 • мікрофібра;
 • акрил;
 • шерсть, напівшерсть.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком З мерсеризированного бавовни створюють моделі для теплого часу року або повсякденного домашнього носіння. Нитка має міцну, шовковисту структуру, привабливо виглядає, не вигорає на сонечку. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки з бавовни приємні на дотик, їх можна надягати на голі ніжки малюка і в них він буде добре себе почувати. Бавовняні речі добре відпираються, швидко сохнуть, їх складно порвати, вони володіють високою зносостійкістю.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком Мікрофібра є своєрідним ноу-хау від японських розробників текстилю. Нитка складається з безлічі переплетених між собою дрібних волокон мікрофібри. Пряжа не викликає алергічних реакцій, має симпатичний блиск, а завдяки гладкій поверхні в процесі в’язання добре ковзає по гачка. Речі з мікрофібри добре витримують численні прання, зберігаючи форму і «товарний вигляд». Пінетки для новонароджених спицями та гачком Акрил знайомий багатьом вязальщицам тим, що по структурі і теплоті нагадує натуральну шерсть, але при цьому абсолютно неаллергичен. Акрилова пряжа складається з синтетичних ниток, має багату колірну палітру, добре тримає форму і зберігає тепло. Пінетки для новонароджених спицями та гачком Вовняні пінетки використовують в холодний період для прогулянок. Вони неймовірно теплі, але можуть викликати подразнення ніжної шкіри малюка, тому їх неприпустимо одягати на голу ногу. Крім того діти, схильні до алергій, можуть реагувати на дрібні волоски шерсті, які потрапляють у повітря. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Основа для пінеток гачком

Якими б не замислювалися пінетки по ідеї, в’язання гачком завжди розпочинається з основи – підошви. Схема завжди одноманітна, відрізняється лише довжиною. Перш ніж починати в’язання, потрібно виміряти довжину стопи дитини або обведіть її олівцем на папері. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

В процесі в’язання потрібно прикладати майбутню основу до намальованому шаблоном. Так виключаються помилки у визначенні розміру виробу. У новонароджених дітей довжина стопи 8-9 див.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком Докладний майстер-клас по в’язанню підошви:

 1. Зробити петельку і набрати 10 повітряних петель (ВП);
 2. Зв’язати три петлі підйому і виконати 10 стовпчиків з накидом (ССН), десятий стовпчик буде в останній петельці, у неї так само потрібно провязать 5 центральних ССН, потім один ССН і ще в кожну петлю дев’ять ССН до кінця ряду.
 3. Опинившись в початковій петлі, пров’язати в неї 5 центральних ССН.
 4. У другому рядку потрібно в’язати так – в центральних ССН за два ССН, в кожній петлі по загальній довжині по одному ССН.
 5. Додати виріб до шаблону стопи. Якщо по довжині і ширині підходить, то підошва пов’язана. Якщо ні, то продовжити в’язання.
 6. У наступному ряду в’яжуть по основній довжині 10 ССН, в центральних ССН в’яжуть чергуванням 2 ССН, 1 ССН.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком Після того, як підошва готова приступають до в’язання основної частини взуття. На цьому місці досвідчені в’язальниці люблять експериментувати з візерунками, але основний мотив зазвичай полягає в стовпчиках без накиду. Початківцям майстриням найкраще дотримуватися даного покрокового плану. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Опис в’язання пінеток гачком

Коли підошва придбала необхідний розмір, починають в’язати верхню частину пінеток. Для цього роблять дві петлі підйому і в’яжуть ряди СБН, не додаючи петлі, до висоти 2-3 див. Потім починають рівномірно збавляти петлі в носовій частині взуття. Для цього по обидві сторони виробу роблять позначки в’язальних маркером або червоною ниточкою і зменшують петлі в цьому діапазоні. Пінетки для новонароджених спицями та гачком У першому ряду роблять 5 убавок, в наступному – три убавки, в третьому – одну. Після убавок залишається достатня кількість петель, щоб приступити до вив’язування тієї частини пінеток, яка закриває гомілку дитини. Для цього просто в’яжуть по колу обраним узором до потрібної висоти. Пінетки для новонароджених спицями та гачком Щоб пінетки не звалювалися з ніжок, потрібно забезпечити їх фіксують зав’язочками. Для цього від загального мотка відрізають три нитки однакової довжини і плетуть з них косичку. Зав’язка готова. Подібним чином змайструвати другу зав’язку і за допомогою гачка затягнути їх у халяви. Пінетки для новонароджених спицями та гачком Особливий трепет у матусь викликає прикраса готових пінеток. Мами дівчаток намагаються розшити взуття бісером, прикрасити дівчачими мотивами з фетру і бантами зі стрічок. Мами хлопчиків виявляють лаконічність і декорують пінетки кумедними гудзиками або мотиву з фетру на морську тему (парус, літачок). Пінетки для новонароджених спицями та гачком Надихнутися ідеями можна по фото готових пінеток, які удосталь опубліковані на рукодільних ресурсах, в соціальних мережах і блогах в інтернеті. Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки спицями

Багато умільці вважають, що на спицях складніше в’язати, ніж гачком. Полотно на спицях виходить більш гладке, ласкаве. Кожен вибирає інструмент, виходячи зі своїх навичок і переваг. Освоїти в’язання на спицях нескладно, в інтернет є безліч повчальних відео. Головне-бажання. Пінетки для новонароджених спицями та гачком Майстер-клас в’язання пінеток на спицях:

 1. Перш ніж почати пов’язувати виріб, потрібно зробити зразок, щоб визначити розрахункову кількість петель в одному сантиметрі.
 2. Модель починається з вив’язування манжети. На спиці набирають потрібну кількість петель (для прикладу 37), розподіляють на 4 спиці, крайні петлі провязывают разом, щоб замкнути коло.
 3. Манжету в’яжуть гумкою 1х1 12 рядів.
 4. Для зав’язок залишають дві дірочки, для цього дві петлі в’яжуть разом і роблять накид, щоб їх загальна чисто не змінилося.
 5. Після дірочок два ряди продовжують в’язати гумкою 1х1.
 6. Розподіляють спини, на одній залишаються петлі для провязывания миска, на бічних по 7 петель для бортів, на четвертій спице – 11 петель для п’ятки.
 7. В’яжуть мисок – верхню частину пінетки, 11 петель платочної в’язкої протягом 18 рядів.
 8. Коли мисок пов’язаний, підхопити бічними спицями по одній петлі вздовж обох сторін миска.
 9. В’язати 10 рядів платочної в’язкою.
 10. Підошву в’язати від носка. Для цього виконувати платочную в’язку на передній спиці, на якій 11 петель, по черзі пров’язуючи разом крайню петельку з першою петлею бортика.
 11. Просмикнути зав’язки в дірочки.

Пінетки для новонароджених спицями та гачком Пінетки готові. В очікуванні народження малюка, у мам зазвичай достатньо часу, щоб зв’язати кілька видів пінеток – на будь-яку погоду. Пінетки для новонароджених спицями та гачком Пінетки важливі не тільки в якості утеплювального предмета гардероба. Вони служать гарним аксесуаром і доповнюють дитячий наряд на виписці з пологового будинку або в гостях. Перші пінетки, пов’язані мамою або бабусею, часто зберігаються у людини все життя в якості оберега і нагадують йому про безхмарному дитинстві, про затишок і батьківської любові.

Фото ідеї в’язаних пінеток

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком

Пінетки для новонароджених спицями та гачком