Речі, пов’язані з трикотажної пряжі, мають особливо гарний вигляд. Все про в’язання з трикотажної пряжі своїми руками – переваги, види, поради з вибору матеріалу, особливості догляду за речами. З недавнього часу жінок захопила нова хвиля уваги, зверненого на трикотажну пряжу. Що можна пов’язати з трикотажної пряжі, яка вона буває, якого потребує догляду??? Безліч питань, що виникають у любительок ексклюзивних виробів і початківців рукодільниць, не заважає їм пробувати і експериментувати. Потрібно відзначити, що популярним цей вид рукоділля став порівняно недавно – активно використовувати пряжу і вироби з неї почали приблизно на початку минулого століття. Індивідуальність виконаного виробу, його неповторність все частіше привертають до себе погляди модниць, пробуджуючи бажання обзавестися виробом, виконаним за власними мірками, бажанням і уподобанням.
Поняття «пряжа трикотажна» і переваги її використання
За відомим джерелам трикотажну пряжу вперше пустили в роботу в Китаї, в інших висловлено припущення, що вона бере свої корені в Італії та Єгипті. Пізніше здобула популярність у Європі. Пряжа трикотажна – це своєрідні нитки у вигляді тонких клаптиків тканини, завширшки менше 3 сантиметрів. Деякі називають її стрічкою. Переваги.
- Доступність. Дане якість по праву можна вважати одним з головних. Продається і купується за низькою ціною. До того ж, кожен бажаючий може виготовити таку пряжу самостійно, не виходячи за межі будинку. Відповідно, вибір ширини стрічки теж підбирають потрібний для майбутнього виробу.
- Простота і швидкість виконання роботи. Доступна в застосуванні навіть недосвідченим користувачам. Чим товще нитка, тим швидше виконується виріб.
- М’якість і фактура одержуваного полотна.
- Ефектна в’язка. Навіть найпростіші візерунки, виконані з трикотажної пряжі, мають незвичайний вигляд.
- Не вимагає використання підкладних матеріалів, за винятком ажурної в’язки.
- Довговічність.
Самостійно приготувати стрічку дуже просто. Вибирається матеріал і нарізають на смужки потрібної довжини, або по колу, щоб не було вузлів. Отриману стрічку змотують в клубок.
Види трикотажної пряжі
Можна виділити кілька видів трикотажної пряжі:
- Пряжа ручної роботи. Зроблена самостійно.
- Пряжа з вторсировини. Нарізається із залишків трикотажних полотен.
- Пряжа з первинної сировини. Готується з цільних полотен тканини.
За скрутки стрічку ділять на: – лицьову (частіше використовують для вторинного полотна); – виворітну. З назв легко зрозуміти, що при скручуванні стрічок з трикотажу враховується її сторона (лицьова, або виворітна). З недавнього часу, виділяють види пряжі по намотуванні:
- в мотках. У цьому випадку пряжа вже готова до використання.
- у роликах. Тут пряжу спочатку потрібно злегка витягнути, а тільки потім використовувати.
Матеріали для в’язання
З трикотажної пряжі в’язати не складно, ніяких спеціальних зручностей і пристосувань цей вид рукоділля, що не вимагає. Для роботи Вам можуть знадобитися:
- Гачок. Матеріал, з якого зроблений гачок, обирається той, яким вам зручно користуватися. Розмір гачка підбирається в залежності від товщини пряжі.
- Спиці. Може знадобитися від 2 спиць і більше, залежно від способу в’язання.
- Пальці. Пряжа трикотажна дозволяє в’язати прямо на пальцях, тому що вона товста.
Секрети в’язання з трикотажної пряжі
Кожен бажаючий зможе виконати річ на свій розсуд, тому що придбати стрічкові нитки просто, а робота з них посильна навіть любителю. Щоб виріб вийшло якісним і мало пристойний зовнішній вигляд, потрібно дотримуватися деяких правил:
- Для корзин та сумок застосовувати найбільш широкі стрічки, використовуючи при цьому маленький гачок або спиці. Тоді річ вийде акуратною і не втратить зовнішніх якостей.
- Щоб досягти приємною текстурою і потрібного рельєфу, не варто в’язати туго.
- Великі предмети, наприклад, ковдра з квадратів, краще в’язати одним гачком, не замінюючи на схожі за номером, щоб уникнути стикування при зборі. А ось збирати радять гачком з номером менше основного.
Приклади в’язаних речей
Враховуючи, що пряжа трикотажна – це теж нитка, тільки набагато товщі інших, що використовуються для в’язання, то, безумовно, вибір варіантів виробів і речей значно ширше. Розглянемо ряд прикладів.
Клатч з трикотажної пряжі
З трикотажної пряжі легко зв’язати круглий клатч. Гачком в’яжеться 2 однакових кола за простою схемою: ланцюжок з повітряних петель замикається, в’язання йде по колу. Щоб коло не стискався, в кожній петлі треба виконувати по 2 стовпчика без накиду. По досягненні потрібного розміру, в’язання завершується. Далі кола з’єднуються, залишаючи отвір. Прилаштовується ручка і, за бажанням, прикраси.
Килимок з трикотажної пряжі
Плетіння килимка не передбачає спеціальних умінь у в’язанні. Даний виріб починають в’язати з середини, як звичайне коло, починаючи з набору повітряних петель. Головне правило – збільшення робляться обов’язково рівномірно, щоб килимок вийшов ідеально круглим. Коли полотно досягне потрібних розмірів, петлю закривають.
Сумка з товстої стрічкової пряжі
Для даного виробу першим етапом варто визначити вибір гачка і підготовку необхідної кількості, якості і кольору пряжі. Виготовлення виробу починають з дна сумки. Для цього ланцюжок з повітряних петель досить туго обв’язують або подвійний ниткою, щоб домогтися щільності дна. При заокругленні роблять додаток петель. Стінки піднімаються тут же, просто не додаються петлі. Сумку закінчують, коли висота стінок досягла потрібної висоти. Кришка в’яжеться з одного боку кола до визначеного розміру і забезпечується застібкою. Ручку можна прикріпити готову або зв’язати самостійно. Робити у Вашій сумці підклад чи ні, залежить від щільності в’язання та призначення. Якщо необхідність все-таки виникла, вирізається підклад з відповідного матеріалу і пришивається до основи. Прикрашається готова річ душі, будь то брошки, стрази, квіти та інше.
Плед з трикотажної пряжі
Вид, розмір і щільність пледа є вихідними при виборі ниток і щільності в’язання. Велике полотно для толстого пледи в’язати складно, тому можна виготовити його частинами, наприклад квадратами, які потім зв’язуються воєдино окремою ниткою. Спиці, як альтернатива гачка, теж непогані при в’язанні пледа. Знадобляться довгі товсті спиці. Спосіб в’язки може бути будь-який, починаючи з найпростіших – лицевої і платочної. Це лише найменша частина прикладів виробів, які можна виконати з стрічок. Все залежить від Вашої фантазії, уподобань і побажань. Це і предмети одягу та речі домашнього вжитку, та чохли для стільців, і багато іншого.
Особливості догляду за виробами з трикотажної пряжі
Догляд за трикотажної пряжею не вимагає ніяких особливих витрат і навичок. Знадобиться пральний порошок для делікатних речей. Очищення при температурі води до 30 градусів, без попереднього замочування. Для машин-автоматів – делікатний режим прання і віджимання. Якщо прати руками, то краще не вичавлювати сильно, щоб не деформувати річ. Для віджиму і сушіння користуватися рушником. При вертикальній сушінні виріб витягнеться і втратить початковий вигляд із-за великої ваги. Приміщення повинне добре провітрюватися. Не можна сушити речі з трикотажної пряжі на обігрівачах. Зберігати речі потрібно обов’язково в лежачому положенні, не на вішалці, для запобігання деформації і витягування. Вирішуючи виготовити предмет одягу або іншу потрібну річ зі стрічкової пряжі, необхідно врахувати правила користування і зберігання готових виробів, правильно підібрати матеріали, і тоді ексклюзивна робота буде радувати Вас довгий час. Особливих витрат для виготовлення не потрібно, адже трикотажну пряжу можна зробити навіть самостійно. Різноманітність отриманих виробів залежить повністю від багатства ідей. Тому в’язання з таких ниток набирає все більшу популярність і продовжує розвиватися.
Фото приклади трикотажної пряжі гачком і спицями