В’язані коси завжди елегантно виглядали на речі. Підбірка покрокових майстер-класів з в’язання коси спицями – слушні поради, незвичайні фото ідеї та схеми! Напередодні зими в гардеробі кожної модниці з’являються в’язані джемпери, утеплені шарфи і візерункові мітенки. Особливу популярність набувають аксесуари, пов’язані своїми руками. Сьогодні ми навчимося в’язати оригінальний візерунок «коса», який додасть вашої нової деталі гардеробу витонченість і стиль.
З якими моделями ми познайомимося сьогодні?
Свою роботу ми почнемо з вивчення і практичного уроку з в’язання самого візерунка. Наше завдання – поставити практику для початківців майстрів. Далі, використовуючи отриману схему, навчимося в’язати наступні моделі аксесуарів:
- Модний кашеміровий шарф з малюнком.
- М’який жіночий светр без ворота.
- Рукавиці з тонкими заплетеними косами на тилі долоні.
Види пряжі, які ідеально підійдуть для створення зимових виробів:
- Мериносова вовна.
- Вовняні нитки з великим відсотком акрилу.
Синтетичні тканини не дуже добре утримують тепло, але створювати візерунковий орнамент з таких ниток – одне задоволення.
Майстер-класи з покроковими інструкціями для майстрів
Наші уроки – це теорія, підживлена практичними завданнями і докладними рекомендаціями. Для вашої зручності ми пропонуємо вам ознайомитися з серією відео-посібників для початківців рукодільниць, а також запастися терпінням і шаблонами.
Вчимося в’язати об’ємну косу самостійно
Об’ємна коса – це прекрасна ідея для виготовлення аксесуарів зимового гардеробу. Такі мотиви дивовижно поєднуються з будь-якими утепленими речами. Строгий «колосок» з перехрещуються деталей підкреслить стиль і яскравість кольору вашого одягу. Ми розучимо три варіанти створення об’ємних петель. Покрокова схема-інструкція для роботи над косою з 9 петель:
- На робочий інструмент нам потрібно набрати 17 петель.
- Далі ряди:
- 1-й: кромочную петлю потрібно пропустити, три виворітні петлі, 9 л. п., 4 в. п.
- 2-й: кромочную петлю також не треба в’язати, три л. п., 9 в. п., знову три л. п., а ось тепер ми пров’язуємо кромочную петлю.
- 3-й ряд починаємо, як завжди: знімаємо петлю, три і. п. А тепер починаємо вив’язувати деталі коси. Нам знадобиться третя спиця, на яку ми знімемо три наступні деталі в’язки з ряду.
- Далі пров’язуємо 3 л. п. і повертаємо наші зняті петлі на ліву сторону. Зараз нам треба пров’язати їх л. п.
- Потім йдуть 3 л. п., 4 в. п.
- 4-й і 6-й повторюють перший ряд.
- 5-й копіює другий ряд.
- 7-й: приступаємо до другої складової деталі коси. Кромочная петля йде, 3 в. п., 3 л. п. Знову послідовно знімаємо три петлі на третій додатковий інструмент. Далі 3 л. п., знову повертаємо петлі назад, пров’язуємо їх л. п. Залишився ряд в’яжемо виворітними петлями.
- Далі планомірно повторюємо зазначені ряди.
- Тепер діємо за отриманою схемою до кінця вироби.
Якщо у вас виникне бажання прикрасити свою спальню новим пледом або подарувати дитині модну і теплу шапку, можна скористатися другим варіантом в’язки. Готову покрокову схему-інструкцію в’язання орнаменту з 12 петель можна знайти і завантажити будь-якого онлайн-сервісу для початківців рукодільниць. Але навіть без використання готових інструкцій, пам’ятайте, що цей варіант відрізняє зміщення чотирьох петель на допоміжну спицю (в попередньому способі ми прибираємо 3 деталі). В інших точках робота проводиться за єдиним планом. Третя модель нашого візерунка – коса з 16 складових деталей. Малюнок являє собою «вивернутий» колос, який вдало виглядає на жіночих светрах і кардіганах. Ми не будемо детально розглядати даний метод. Запам’ятайте тільки одна відмінність – на додаткову спицю переноситься 8 петель, також в четвертому та восьмому рядах.
В’яжемо шарф з візерунком «подвійна коса»
Сьогодні ми трохи змінили хід наших майстер-класів. Спробуємо поєднати теорію і практику. Ми будемо розбирати покрокові інструкції і одночасно працювати над створенням вироби. Жіночий шарф – це не тільки модна, але і практична деталь іміджу і гардеробу. М’який шарф з кашемірової пряжі прекрасно буде поєднуватися як з пальто, так і з довгим пуховиком. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- На основний інструмент набираємо 36 петель звичайним способом.
- 1-й і 5-й ряди: три л. п., три і. п., і так до крайніх трьох елементів, які нам необхідно зв’язати разом однією ниткою.
- 2-й: лицьова гладь.
- 3-й: три л. п., три і. п., далі три петлі знімаємо на допоміжний інструмент, знову три виворітні в’язки, повертаємо зняті петлі. Ці деталі ми в’яжемо лицьовим способом.
- Сьомий ряд в’яжеться аналогічно з однією відмінністю – петлі для коси знімаємо на праву сторону.
- Продовжуємо в’язання за поданою схемою до кінця вироби.
Ми отримали приємний м’який шарф з кашеміру для зимових прогулянок.
В’яжемо жіночий светр без ворота з малюнком коса
Ми з вами дізналися основні способи створення оригінального візерунку. Наше наступне завдання – подарувати ідеї, як краще застосувати отримані знання на практиці. При роботі над виробами можете використовувати будь-який з представлених візерунків «коса». Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Зробимо основні виміри: обхват грудей, обхват шиї, висота спинки, висота рукава.
- За розмірами зробимо викрійки.
- При роботі з великою виробом практичніше використовувати кругові спиці. На інструмент наберіть потрібну кількість петель.
- Початок светри в’яжемо гумкою з чергуванням одного особового і одного изнаночного елемента. Такий метод застосовуємо протягом 3-5 див. Далі переходимо на формування візерунків.
- Чергуйте звичайну лицьову гладь з малюнком, розставляючи елементи «коси» через рівні проміжки.
- При роботі над виробом використовуйте вивчені схеми або ознайомтеся з відео-уроками в інтернеті.
- Дана модель светри не передбачає наявності ворота, тому виріз декольте обробіть гачком.
Довгі рукавички з візерунком
Ця модель призначена для любителів зимових холодів і свіжого повітря. Покрокова схема-інструкція для майстра:
- Робимо заміри долоні.
- Наберіть необхідну кількість петель. Розподіляємо елементи порівну на чотири спиці. Працюємо п’ятим інструментом.
- Початок в’яжемо гумкою з чергуванням лицьових і виворітних елементів (1 або 2). Висота гумки залежить від замірів зап’ястя нашої моделі, а також від індивідуальних побажань майбутнього власника візерункових рукавиць.
- Далі працюємо лицьовій гладдю на відстані 2-3 див. Малюнок формуємо на тильній стороні рукавиці. Використовуємо подвійну «косу» в одиночному варіанті. Врахуйте, що нам знадобиться ще один додатковий інструмент.
- В’яжемо візерунок за поданою схемою, чергуючи його з лицьової в’язкою.
- Робимо клин для великого пальця (читайте схему у раніше поданих роботах або ознайомтеся з покрокової роботою в інтернеті). Закінчуйте в’язку зменшенням кількості петель на верхівці вироби.
Теплі рукавиці з вишуканим малюнком готові! При бажанні можете трохи змінити хід роботи, і тоді на виході отримаєте або рукавички з приємним орнаментом, модні мітенки без пальчиків. Ми розглянули далеко не всі методики створення візерунка «коса», але постаралися вивчити їх дуже докладно. Займайтеся частіше, навчати новим методикам, присвятіть в’язання свої години вечірнього дозвілля, і, як підсумок, отримаєте чудові і ексклюзивні моделі елементів одягу.
Фото приклади в’язаних кос спицями