В’язання в техніки бріош надає речам неповторний вигляд. Детальний опис в’язання в техніки бріош спицями для початківців – слушні поради, фото приклади, ідеї! В’язання в техніці бріош виглядає дуже оригінально, в різнобарвному, так і в однотонному виконанні. Вона відрізняється від інших видів в’язок спицями, але при цьому легка в освоєнні. Для того щоб в’язати такими смужками, потрібно освоїти англійську патентну гумку і навчитися її використовувати певним чином. Техніка бріош порівняно недавно з’явилася і відразу здобула велику популярність у рукодільниць. В’язати потрібно різними кольорами в різних напрямках, застосовуючи патентну гумку. Існує два види патентних петель, які використовують в техніці бріош:
- петлю просто знімають;
- петельку вывязывают з попереднього ряду.
В обох випадках виходить англійська резинка, яка створює об’єм виробу. Провязування петлі з нижнього ряду спицями зустрічається рідше, але навчити цього варіанту в’язки бріош теж варто, коли рукодільниця хоче пройти майстер-клас. Така техніка в’язання сьогодні застосовується при виготовленні різних головних уборів та аксесуарів:
- шапок;
- шарфів;
- снудов.
Досвідчені в’язальниці зможуть спробувати пов’язати таким чином і великі речі:
- кардигани;
- джемпера;
- пуловери.
В об’ємній в’язці, яка виходить при використанні англійської гумки, такі речі будуть виглядати привабливо і відмінно зігріють в холодну пору року.
Особливості в’язання бріош
Використання в’язки бріош дозволяє отримувати зображення подвійного полотна, який нагадує арки, гармошку, або луску риби. Завдяки спущеною нитки в певних місцях трикотажне полотно виходить подвійним і об’ємним. У виробах, пов’язаних в техніці бріош буде тепло і комфортно в холодну пору року. Ця в’язка ще хороша і тим, що підходить під любі нитки. Найкраще в’язка бріош підходить для речей невеликого обсягу, які будуть облягати фігуру або голову. Плед у такій техніці не буде красиво виглядати. Він буде теплим, але безформним. Вийшло трикотажне полотно добре розтягується. На нього йде в 2 рази більше ниток, так як виріб виходить як би подвійним. Зв’язати в такій техніці можна різні речі, які будуть мати каркас, ирлли надіватися на тіло. В’язка відмінно підходить для в’язання теплих речей, призначених для осені або зими. Технікою бріош на спицях можна пов’язати:
- гетри;
- шкарпетки;
- уггі;
- сукні;
- спідниці;
- рукавиці;
- мітенки;
- шапки різних видів;
- пуловери;
- беретки;
- обтислі светри з високим горлом.
Речі виходити не тільки дуже теплими, завдяки подвійному в’язання, але і красивими. Вони будуть добре сидіти на фігурі, створюючи потрібний обсяг. Історія виникнення цієї техніки точно не відома. Одні схильні вважати, що вона прийшла з Близького Сходу в Європу, інші схильні бачити в ній французький слід. Принаймні сама назва має французькі корені. В одному варіанті його можна перекласти як «помилка», в іншому як багатошарову булочку.
Майстер-клас по техніці бріош
Техніка бріош передбачає використання спиць при в’язанні. З першого разу вона здається дуже складною для новачків, але це не так насправді. Вже після першого уроку початківці в’язальниці опановують англійську гумку і основи в’язання бріош. Якщо використовувати при в’язанні початківцям рукодільниця різні кольори при в’язанні бріош, то навчання буде цікавим і захоплюючим, так як різнокольорове полотно не викликає стомлення очей і дозволяє швидше освоїти в’язання бріош. Початківцям вязальщицам вивчати в’язку бріош потрібно в ході виготовлення яких-небудь дрібних речей. Найкраще для цієї мети підходить невеликий шарф. Перед тим як приступити до в’язки самого виробу, варто попередньо зв’язати близько двох зразків, які допоможуть правильно засвоїти техніку бріош на спицях.
Які нитки і спиці потрібно вибрати для в’язки бріош
Вище бол сказано, що в такій техніці в’язання може використовуватися будь-яка пряжа. На практиці це не зовсім так. Не варто брати для роботи занадто пухнасту пряжу: ангору або мохер. В’язка робить виріб об’ємним, а в такому виконанні річ буде здаватися занадто громіздкою. При в’язці бріош зазвичай використовується тепла, або зимова нитка:
- натуральна вовна;
- шерсть з акриловою ниткою;
- вовняна нитка з шовком, поліамідом або нейлоном.
Чиста шерсть швидко зношується, і штучна нитка забезпечує їй тривалий термін шкарпетки. Також можна в’язати в техніці бріош і акрилової ниткою. Такий матеріал не буде линяти при пранні, що важливо, якщо в’яжеться різнобарвний виріб. Такий матеріал не буде вигорати на сонці, він добре переться і тримає форму. Пухнаста шерсть не дозволяє повною мірою розкрити фактуру самої в’язки, яка виходить досить рельєфною і красивою. До того ж, очей на такому виробі під час в’язання і подальшої шкарпетки буде втомлюватися з-за великої кількості об’ємні елементів. Нитки для в’язання бріош повинні мати м’яку текстуру. Структура нитки повинна бути оброблена в техніці супервошь, яку ще називають шерсть ластер. Якщо нитка середньої йди сильної крутки, то у вироби вийти красивий і ефектний візерунок, рельєф малюнка буде чітким і ясним. Ниток на таку в’язку потрібно в два рази більше, так як виходить об’ємна гумка, яка сильно відрізняється від звичайної гумки, лицьової гладі і навіть кос. Зазвичай потрібно в 2 рази більше ниток для такої англійської гумки. Також можна для розрахунку використовувати зразок, який спочатку потрібно виміряти, а потім за допомогою множення довжини зразка на кількість рядів отримати розмір необхідних ниток. Для шапок і шарфів використовуються спиці №3 і № 4. Щоб малюнок добре виглядав, слід в’язати щільне полотнище. При пухкому виконанні виріб не виходить гарним і теплим. Для техніки бріош завжди слід брати спиці меншого розміру, ніж для звичайної англійської гумки.
В основі в’язки бріош лежить патентна гумка: посібник для початківців в техніці бріош
Така в’язка виходить однаковою як з лицьового, так і з виворітного боку. Текстура полотна повинна виходити рівною і чіткою. У в’язки присутній посилений рельєф і пишність. Для виконання в’язки бріош використовують два варіанти в’язання: зняття петлі, або англійська резинка. Деякі помилково вважають англійська резинка – це щось інше. Насправді це не так.
В’язка у варіанті знятої петлі повністю повторює англійську гумку. У цьому випадку, як і в патентній гумки, виворітні ніколи не провязываются, а просто знімаються спицями.
При виконанні в’язки з допомогою англійської гумки на спиці набирається непарне число петель. Перший лицьовій ряд починається з першої кромочной петлі, яку не пров’язуючи, знімають на спиці. Далі потрібно повторювати такий алгоритм: провязать лицьову петлю, потім одну петлю просто зняти і зробити звичайний накид. Останню кромочную петлю пров’язати виворітного. Передостання петля перед кромочной повинна в’язатися як лицьова. У цьому разі краю виходити щільні. У изнаночном ряду петлі в’яжуться навпаки: лицьова перекидається з накидом, а накид з петлею провязывается лицьового. В особовому і изнаночном ряду всі петлі в’яжуть з накидом, що дозволяє отримати ефект подвійний в’язки.
Вив’язування петель з нижнього ряду
Цей спосіб в’язання в техніці бріош використовується рідше. Його ще називають пишною гумкою. Число петель теж має бути непарною. У першому ряді використовується в’язання звичайною гумкою: одна лицьова, одна виворітна. У другому ряду в’яжуть також, але в лицьовій петлі голка вводиться в ряд, розташований нижче. У результаті виходить дві нитки в одній петлі, що надає в’язці об’ємність. У підсумку виходить однаковий результат в’язки. Це буде видно, якщо спробувати зв’язати два зразка в різній техніці. Освоївши в’язання бріош в різних варіантах, можна спробувати зв’язати собі шапку і шарф. Це найпростіші вироби, з якими новачок впоратися без праці.
Фото приклади в’язання в техніки бріош