Саморобні в’язані рукавиці найкраще зігріють взимку. Все про в’язання рукавиць гачком своїми руками – вибір пряжки і гачка, особливості утеплення, опис схеми і приклади фото! Рукавиці на осінь і зиму можна в’язати на спицях і гачком. У кожного способу є свої переваги і недоліки. Рукавиці гачком в’яжуться просто і швидко. Початківцям простіше в’язати саме цим способом.
Рукавиці, пов’язані спицями більш щільні і м’які, але складні в роботі. Ми розглянемо тут в’язання рукавиці гачком.
Пряжа для в’язання рукавиць
Щоб рукавички були теплими і не втрачали вид від намокання, вибирайте пряжу не тільки ошатну, але і утримує тепло. Особливо ретельно вибирайте пряжу для маленьких дітей. Вона не повинна викликати алергію. Пряжа з великим вмістом синтетичних ниток гірше тримає тепло. В ідеалі пряжа для рукавиць-чиста шерсть з невеликим вмістом акрилу. Дуже теплі рукавиці виходять при в’язанні з двох ниток. Одна-вовняна, інша-пухова. Нарядно виглядають рукавиці пов’язані з пряжі двох або трьох кольорів. Для чоловіків пряжа підбирається більш грубою, темних кольорів. Не рекомендується плести рукавиці з пряжі з ангорой. Вона скочується і втрачає вигляд. Рукавиці можна в’язати і із залишків пряжі різних кольорів, яких багато у майстринь. Прати готові вироби вручну або на дуже м’яких режимах машинного прання.
Гачок для в’язання рукавиць
При виборі гачка слідуйте правилу-розмір гачка повинен відповідати товщині нитки. Як же перевірити? Схопіть нитка гачком. Нитка потрапляє в поглиблення гачка і там розташувалася зручно, не виходячи за межі. І при цьому повністю його заповнила. Якщо ваш гачок не відповідає обраній нитки, ваше в’язане виріб буде або рыхловатым, або дуже щільним. На етикетці мотка пряжі зазвичай вказують рекомендований розмір. Під розміром мається на увазі діаметр головки гачка в міліметрах. Перед в’язанням рекомендується зв’язати зразок обраного малюнка тим гачком і тієї пряжею, які будуть в подальшому використовуватися. Зразок допоможе при розрахунку набору петель при в’язанні самого виробу, а також для розрахунку обсягу пряжі. Прикро, коли пряжі не вистачило на виріб.
Схеми в’язання рукавиць
Існує кілька схем в’язання рукавиць гачком. У кожного майстра своя улюблена схема. Починати в’язати краще стовпчиками з накидом або без накиду. Складні схеми і малюнки освояться з часом, коли ви придбаєте навички в’язання нескладних речей з простим малюнком. Розглянемо докладно опис схеми, коли рукавиці в’яжуться з декількох деталей. Кожну рукавичку будемо в’язати з двох деталей. Долонна сторона і тильна сторона. На долонній стороні додатково вывязывается великий палець. Обидві частини в’яжуться у вигляді полуовала навколо ланцюжка з повітряних петель. Кількість повітряних петель ланцюжка залежить від розміру руки і розташовується в центрі кожної частини вздовж руки. При в’язанні долонної сторони формуємо проріз великого пальця. Робиться це так:
- В’яжемо стовпчики навколо первісної ланцюжка. Довязав до початку великого пальця, ланцюжки в’яжуться укороченими, доходячи з одного боку тільки до великого пальця. Тим самим формується одна сторона прорізи для нього. Перериваємо в’язання.
- В’язати стовпчики під великим пальцем, подумки продовжуючи укорочені ланцюжки з попереднього пункту.При цьому утворюється друга сторона прорізи.
- Тепер в’яжемо великий палець. В’язати круговим поворотним в’язанням. В кінці пальця рівномірно зменшуємо петлі. Зашиваємо бічну сторону пальця.
Зв’язавши тильну сторону, з’єднуємо обидві частини. Для цього складемо обидві частини рукавиці виворітною стороною. Обв’язати одним рядом, захоплюючи краю. Рукавицю вивернути. Вітаємо. Клас! Можна обв’язувати і з лицьового боку, і навіть пряжею іншого кольору.
Без накиду
Розглянемо іншу схему в’язання стовпчиками без накиду Починаємо в’язання з зап’ястя. Набираємо ланцюжок з сорока повітряних петлею. По колу зв’яжемо десять рядів. Тепер формуємо отвір для великого пальця. Як?
- Замість стовпчиків в’яжемо ланцюжок з семи петлею. Пропускаємо сім стовпчиків і продовжуємо в’язання.
- Над ланцюжком із семи повітряних петель в’яжемо сім стовпчиків.
І так ще пров’язуємо двадцять чотири ряди. Закриваємо в’язання. Починаємо зменшувати по краях долоні. В одному ряду буде дві пари убавленій вздовж ребер долоні. Продовжуйте зменшувати, поки на долоні і тильній стороні не залишиться за десять стовпчиків. Провяжем ці десять стовпчиків разом. Далі в’яжемо великий палець на рукавичці по круговій. Закінчуємо палець так само, як і саму рукавичку. Прикрасити рукавицю, обв’язавши зап’ясті декоративної бахромою.
Додаткове утеплення
Є спосіб утеплити рукавиці для сильних морозів. Це в’язати подвійні рукавички. Причому вкладиш в’яжеться з тонкої пряжі. В кінці роботи обидві рукавиці обв’язуються по зап’ястю.Інший спосіб утеплення-зшити внутрішню рукавицю-підклад з теплої тканини. Щільність в’язання безпосередньо впливає на збереження тепла. Чим щільніша в’язка, тим тепліше рукавиці. У свою чергу щільність в’язання залежить від обраного малюнка, розміру гачка, натягу нитки при роботі і від співвідношення розміру гачка до товщини нитки. В’язка стовпчиками без накиду щільніше в’язки стовпчиками з накидом. Старшим дітям рукавиці на долонях можна обшити непромокаючої тканиною. Так вони збережуться від намокання під час ігор зі снігом.Прикраса рукавиць Прикраси рукавиць, особливо для дітей, залежить від вашої фантазії і вигадки. Наприклад, можна використовувати вишивку. Вишивають гладдю, хрестиком, стрічками, намистинами, бісером і т. д. Зробити прикрасу можна з допомогою помпонів, гудзиків, аплікацій, ажурною бахроми. Рукавиці для дітей можна пов’язувати між собою декоративною тасьмою.
Мітенки
Можна зв’язати гачком мітенки. Такі рукавички без пальців. Рукавиці захищають руки від холоду, при цьому рухи пальців вільно. Вони використовуються спортсменами, коли важливо тверде утримання спортивного снаряда руками. Мітенки можуть бути і теплими, і декоративними. В’язати гачком їх досить просто, особливо, якщо підібрати нескладні варіанти. Існує багато моделей митенок. Особливий шик вони надають жінкам. І багато новачків хочуть навчитися в’язати мітенки своїми руками. Порадуйте близьких, зв’язавши і подарувавши їм мітенки.
Царапки для немовлят
Царапки для немовлят в’яжуться виключно з бавовни. Переоцінити їх важливість неможливо. Вони захищають обличчя малюка від своїх же хаотичних рухів ручками. В’язати царапки просто. Пальчик вив’язувати не треба. Замість гумки використовується атласна стрічка. Отже, ви захотіли пов’язати гарні рукавиці. Собі або дитині. А може і чоловікові, який проводить багато часу на природі. І найпростіший інструмент-це гачок. В’язання гачком вміститься навіть в дамській сумці. Саме в’язання-це творчість. Процес в’язання діє позитивно на нервову систему. Бажаємо успіхів та вдалих виробів!
Фото ідеї для в’язання саморобних рукавиць